28 Ocak 2020 Salı
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
27 Ocak 13:06
Yorum Yok
498
İSTE HEDEFLERİNİ AÇIKLADI

İSTE HEDEFLERİNİ AÇIKLADI

İSTE, NE İSTEDİĞİNİ AÇIKLADI…

Basın ve Medya Temsilcileri İskenderun Teknik Üniversitesi’nde Buluştu İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Üniversitenin Merkez Kampüsü’nde, basın ve medya temsilcileri ile kahvaltıda buluştu. Katılımın ve ilginin yoğun olması İskenderun Teknik Üniversitesi’ne verilen değeri bir kez daha ortaya koyarken, buluşmanın oldukça keyifli geçmesini sağladı.

Buluşmada bir sunum yapan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, İskenderun Teknik Üniversitesi’nin vizyonundan kesitler vererek; web sayfası ve logo çalışmaları ile devam eden kurumsal kimlik çalışmaları, alt yapı ve üst yapıyı da içeren mastır plan çalışmaları ile stratejik plan çalışmaları hakkında bazı bilgiler paylaştı. Prof. Dr. Türkay Dereli,  “Öncelikle katılımınız için teşekkür ederiz. İSTE’nin kurulmasında siz ve emeği geçen herkese bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz ve desteklerinizin devamını diliyoruz.

Bizim, bir teknoversite olma hayalimiz var. Bu, çok önemli ve ilk kez bizim tarafımızdan ortaya konan bir vizyon projesidir. Bu projenin altını doldurup olgunlaştırarak tüm kentimizle de bütünleştirmeyi amaçlıyoruz. İnovasyonu ve teknolojiyi sadece konuşan değil, üreten-yaşayan ve yaşatan bir üniversite olmak istiyoruz. Bu nedenle, inovasyon ve teknoloji bizim için hep ön planda olacak. Üniversite-sanayi işbirliğini tabana da yaymak istiyoruz. İnsan odaklı, inovatif eğitim/öğretim ve araştırma modelleri geliştirmeyi planlıyoruz. Ekolojik ve örnek gösterilen bir kampüs oluşturmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Samimi bir atmosferde gerçekleşen kahvaltı organizasyonu, basın ve medya mensupları ile soru-cevap şeklinde bilgi alışverişiyle tamamlandı.

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

İTSO’da Ocak Ayı Toplantısı

İTSO Ocak ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi İTSO Meclisinde ekonomik güç birliği mesajları verdi İskenderun Ticaret ve... Devamı..

ARiAD’dan Tosyalı’ya Ziyaret

Arsuz İş Adamları Derneği (ARİAD) Başkanı Adnan Ağır ve yönetim kurulu üyeleri Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’ya nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti... Devamı..

HGC’den Vali Soytürk’e Ziyaret

Kilis Valisi Recep Soytürk İle Bölgesel Sorunları Görüşüldü. Yeni Hatay Gazeteciler Cemiyeti olarak, Cemiyet Başkanı Abdullah Temizyürek, İskenderun Temsilcisi Sabriye Sönmez, Gazeteci... Devamı..

En Hayırlı Kan Bağışı

İskenderun Belediye başkanlığı ve İskenderun Kızılay iş birliği ile başlatılan kan bağışı kampanyası Kızılay’ın Sahildeki Kan alım noktasında düzenlenen törene Kaymakam İskender... Devamı..

Antakyada Asfaltlama Çalışması

ANTAKYA BELEDİYESİ EKİPLERİ “ESKİ SANAYİ SİTESİ CADDE VE SOKAKLARINDA” ASFALTLAMA ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRECEK Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri asfalt çalışmalarını gece gündüz... Devamı..

Başkan Tosyalı: İmar Askıda…

BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI: İMAR PLANI ASKIYA ÇIKARILIYOR İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, imar planın askıya çıkarılacağını belirtti. Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,... Devamı..

Arsuz Belediyesi Hijyen Eğitimi

Arsuz Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü ve Arsuz İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliği ile hijyen eğitimi veriliyor. Arsuz’da kurulan Yöresel... Devamı..

Emniyete Araç Hibe Edildi

Hayırsever iş insanları ve STK’lardan Emniyete araç hibe edildi. Hatay’ın İskenderun ilçe Emniyet Müdürlüğü’ne hayırsever iş insanları ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK)... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: