İskenderun’ da SOYLU Coşkusu

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU İSKENDERUN’DA HALKA SESLENDİ

Hatay’ a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay’ ın ilçelerini tek tek gezerek Anayasa referandum ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

AK Parti İskenderun ilçe teşkilatı önünde seçim otobüsü üzerinden vatandaşlara seslenen Bakan Soylu, “Uzun yollardan geliyoruz. Dün Diyarbakır’ daydık, dün Kulptaydık, dün Hani’deydik. Bir gün Erciş’teyönce Erciş’ teydik, Van’daydık, Siirt’ teydik, Hakkari’ deydik,  Yüksekova’daydık.Size bunu sadece şunun için söylüyorum. Bilesiniz İskenderunlular, burada ay yıldızlı bayrak nasıl gelincik tarlasıysa, bu saydığım yerlerde de ay yıldızlı bayraklarla size selam getirdim” dedi.

DAİMA MİLLET KARARIMIZ EVET

Düzenlenen miting öncesinde bir konuşma yapan İskenderun AK Parti İlçe Başkanı Ayhan Bodur,” İskenderun’da bakanımızı ağırlamaktan çok mutluyuz. Görüldüğü üzere İskenderun kararını vermiş. Gözlerinizdeki ışıltı 16 Nisan’ı haber veriyor. Bizler 16 Nisan’a kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Daha güçlü bir Türkiye için 16 Nisan’da EVET diyeceğiz. Coşkumuz Büyük Çünkü Sevdamız BüyükTüm İskenderunlu hemşehrilerimize coşkulu karşılamaları İçin Teşekkürlerimi sunuyorum”dedi.

SOYLU: BİZE İSKENDERUN YETER

Ülkede artık PKK’ nın adını hiç kimsenin anmayacağını belirten Bakan Soylu ise şunları kaydetti: “Her türlü tedbirimizi alıyoruz ve onlara tarihinin en büyük acılarını tattırıyoruz hiç merak etmeyin. Ne dağlarda, ne de şehirde, arkadaşlarımız her gün ama her dakika enselerinde. Bizim evlatlarımız var ya bizim evlatlarımız. Bizim evlatlar aslanlar gibi kovalıyor. Onlar da fare gibi kaçıyor. Hiç merak etmeyin. Bu büyük mücadele devam edecek. Daha yeni başladığımızı söyleyeyim. Bu ülkede bir daha PKK’ nın adını kimse anmayacak. İster DEAŞ olsun, ister FETÖ olsun topu gelsin bize İskenderun yeter” şeklinde konuştu.

Düzenlenen mitinge AK Parti Hatay Milletvekilleri, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, partililer ve binlerce vatandaş katıldı.

mitin

 

ayh