02 Aralık 2020 Çarsamba
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
31 Temmuz 15:01
Yorum Yok
699
İşte Yangın’ın Bilançosu!

İşte Yangın’ın Bilançosu!

Hatay’ın Kıcı Beldesi Çakallı köyü mevkinde çıkan orman yangınında 50 hektar ormanlık alan kül oldu.

Hatay’ın Belen İlçesi’nde yüksek gerilim hattının kopması sonucu meydana gelen orman yangınında, 50 hektarlık kızılçam ormanı yok oldu. Belen İlçesi Çakallı Köyü çevresinde, yüksek gerilim hatlarının yoğun olduğu bölgede dün akşam saatlerinde başlayan orman yangını, yoğun çalışmalar sonucu gece 02.30 sıralarında kontrol altına alındı. Rüzgar Enerji santralleri ve özel bir firmaya ait dinamit deposunun da bulunduğu bölgedeki yangına 5 helikopter, 2 uçak, 120 personel ve 20 arazöz ile müdahale edildi. Yangının, yüksek gerilim hattının kopması sonucu çıktığını ve rüzgarın şiddeti nedeniyle hızlı yayıldığını belirten yetkililer, gece kontrol altına alındığını, soğutma çalışmalarının da bugün sabah saatlerinde sona erdiğini belirtti. Yangın söndürme çalışmaları sırasında bir arazöz de alevlerin arasında kalarak, kullanılamaz hale geldi.

VALİLİKTEN YANGIN İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

30 Temmuz 2013 Salı günü saat 16.00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle İlimiz Belen İlçesi’ne bağlı Çakallı Köyü yakınlarında bir orman yangını meydana gelmiştir.

Yangında şu ana kadar yaklaşık 10 hektarlık kızılçam ormanı zarar görmüş olup, yangın bölgesi içerisinde kalan bir arazöz de yanarak kullanılmaz hale gelmiştir.
Yangına 1 helikopter, 20 arazöz ve 90 kişilik yer ekibi ile müdahale edilmektedir. Ayrıca yangına müdahale etmek üzere 2 uçak, 4 helikopter bölgeye intikal etmektedir.
Yoğun rüzgar nedeni ile yangın henüz kontrol altına alınamamıştır. Çalışmalar yoğun bir şekilde sürdürülmektedir.

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Sokağa Çıkma Yasağı

Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı? 30 Kasım sokağa çıkma yasağı var mı? Sorularının yanıtlarını sıklıkla araştırmaya başladı. Günlük corona vaka... Devamı..

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: