İskenderun’lu vatandaşın, kaldırım taşı tepkisi

İskenderun Belediyesi’nin, yaklaşık 15 yıldır sarı-beyaz boyalı kaldırım bordür taşlarının rengini değiştirmesi vatandaşların tepkisine neden oldu.

Eğer değiştirilecekse, kentin renkleri olan turuncu-mavi yapılması gerektiğini belirten vatandaşlar, kahverengi rengin gece dikkat çekmeyeceğini ve dikkatsiz sürücüleri uyarmakta etkisiz olduğunu dile getirdi.

 

Kuyumcu Esnafı Birkan Demirci adlı vatandaş, İskenderunPost ekibine, konuyla ilgili bazı açıklamalar yaptı. Hali hazırdaki renkten memnun olduklarını belirtirken, “Eğer sarı-beyaz renklerden memnun değilse Sn. Civelek, yeni bordür renklerini Turuncu-Mavi yapmalı. Bu kadar yıldır İskenderun’da yaşıyorum, böyle uyumsuz renkler görmedim. Afedersiniz pisliği anımsatıyor.Çıksın başkan açıklasın. İskenderun’u kirli göstersin diye mi yapıldı? Memleket takımına zaten sahip çıkmamışsın! Geldin gidiyorsun. En azından gönlümüzün renklerini boyatsaydı. Zaten ana amacı olan gece araç sürücülerinin dikkatini çekmeyen bir renk. Bir an önce açıklama veya değiştirilmesini istiyoruz.” dedi…

kaldirim-taslari