21 Ocak 2020 Salı
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
3 Ekim 19:06
Yorum Yok
458
İskenderun”Emniyeti”Sağlıyor

İskenderun”Emniyeti”Sağlıyor

“SUÇ VE SUÇLULARA YÖNELİK MÜCADELEMİZ TİTİZLİK  VE  ÖZVERİ  İLE  SÜRDÜRÜLECEKTİR”

İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce; Halkımızın asayiş, güven, huzur ve sükûnu başta olmak üzere, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve çocuklarımızın, kötü ve zararlı alışkanlıklardan (alkol düşkünlüğü, uyuşturucu madde bağımlılığı, suç işleme, kumar v.b. kötü ve zararlı alışkanlıklardan) korunması amacıyla suç ve suçlulara yönelik mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar titizlik ve özveri içerisinde sürdürülmektedir.

Bu doğrultuda;

17/09/2019 ile 30/09/2019 tarihleri arasında,

► Narkotik Suçlar kapsamında İlçemizde 24 olay meydana gelmiş olup, Narkotik Suçlarla Mücadele (NSM) Grup Amirliği ekiplerince gerçekleştirilen operasyonlar neticesinde, 38 şahıs yakalanarak haklarında yasal işlem yapılmıştır.

Söz konusu olaylar kapsamında, 1 bin 673 gr. Esrar maddesi, 374 adet Captagon hap, 12 gr. Eroin maddesi, 7 gr. Metamfetamin uyuşturucu maddesi, 4 adet Ecstasy hap ve 1 kök kenevir bitkisi ele geçirilmiştir.

► Trafik Denetleme ve Kontrol uygulamaları kapsamında 5 bin 425 araç kontrol işlemine tabi tutularak, 1 bin 603 araca toplam: 461 bin 531 TL trafik para cezası tatbik edilmiş olup, 35 araç trafikten men edilmiştir.

► Asayiş Suçları kapsamında 9 ayrı suçtan aranan 1 şahıs, 3 ayrı suçtan aranan 1 şahıs, 9 ayrı suçtan aranan 1 şahıs olmak üzere toplam 38 şahıs yakalanmış olup,3 adet tabanca,1 adet pompalı tüfek ve 6 adet fişek ele geçirilmiştir.

► Devriye Ekipler tarafından yapılan kontrol uygulamalarında ise 1 bin 329 şahıs sorgulama işlemine tabi tutulmuş olup, 7 aranan şahıs yakalanarak, 2 adet tabanca, 14 adet fişek ele geçirilmiştir.

Kolluk kuvvetlerimiz ve istihbarat birimlerimiz başta olmak üzere, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızca halkımızın asayiş, güven, huzur ve sükûnu için özveri ve uyum içerisinde görev ifa edilmekte olup, suç ve suçlulara yönelik mücadele konusunda bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da kararlılık ve ciddiyetle çalışmalarımızı sürdüreceğimizden zerre-i miskal kadar şüpheniz olmasın.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Fatih Tosyalı’dan Müjde

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, “İskenderunlu hemşerilerimize büyük memnuniyetle duyurmak istediğimiz bir müjdemiz var” dedi. Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, yaptığı açıklamada “Yapılan... Devamı..

İskenderun İstişarede Bulunuyor

BAŞKAN TOSYALI İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, kente ve halka hizmet noktasında kamu kurum ve kuruluşlar ile... Devamı..

Turhan: Öncelik Çocuk Sağlığı

Başhekim Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Emin Turhan: “ÖNCELİĞİM ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIĞI” İskenderun Gelişim Hastanesi Başhekim liği görevine atanan Çocuk Sağlığı ve... Devamı..

“Yürekler Dile Geldi” Tanıtıldı

Kültür Kentleri Birliği Hatay İl Temsilcisi Nebih Nafile koordinatörlüğünde, Hataylı 37 Yazarın öykülerini, anılarını, deneme yazılarını içeren “Yürekler Dile Geldi” adlı ortak... Devamı..

Uzm. Psikologlardan İTSO’ya Ziyaret

Uzman Psikolog Nazım Serin ve Sibel Keskin İTSO’yu ziyaret etti. Haber Tarihi:... Devamı..

“Kızılay İçin Üret”

İlçemiz Kaymakamı Sn. İskender Yönden’in refakatinde “KIZILAY İÇİN ÜRET” adı altında kurumlar arası işbirliği protokolü imzalandı. 13 Ocak 2019 Pazartesi günü Kaymakamlık... Devamı..

İskenderi Zabıtası’ndan Örnek Davranış

YARALI KARACAYA İSKENDERUN BELEDİYESİ ZABITASI SAHİP ÇIKTI İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri yaralı olarak buldukları karacayı, İskenderun Belediyesi Geçici Hayvan Bakım evine... Devamı..

İskenderun’ da Sıra Gecesi

İSKENDERUN BELEDİYESİ TARAFINDAN BEKBELE’DE “URFA SIRA GECESİ” DÜZENLENDİ İskenderun Belediyesi tarafından kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde Bekbele Düğün Salonunda “Urfa Sıra Gecesi”... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: