15 Ekim 2019 Salı
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
13 Mayıs 09:27
Yorum Yok
1076
İskenderun’da jumbo karidesin patenti için çalışma başlatılacak

İskenderun’da jumbo karidesin patenti için çalışma başlatılacak

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Ömer Faruk Çelebi, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek, Hatay için gerçekleştirilmesi düşünülen projeler hakkında bilgiler fikir alış verişinde bulundu.

 

Hatay’ın, tarihi, turizmi, sanayii ve mutfak kültürü ile önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirten Çelebi, bu potansiyelin değerlendirilmesi ve yeni projeler üretilmesi için görüşmeler yaptıklarını anlattı. Ticaret oda başkanları ile her ay toplantı yapmayı ve projelerin hayata geçirilmesi noktasında çalışma yapmak istediklerini belirten Çelebi, “İskenderun’un da dünyaca ünlü jumbo karidesinin olduğunu öğrendik. ‘İskenderun Karides Buğulama’ adı altında patent alınması için çalışmalar yapılabilir.” diye konuştu. Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getren İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz da geçen yıl Hatay valiliğinin düzenlediği ‘Akdeniz Mutfağı’ günlerine önemli katkılarının olduğunu ifade ederek, “İskenderun deniz ve liman şehri. Bu güzide kentin turizme kazandırılması için gerekli çalışmaların yapılması lazım. Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin hazırlamış olduğu 166 projeden maalesef sadece 2’si İskenderun’dan. İskenderun Hatay’ın can damarı. Hatay’ı bir bütün olarak düşünmek lazım. İskenderun’un Jumbo Karidesi dünyaca meşhur. Bu bakımdan neden karidesin patenti alınmasın, İskenderun Jumbosu ile tanınmasın?” açıklamasında bulundu.

Bir Yorum Yazın

Diğer “EKONOMİ ” Haberleri

İTSO’ dan Üye Ziyaretleri

İTSO Üye ziyaretlerine devam ediyor Özel Kurşunkalem Anadolu Lisesi ziyaret edildi. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi üye ziyaretlerine aralıksız devam ediyor.... Devamı..

Selahattin Yılmaz’a Büyük Onur!

Türkiye’nin en prestijli ödüllerinden Best of City Awards 2019’da İskenderun’lu İş İnsanı ve Liberya Fahri Başkonsolosu Selahattin Yılmaz’a gururlandıran ödül! 17 Eylül... Devamı..

Hatay’ da 1 Haftalık Ceza

Hatay’da 1 Haftada 4.244 araç sürücüsüne idari para cezası uygulandı Trafiğin Denetlenmesi ve Düzenlenmesine Yönelik Olarak Yürütülen Çalışmalar Kapsamında; İlimiz genelinde trafik... Devamı..

Kadın Girişimciler Kurulu İTSO’ da Toplandı

TOBB Hatay Kadın Girişimciler İl İcra Kurulu Yönetimi Haziran ayı toplantısını İTSO’da gerçekleştirdi. TOBB Hatay Kadın Girişimciler İl İcra Kurulu Başkanı Yeşim... Devamı..

Temmuz Maaşları Belli Oldu

TÜİK verilerine göre, 2019 Ocak ayında enflasyon yüzde 1,06 Şubat ayında yüzde 0,16 Mart ayında yüzde 1,03 Nisan ayında yüzde 1,69 Mayıs... Devamı..

İTSO-İSTE Çalıştay Düzenliyor

İskenderun’un Mekansal Gelişimine Estetik Katacak Çalıştay düzenleniyor İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mimarlık Fakültesi ve İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) İş birliğinde... Devamı..

İskenderun-Afrin TSO’lar Buluştu

İTSO, Afrin Ticaret ve Sanayi Odası Heyetini İş dünyası ile buluşturdu. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, Hatay Valiliği, Ticaret İl... Devamı..

İTSO K. Maraş Toplantısında

İTSO Yönetimi Kahramanmaraş’ta düzenlenen Bölgesel İstişare Toplantısına katıldı. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “İstihdamdaki Tarihi Destekten Faydalanın İTSO yönetim kurulu üyeleri, Kahramanmaraş’ta düzenlenen Bölgesel... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: