İskenderun’ da Zafer Bayramı Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramının 95. Kutlama etkinlikleri Türkiye’ nin dört bir yanında ve İskenderun’da Anıt alanına yapıldı.

Zafer Bayramı’nın 95. Yılı Kutlu Olsun

Atatürk Anıt alanında düzenlenen Törende İskenderun Kaymakam vekili Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, İskenderun belediye Başkanı Seyfi Dingil, Garnizon Komutanı Tuğgenera T. Erkan Olgay, çelenk sunumumun ardından Saygı duruşu ve istiklal marşı ile tamamladılar.

İskenderun kaymakamlığına geçen protokol burada da askeri erkan ve sivil toplum kuruluşlarının temsilci ve üyeleri, daire müdürlerini İskenderun Kaymakam vekili Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Garnizon Komutanı Tuğgeneral T. Erkan Olgay ve İskenderun Cumhuriyet Başsavcı vekili Halil Depedelen tebrikleri kabul etti.

Kutlamalar sabah saat 09.30’da Atatürk Anıtı’nda çelenk sunumu töreniyle başladı. Törende, İskenderun Kaymakam Vekili ve Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, 39’uncu Mekanize Piyade Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral T. Erkan Olgay ve Belediye Başkanı Seyfi Dingil tarafından çelenk sunuldu.
Zafer Bayramı’na askeri erkanın yanı sıra siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş üyeleri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.
Anıt alanındaki törenin ardından kaymakamlığa geçen askeri erkan ve vatandaşlar burada düzenlenen tebrikata katıldı.