İskenderun Ülkü Ocakları Başkanı Saraçoğlu’ndan Açıklama

İskenderun Ülkü Ocakları Başkanı Bünyamin Saraçoğlu gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Ülke içi ve yurtdışı olayları ile ilgili birlik çağrısında bulunan İskenderun Ülkü ocakları başkanı Bünyamin Saraçoğlu birbirinden önemli konulara değindi. 

Saraçoğlu; “Devletimizin Yanındayız”

“Kıymetli hemşehrilerim;
Haftalardır insanları saygıya, hoşgörüye davet ediyoruz. Üzülerek görüyoruz ki insanlar birbirlerini derinden yaralıyor, birbirlerinin yüzlerine bakacak ortamı ve muhabbeti ortadan kaldırıyorlar. Bu toplum sağlığı açısından büyük tehlike. Bir kere daha ve ısrarla tekrar ediyorum, oyumuz, oylarımız ne olursa olsun, birbirimizi incitmeyelim.
Kıymetli hemşehrilerim, memleket gündemimiz yine yoğun geçiyor. Bayrak krizinin ardından yeni bir kriz ile karşı karşıyayız: Avrupa Devletleri’nin, devlet temsilcilerimize ve Türklüğe koyduğu ambargolar.

Sevgili hemşehrilerim, bu durumda dahi durumu “evet” hayır noktasına getirenleri görmekteyiz. Bu iş sürecini yaşadığımız referandumun da, siyasi düşüncelerin de, ideolojilerinde üstünde, hassas ve millî bir konudur. Millî olan tüm konularda olduğu gibi, bu durumda da yine ve her zaman Devletimizin yanındayız. Bizi faşizmle, ırkçılıkla suçlayanlar, bizlere faşizmin ne olduğunu, ırkçılığın nasıl yapıldığını bir kere daha gösterdiler. Kendisinin ‘ileri demokrasi-insan hakları-yaşam özgürlüğü-ifade özgürlüğü’ gibi konusunda dünyanın en ilerisi olduğunu iddia eden Avrupa toplumları, çirkin ve nefret dolu yüzlerini bir kere gözümüze soktular. Devletimizin bakanlarının uçağını indirmediler, konsolosluğumuza sokmadılar. Bunun neresi ileri demokrasi ürünüdür? Uluslar arası Hukuka göre konsolosluk makamında temsil edilen ülkelerin konsolosluk binaları, konsolosluğa ait sosyal tesisler, misafirhaneler, temsil edilen ülkenin öz vatan toprağıdır. Kendini bilmez Avrupalılar bu hadsizliği gösterme hakkını kendilerinde nasıl ve hangi güçten beslenerek almaktadırlar? Öz toprağımız olan taşınmaz mülklere girmenin herhangi bir izin, bir yazışma, bir diplomasi trafiğine gerek duyulmadan hürce yapılacağını bilmemektedirler mi? Bir devletin bakanının, gurbette yaşayan vatandaşları ile hasret gidermesi, dertleşmesi, fikir beyan etmesi kimleri, hangi sebepten rahatsız etmektedir? Avrupa aklını başına almalıdır! Türk Milleti’nin kudretini unutmuşa benziyorlar, hatırlatırız!

İçimizdeki Avrupalılar Şeytanlık Dersi Veriyor!

Viyana kapılarına, Estergonlara, Floransa’ya ve bunlar gibi yüzlerce yerlere gidebilirler ve gerçeği tokat gibi suratlarına yerler! Bizi daha da üzen bir konu var ki, şeytanlaşmış Avrupa’nın, onlardan daha şeytan haline gelmiş, adeta onlara şeytanlık dersleri veren içimizdeki ‘Avrupalılar’dır. Onlara ilk ve son uyarıyı buradan yapıyorum: kendinize gelin, haddinizi bilin, Türk Devleti’nin üzerinden kanlı ve pis ellerinizi çekin! Bu menfur durumdan dahi, millete algı operasyonları yapmayın, artık bu milleti aptal yerine koymaktan vazgeçin! Ben buradan Bilge Liderimiz Doktor Devlet BAHÇELİ beyefendiye bir kere minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Kendisi yine “Devlet” adamlığının, daha da önemlisi “Adamlığın” ne demek olduğunu cümle aleme öğretmiştir. Sayın Genel Başkanımızın çağrısıyla binlerce Avrupa Türkü vatandaşımız, Rotterdam’a akın etmiştir. Alçak darbe teşebbüsü neticesinde Gazi Meclis’ten çıkan ‘OHAL’e her fırsatta karşı olan ve kara propaganda yürüten Avrupa, Sayın Bakan Fatma Betül SAYAN KAYA hanımefendi için bir gecede OHAL çıkarmış ve yürürlüğe koymuştur. Alçaksınız, hainsiniz, özgürlükler ve adalet ancak sizin için işlemesi gereken bir mekanizma!!!