İskenderun’ da Hareketli Hafta

::: İSKENDERUN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ KENTE RENK KATMAYA BAŞLADI:::

Yeni haftaya İskenderun hem siyasal hem teknolojik hemde kıpırdama bakımından bir çok kişiye ev sahipliği yapıyor ve yapacak.
Bugün İSTE’ nin 1. Geleneksel Teknoversite Günleri’ne bizzat katıldım. Gerçekten İskenderun’ da olmayan şeyler oluyor ve bilim, teknik, teknoloji, fikir, beyan, ortam üzerine İSTE Rektörü ve çalışma arkadaşları harika bir proje gerçekleştirmiş konferanslar, paneller, bahçede fuarlar, öğrencilerin stantları ve zeka oyunları ile resmen yarış haline girilmiş.
Çok mutlu oldum. Yarın Hatay Valisi Ercan Topaca’ nın da katılacağı programda kentimizi böyle fikir üstatları cennetine çevirecek olan güzide üniversitemizin başta rektörü Türkay Dereli’ yi ve akademisyen arkadaşlarını kutluyorum.
Üniversite fikir yarışı, bilgi de keşif yeridir. İSTE gibi öğrencilerin bir mucit gibi keşif ruhuna bürünmesi geleceğimiz adına gerçekten mutluluk verici.

:::YARIN MALKOÇ İSKENDERUN’ DA:::
Yarın akşam Ankara ile arası iyi olan bazı Parti gönüllülerinin ricasını kırmayanCumhurbaşkanı Başdanışmanı Av. Şeref Malkoç İskenderun’ a geliyor. Yazıcı Konservatuar’ ında Başkanlık ve Anayasa üzerine çok önemli bilgiler verecek olan Malkoç’ a özellikle bu davaya gönül vermiş ve sonra önyargıları olan herkesin katılmasını tavsiye ediyorum. İskenderun Belediyesi’ nin en az 1 tane de olsa minibüs ayarlaması kanımca gerekmektedir.

:::HBB’ İSKENDERUN’ A SEVİNDİRİCİ HABER:::
Bu gün HBB Mayıs ayı meclis toplantısı yoğun geçti. Tam 72 gündem maddesi var. Hepsi de Lütfü Savaş’ a bakıyor. Çok yoğunluk yaşadığı makam koltuğunu unuttuğunu duyuyorum. E boş adamlarla boşa vakit geçirecek zamanı yok. Bir gün orada bir gün burada. İş yaptığı içinde mutlu yanında da kaliteli, hizmet etmeye aç ekibi var. (Hizmet etmeye aç diyorum karnı aç değil altını çizmekte fayda var!)
İskenderun MHP’ nin teklifi olan ve İskenderunlu tüm partililerin HBB meclisinde desteklemesiyle İskenderun Belediyesi’ nin yapmış olduğu Havuzlu Çarşı arkasına parka AZİZ SANCAR ismi gündemden onaylanarak geçti.
Medarı iftiharımız Aziz Sancar artık İskenderun’ da da ismi ilelebet yaşatılacak.
İskenderun adına bu hafta hareketli ve güzel günler geçiyor. Allah helaliyle bu memleketin taşının üstüne taş koyan herkesten razı olsun.
Bugün İSTE Konferans Salonun’ da bir akademisyenin sözünü İskenderun kentimize yuvarladım. Uzun bir sürede bu sözü unutmayacağım.
“Denizlerimizde yaşanan gelgit olayında deniz seviyesi sular geldiğinde yükselir. Deniz suyu yükseldiğinde büyük gemilerde yükselir, küçük teknelerde!”
Saygılarımla,