İskenderun’da El-Kaide Operasyonu!

Polis, İskenderun İlçesi Dumlupınar Mahallesi’nde bir apartman dairesinde El Kaide mensuplarının olduğu yönünde ihbar aldı. İhbarı üzerine bahse konu adrese çok sayıda polis ve jandarma destekli gece 01.00 sıralarında operasyon düzenlendi.  Mahalleye giriş ve çıkışların kapatıldığı operasyonda polis kobra araçları ile sinyal kesici jammer tipi bir araçta hazır bulunduruldu.

Emniyet Müdürü Cengiz Başar’ın da hazır bulunduğu operasyonda El Kaide terör örgütü mensuplarının olduğu iddia edilen apartmanın etrafı güvenlik çemberine alındı. Polis ve jandarmanın geniş güvenlik önlemleri altında arama yaptığı apartmanda herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşılmadı. Mahalle Muhtarı Fuat Gezgin’de bilgisine başvurulmak üzere İskenderun Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Hatırlanacağı üzere, El Kaide bağlantılı Irak Şam İslam Devleti’ne mensup 20 kişinin, Cenevre-2 konferansını sabote etmek amacıyla Ankara ve İstanbul ile Suriye sınırındaki Hatay’da canlı bomba ile intihar saldırısı yapacağı iddia edilmişti.

iskenderun-el-kaide