İsmail Kimyeci’ den Yeni Yıl Mesajı

BAŞKAN KİMYECİ’DEN YENİ YIL MESAJI

“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ DAİM OLSUN.”

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, hizmet dolu bir yılı daha geride bıraktıklarını, Antakya Belediyesi ailesi olarak, 2019 yılında da Antakya’nın gelişmesine, büyümesine, güzelleşmesine dair lazım gelen ne varsa yapmaya devam edeceklerini belirtti.

2019 yılının, huzur ve mutluluk getirmesini dileyen Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci yeni yıl kutlama mesajında duygu ve düşüncelerini şöyle belirtti;

Saygıdeğer Hemşerilerim;

Hizmet dolu bir yılı daha geride bıraktık. Millet olarak yeni bir yıla daha girmenin heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz.

2019 yılının Antakya’mıza, Hatay’ımıza, ülkemize ve bütün insanlığa sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum. Umutlarımız, hedeflerimiz doğrultusunda yeni yılda da amaç ve beklentilerimizi hizmet anlamında en iyi şekilde gerçekleştirme adına azim ve kararlılığımız sürecektir.

Antakya Belediyesi ailesi olarak, sizlerin gücünüzden güç alarak, ilçemizin sorunlarını çözmede, yeni projelerimizle Antakya’mızı layık olduğuna yakışır bir ilçe haline getirmekte olan kararlılığımızı sürdüreceğimizi belirtmek isterim. Yönetim anlayışımızdaki temel ilkelerimizden “Halkın içinde olmadığı hiçbir projeye evet demeyeceğimizi” bir kez daha vurgulamak istiyorum. Yapacağımız çalışmalarda, bugüne dek olduğu gibi, Antakyalıların yararı birinci önceliğimiz olacak.

Göreve geldikten sonra, projelerimizi hayata geçirmek için önemli çalışmalarımız ve hizmetlerimiz oldu.

Şeffaf, adil, katılımcı yönetim anlayışımızı her geçen gün geliştirerek, Antakyalıların çıkarı ve yararı doğrultusunda çalışmalarımızda, çıtayı daha da yukarı taşıyacağız.

Her yeni yıl, umudun egemen olduğu, iyimserliğin canlandığı, daha iyi yaşam şartlarına ulaşma yolunda beklentilerin arttığı bir ortamı yaratmaktadır. Antakya Belediyesi, halkımızın daha iyi yaşam şartlarına ulaşması için en kaliteli hizmeti en hızlı şekilde ulaştırmaya devam etmiş, yatırımlar için proje çalışmalarına hız vermiştir. Halkımızın bize verdiği emaneti, her şeyden üstün bilerek ve emir telakki ederek, büyük titizlikle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yeni yılda da aynı bilinçle hareket ederek, siz değerli hemşerilerimiz için yeni projeleri kazandırmanın uğraşı ve gayreti içerisinde olacağız.

Antakya Belediyesi olarak bugüne dek geçirmiş olduğumuz 4,5 yılı aşkın hizmet süremiz içerisinde gerek teknik, gerek sosyal belediyecilik hizmetlerimiz ile her daim vatandaşlarımızın öncelikli ihtiyaçlarına yönelik çalıştık. Şehrimizin en temel ihtiyaçlarından temizlik, yol, park, yeşil alan ve kentsel dönüşüm çalışmalarımızda önemli mesafeler kat ettik. Daha önce köy olan ve büyükşehir yasası ile mahalle olarak ilçemize dahil olan her bir sokağımıza hizmet götürdük. Daha önce hizmet almayan kırsal mahallelerimize devlet eli uzatarak yollarını parke ve asfalt ile buluşturduk. Vatandaşlarımızın bağ bahçelerine rahatlıkla ulaşabilmeleri için bağlantı yolları açtık. Şehrimizin 95 mahallesinin tüm sokaklarını her gün süpürdük, çöp konteynerlerini dezenfekte ve tahliye ettik. Mevcutta 95 olan park sayımızı arttırarak 179 park ve yeşil alanımız ile Antakya’mızı yeşilliklerle donattık. Bunların yanı sıra sosyal belediyecilik hizmetlerimiz ile ilkleri gerçekleştirdik. Pek çok belediyeye örnek teşkil eden Evde Temizlik Evde Bakım, Kardeşinle Sevgiyle Paylaş, İbadethane Temizliği, Kültür Sanat Kursları, Eğitime Destek Kursları, Spor Kursları gibi pek çok alanda çok geniş bir yelpaze ile her yaş ve her kesimden vatandaşımıza hizmet etmiş olmanın kıvancını yaşıyoruz. Şehrimize kazandırmış olduğumuz Gençlik Merkezi, Hanımlar Lokali, Yaşlılar Lokali, Çorba Evi, Karlısu Sosyal Tesisleri, Eğitim ve Okuma Salonu, Spor Salonu, Makine İkmal Tesisi, kırsal mahallelerimizde inşa ettiğimiz futbol ve basketbol sahaları ile Antakya’mızın sosyal, kültürel, sanatsal faaliyetlerini, spor aktivitelerini ve eğitim çıtasını yükseltmeye gayret ettik. Tüm bu hizmetleri hayata geçirirken sık sık esnafımızla, iş insanlarımızla, vatandaşlarımızla bir araya gelerek istişareler yaptık. Antakya halkının istek ve beklentilerini her daim önemseyerek hizmet haritamızı şekillendirdik. Antakya Belediyesi olarak bundan sonraki süreçte de şehrimize katmış olduğumuz bu hizmetler artarak devam edecek.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2019 yılının, ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, başarı, huzur ve mutluluk getirmesini, birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.