30 Mayıs 2020 Cumartesi
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
13 Mayıs 09:27
Yorum Yok
1183
İskenderun’da jumbo karidesin patenti için çalışma başlatılacak

İskenderun’da jumbo karidesin patenti için çalışma başlatılacak

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Ömer Faruk Çelebi, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek, Hatay için gerçekleştirilmesi düşünülen projeler hakkında bilgiler fikir alış verişinde bulundu.

 

Hatay’ın, tarihi, turizmi, sanayii ve mutfak kültürü ile önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirten Çelebi, bu potansiyelin değerlendirilmesi ve yeni projeler üretilmesi için görüşmeler yaptıklarını anlattı. Ticaret oda başkanları ile her ay toplantı yapmayı ve projelerin hayata geçirilmesi noktasında çalışma yapmak istediklerini belirten Çelebi, “İskenderun’un da dünyaca ünlü jumbo karidesinin olduğunu öğrendik. ‘İskenderun Karides Buğulama’ adı altında patent alınması için çalışmalar yapılabilir.” diye konuştu. Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getren İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz da geçen yıl Hatay valiliğinin düzenlediği ‘Akdeniz Mutfağı’ günlerine önemli katkılarının olduğunu ifade ederek, “İskenderun deniz ve liman şehri. Bu güzide kentin turizme kazandırılması için gerekli çalışmaların yapılması lazım. Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin hazırlamış olduğu 166 projeden maalesef sadece 2’si İskenderun’dan. İskenderun Hatay’ın can damarı. Hatay’ı bir bütün olarak düşünmek lazım. İskenderun’un Jumbo Karidesi dünyaca meşhur. Bu bakımdan neden karidesin patenti alınmasın, İskenderun Jumbosu ile tanınmasın?” açıklamasında bulundu.

Bir Yorum Yazın

Diğer “EKONOMİ ” Haberleri

OSB’ den Kutlama

İskenderun OSB’ den Bayram Kutlaması İskenderun Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü; “Tüm İslam Aleminin Mübarek Ramazan Bayramını Kutlarız.” açıklamalarında... Devamı..

Şampiyon Filtre’den Kutlama

İskenderun Organize Sanayi’ de bulunan 1985 yılında kurulan 89 ülkeye ihracat yapan Şampiyon Filtre tüm müslüman aleminin Ramazan Bayramını Kutladı. Şampiyon Filtre;... Devamı..

Antakya Ticaret Borsası’ndan Açıklama

Antakya T. Borsası Başkanı Alic Mursaloglu , DenizBank Çukurova Bölge Müdürü Engin Eskiduman ve Denizank Çukurova Bölge Kobi Müdürü Kemal Odabaş, DenizBank... Devamı..

MÜSİAD’dan COVID19’a DİKKAT

HATAY MÜSİAD İL BAŞKANI ABDULLAH BOZATLI COVID-19′ A KARŞIN HATAY’IN TÜM SEÇİLMİŞ VE ATANMIŞ KISILERLE VİDEO CEKEREK VİRÜSE KARŞI DİKKAT ÇEKTİ. İL... Devamı..

GSM Kullanıcılarına Müjde

Bakan açıkladı: Cep telefonu abonelerine ramazanda internet hediyesi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yeni tip koronavirüs Kovid-19 tedbirleri kapsamında internet kullanımının... Devamı..

Samet Simo Fındık: İşte Yeni Dünya Düzeni

Cumhurbaşkanı Erdoğan ısrarla her konuşmasında belirtti “Dünya artık eskisi gibi olmayacak.” Trump ve diğer liderlerin de ağzından “anlaşmışçasına” bunu duyduk. Çok değerli... Devamı..

50 TL DEĞİŞİYOR

Yeni 50 TL banknotlar 23 Mart’ta tedavülde olacak: Üzerindeki imzalar değişiyor Merkez Bankası tarafından hazırlanan yeni tertip 50 TL banknotlar 23 Mart’tan... Devamı..

İTSO ve Lise Ortaklığı Projesi

İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığıyla ‘Benim Okulum Benim Sanayim” projesi hayata geçiriliyor. İskenderun Mesleki... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: