İSTE HEDEFLERİNİ AÇIKLADI

İSTE, NE İSTEDİĞİNİ AÇIKLADI…

Basın ve Medya Temsilcileri İskenderun Teknik Üniversitesi’nde Buluştu İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Üniversitenin Merkez Kampüsü’nde, basın ve medya temsilcileri ile kahvaltıda buluştu. Katılımın ve ilginin yoğun olması İskenderun Teknik Üniversitesi’ne verilen değeri bir kez daha ortaya koyarken, buluşmanın oldukça keyifli geçmesini sağladı.

Buluşmada bir sunum yapan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, İskenderun Teknik Üniversitesi’nin vizyonundan kesitler vererek; web sayfası ve logo çalışmaları ile devam eden kurumsal kimlik çalışmaları, alt yapı ve üst yapıyı da içeren mastır plan çalışmaları ile stratejik plan çalışmaları hakkında bazı bilgiler paylaştı. Prof. Dr. Türkay Dereli,  “Öncelikle katılımınız için teşekkür ederiz. İSTE’nin kurulmasında siz ve emeği geçen herkese bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz ve desteklerinizin devamını diliyoruz.

Bizim, bir teknoversite olma hayalimiz var. Bu, çok önemli ve ilk kez bizim tarafımızdan ortaya konan bir vizyon projesidir. Bu projenin altını doldurup olgunlaştırarak tüm kentimizle de bütünleştirmeyi amaçlıyoruz. İnovasyonu ve teknolojiyi sadece konuşan değil, üreten-yaşayan ve yaşatan bir üniversite olmak istiyoruz. Bu nedenle, inovasyon ve teknoloji bizim için hep ön planda olacak. Üniversite-sanayi işbirliğini tabana da yaymak istiyoruz. İnsan odaklı, inovatif eğitim/öğretim ve araştırma modelleri geliştirmeyi planlıyoruz. Ekolojik ve örnek gösterilen bir kampüs oluşturmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Samimi bir atmosferde gerçekleşen kahvaltı organizasyonu, basın ve medya mensupları ile soru-cevap şeklinde bilgi alışverişiyle tamamlandı.