İsmail Kimyeci Kudüs Mitinginde

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Uluslararası İnsani Yardım Vakfı(İHH)’nın düzenlediği ‘KUDÜS’ mitingine katıldı.

           Ulus Meydanı’nda düzenlenen mitinge Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Memur-Sen Hatay İl Başkanı Hasan Urhan, Antakya İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı İsmail Okay, yardım derneği üyeleri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

           Mitingde konuşan Başkan Kimyeci, şu sözlere yer verdi: “Antakyamız’da tarih boyunca yüzlerce, binlerce yıl geçmişten itibaren farklı inanç, farklı kültürden insanların bir arada kardeşçe yaşadığını atalarımız geçmişten bugüne kadar bize gösterdi. Bugün de bizler farklı inançlardan olsak bile aynı şekilde birbirimize kardeşlik, barış, huzur, güven içerisinde Antakya’mızda yaşıyoruz. Tüm bu güzellikleri örnek bir şekilde Antakya halkı olarak ortaya koyuyoruz. Aynı güzelliklerin İslam’ın ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’nın olduğu Kudüs’te sorunun, baskının ve işgal girişimlerini şiddetle, nefretle kınıyoruz. Bütün inançlar açısından kutsal kabul edilen bir mekan olan Kudüs, aynı Antakya’da olduğu gibi huzur içerisinde, barış içerisinde tüm insanların inançlarını istedikleri gibi hür bir şekilde yaşayacağı bir ortam olmasını arzu ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Türk Milleti olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın milletimizden aldığı güçle tüm İslam coğrafyasında huzurun, barışın, güzel ortamların olması konusunda yapmış olduğu fedakarlıklardan dolayı arkasındayız, destekçisiyiz, yapılan tüm zulümlere karşı çıkmaya bundan sonra da Türk Milleti olarak, İslam coğrafyası olarak bu onurlu, şahsiyetli duruşu ortaya koyacağız. Hepinize saygılar sunuyor, teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.