25 Eylül 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
10 Eylül 16:11
Yorum Yok
584
İskenderun’da Temizlik İşçileri isyan etti!

İskenderun’da Temizlik İşçileri isyan etti!

İskenderun’da temizlik işçileri isyan etti.

Envitec’in biri özürlü dört arkadaşlarını işten çıkarmasına isyan eden temizlik işçileri, Pac Meydanı’nda bulunan bürolarının önünde eylem yaptı.

 

Çöp kamyonlarının cadde kenarında beklediği ve temizlik işçilerinin de işe çıkmadığı eylemde, sudan bahaneler üretilerek iş akitleri feshedilen arkadaşlarının yeniden işe alınması sözünü alana kadar eylem yapacaklarını belirten işçiler, sendikaya üye oldukları ve daha bir çok bahaneyle işten çıkarılan arkadaşlarının işe geri alınması için her şeyi yapacaklarını söylediler.

 

Hizmet-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Yetim’in de işe çıkmaları ve sakinleşmeleri için çaba sarfettiği işçiler, arkadaşlarının işe geri alınmaması halinde her türlü eylem ve haklarını sonuna kadar kullanacaklarını anlattılar. Bir süre sonra ikna olan işçiler ise haklarının iadesi, bir çok konuda uğradıkları haksızlıkların giderilmesi, zam ve mesai ücretlerinin ödenmesi gibi konuların yerine getirilmemesi halinde yeniden iş bırakma eylemi yapacaklarını anlattılar.

Bir Yorum Yazın

Diğer “HABERLER ” Haberleri

Abdülkerim ‘GÜVEN’ Tazeledi

AK Parti İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi geniş katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi. Ak Parti İskenderun 7.Olağan kongresi Hatay İl Koordinatörü Çankırı Milletvekili... Devamı..

EXPO 2021 Forumu Gerçekleşti

EXPO 2021 Hatay Turizm Forumu, 23 Eylül Çarşamba günü farklı birçok sektörden önemli isimlerin katılımıyla gerçekleşti.Moderatörlüğünü gazeteci Özlem Gürses ve Goodworks İletişim... Devamı..

Güven: Kaldığımız Yerden Devam

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av. Abdülkerim Güven bugün İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi için açıklamalarda bulundu. Güven; “Salgın sebebiyle ara vermek... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: