İskenderun’lu Mankenden Alevi Olduğu İçin Boşandı!

Bu sabah “Söylemezsem Olmaz” programına bağlanan Murat Kadıoğlu evliliklerinin neden bittiğini anlattı.

 

SİMGE ALEVİ

‘Evlenmemiz gizli gebelikle alakalı oldu‘ diyen Kadıoğlu sözlerine şöyle devam etti: ‘Bunu herkes biliyor. Kendisi koyu bir Alevi; bizim ise koyu bir Müslüman Sünni olmamıza rağmen her türlü seti aşıp evlendim. Ailem bu yüzden Simge’yi istemedi. Ne kadar fedakarlık yaptığımı buradan anlayın.

AİLESİNDEN DOLAYI TARTIŞIYORDUK

Hamile olmasaydı bir evlilik düşüncemiz yoktu. Daha önce de boşanma davası açmıştık. Çocuk için devam ettik. Ailesinden dolayı tartışmalar yaşıyorduk. Son Çeşme’deki kavgamız yine ailesi yüzündendi.

ŞEBNEM SCHEAFERLA SADECE BARA GİTTİK

Şebnem Scheafer’a gelince onunla Simge ile ayrı olduğumuz dönemdebirliktelik yaşamıştık. 2 ay önce beni aradı halimi hatrımı sordu. Cumartesi gecesi de bara gittik. Hepsi bu.’

Simge Tertemiz’in daha önce yakın çevresine, “Eşimin ailesi alevi olduğum için beni hiç istemediler.” diye dert yandığı iddia edilmişti.

İSKENDERUN VE HATAY ALEVİLERİ KADIOĞLU AİLESİNE TEPKİLİ

İskenderun’da Cumhuriyet Mahallesinde doğup büyüyen, Şükrü Kanatlı İlköğretim Okulunda okuyan Simge Tertemiz ve ailesi İskenderun’da oldukça tanınıyor. Bu açıklamadan sonra Tertemiz’i sahiplenen ve Kadıoğlu ailesine tepkilerini dile getiren Hatay halkı özür bekliyor!

alevi-diye-bosandi