İSTE’ DE İNOVASYON ve AŞK

İnovasyona Farklı Bakış

Uzman Psikolog Cavide KAYSAR DİNGİL’in tutkunun,  inovasyon başarısına etkisini ele aldığı konferans, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu’nda yapıldı.

Uzman Psikolog Cavide KAYSAR DİNGİL’in konuşmacı olarak katıldığı “Aşk ve İnovasyon” başlıklı  konferansa, İSTE Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Prof. Dr. Yasemin Bircan YILDIRIM ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Uzman Psikolog Cavide KAYSAR DİNGİL yaptığı konuşmasında; inovasyonun yenilenme demek olduğunun altını çizerek, “işimizi de inovasyonu da severek aşkla, şevkle ve tutkuyla yapmamız gerekiyor, bunun canlı tutulabilmesi için de inovasyon ve yenilik gerekiyor. Dünyayı değiştirmek istiyorsak, önce kendimizi değiştirmeliyiz, önce kendimizi yenilemeliyiz. Doğru rol modeller seçmemiz gerekiyor başarı için. Eğer doğru rol model bulamıyorsak, kendimiz en doğru rol modeli oluşturabiliriz. Bunun için de, öncelikle kendimize değer vermeli, kendimizi değerli hissetmeli ve hissettirmeliyiz. Eğer biz kendimize değer vermezsek, başkaları bize hiç değer vermez” dedi.
Konferansın sonunda, Prof. Dr. Yasemin Bircan YILDIRIM, katılımından ve sunumlarından dolayı Uzman Psikolog Cavide KAYSAR DİNGİL’e teşekkür ederek hediye takdim etti.