İSTE’ DE KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ

KAÇ KİTAP OKUMALI

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), Bisiklet Öğrenci Topluluğu ile Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Sosyal Sorumluluk Dersi kapsamında “Kaç Kitap Okumalı” adlı kitap okuma etkinliği gerçekleştirdi.

İskenderun Teknik Üniversitesi’nin tüm programlarında zorunlu ders olarak bulunan Sosyal Sorumluluk Dersi kapsamında planlanan kitap okuma etkinliğinin ilki İskenderun sahil şeridi boyunca İSTE Bisiklet Öğrenci Topluluğu ile Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirilerek, toplumda okuma alışkanlığı konusunda farkındalık oluşturulması çalışması yapıldı.

“İnsan ölür kitaplar ölmez”, “Kitap akıl öğreten bir dosttur”, “Kitap hiç aldatmayan dostlardır” sözlerine dikkat çekerek Sosyal Sorumluluk Dersi kapsamında planlanan kitap okuma etkinliğini değerlendiren İSTE Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ersin Özdemir; “Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden 70 öğrencinin gerçekleştirdiği ‘Kaç Kitap Okumalı?’ ismini verdiğimiz etkinlikte, öğrenciler kendi seçtikleri kitapları, özellikle çocuk parklarına yakın bölgelerde okudular. Çok güzel geri dönüşler oldu. Bir babanın, 6-7 yaşlarındaki çocuğuna ‘bak ne güzel kitap okuyorlar, sen de okumalısın’ dediğine şahit olduk. Amacımıza ulaştık diye düşünüyoruz. Bir sonraki etkinliği Üniversitemize ait tişört ve şapkalarla tekrar edeceğiz” değerlendirmelerinde bulunarak etkinliğin amacına ulaştığını belirtti.