İskenderun’ da Halk Sokakta!

İskenderun’ da 14 yaşındaki Suriye uyruklu gencin işlettiği markete gelen 6 yaşındaki çocuğa taciz olayının duyulması ile mahalleli gündüz saatlerinden gece yarısına kadar tepki gösterdi.

İskenderun Barbaros mahallesinde yaşanan olaylarda uzun süre yol trafiğe kapatıldı ve caddede Suriyeliler tarafından işletilen bir çok işyeri camları taşlar, yumruklar ve sopalarla kırıldı.

Taşkınlığın artması ile aynı grup içerisinden sağduyulu vatandaşların durdurmaya çalışması sonucunda bu sefer gerginlik iki grup arasında yaşandı ve iki grup birbirine girdi. 1 kişi başına aldığı ciddi taş darbesi ile yere yığılırken emniyet mensuplarının araya girmesiyle yaralı hastaneye sevk edildi..

Olay yerine İskenderun Kaymakamı, Hatay İl Emniyet Müdürü, İskenderun İlçe Emniyet müdürü olayları bizzat yerinde izledi. Toma ve çevik kuvvet mensuplarının caddede oluşturduğu çember ile işyerlerine vatandaşların uzak tutmayı başardı…

Gergin vatandaşlar mahallede resmen Suriyeli avına çıkarken bir iddiaya göre arka olayın yaşandığı yerin yakınlarında bir Suriyeli bacağına 2 bıçak darbesi alarak yaralandığı bildirildi.

Olay yerinde halen çok sayıda polisler asayişi sağlarken bahsi geçen 6 yaşındaki Türk çocuğun Hastaneden Doktor tarafından alınan raporda tecavüze yeltenme fakat herhangi bir zorlama ve ilişkiye girme vakasına rastlamadığı bildirildi.

Şu sıralar olay yeri trafiğe açılırken çok sayıda polis tetikte beklemekte ve olası bir olayda müdahale için hazır beklemekte olduğu bildirildi.

Haberle ilgili videoyu izlemek için tıklayınız: http://www.youtube.com/watch?v=9A0iuifs8ps

Kaynak : Büyükşehir Gazetesi-İskenderun

suri