İskenderun HGC’ ye Ziyaretler

ÇALIŞAN GAZETECİLERE KAYMAKAM YÖNDEN VE TOSYALI’DAN SÜRPRİZ ZİYARET
Hatay Gazeteciler Cemiyeti İskenderun Temsilciliği Kaymakam İskender Yönden ve Fatih Tosyalı, ziyareti ile 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutladı.
Pastayı Kaymakam İskender Yönden, Fatih Tosyalı ve Temsilcilik üyeleri ile birlikte kestiler.
Hoş sohbet ortamında gerçekleşen ziyaret te Yönden, şu sözleri ifade etti: Gazetecilik gerçekten meşakkat ve sabır gerektiren bir meslek dalı. Kamuoyunu doğru bilgilendirmek, halkın haber alma özgürlüğünü sağlayabilmek adına yaptığınız çalışmalarda başarılar diliyorum şeklinde konuştu.
Ak Parti Adayı olarak adı geçen iş insanı Fatih Tosyalı, ise habercilik hızla değişim ve dönüşüm içinde. İnternet dünyası sayesinde artık olayları saniyesinde duymamız mümkün olabiliyor. Bu ne denle yaptığınız işte adaletli ve hakkaniyetli olmanızı dilerim dedi.
Hatay Gazeteciler Cemiyeti İskenderun Temsilcisi Sabriye Sönmez’de yaptığı açıklama da yerel basın’ın koşullarının her geçen gün ağırlaştığına dikkat çekerek önümüzde ki süreçte iyileştirme projelerinin hayata geçmesi gerektiğine vurgu yaptı.

CHP GENÇLİK KOLLARIN DAN İSKENDERUN HGC YE ZİYARET
HATAY Gazeteciler Cemiyeti İskenderun Temsilciliğini CHP Gençlik Kolları Hurşit Mursaloğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri ziyaret etti.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile yaptıkları ziyaret samimi bir ortamda gerçekleşti.
CHP Gençlik Kolları Başkanı Hurşit Mursaloğlu yaptığı konuşma da, günümüz şartlarında Gazetecilik oldukça zor koşullarda icra edilmektedir. Tüm sorunlara rağmen ayakta kalabilmek adına verdiğiniz mücadeleyi takdir ediyor çalışmalarınızda başarılar diliyorum dedi.
Hatay Gazeteciler Cemiyeti İskenderun Temsilciliği adına konuşan Sabriye Sönmez, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek mesleğin sorunlu bir süreçten geçtiğini ancak düzeleceği umudu taşıdığını dile getirdi.