09 Ağustos 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
31 Aralık 01:21
Yorum Yok
335
İSTE’li Akademisyene GEİP Ödülü

İSTE’li Akademisyene GEİP Ödülü

İSTE’li Genç Bilim İnsanı Doç. Dr. Mehmet Lütfi Yola, TÜBA GEBİP Ödülünü Aldı.

İSTE Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Biyomedikal Mühendisliği
Bölümü Başkanı Doç. Dr. Mehmet Lütfi̇ Yola, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA)
2019 Yılı GEBİP Ödülünü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Başarılı bilim insanlarını ve bilimsel çalışmalarını teşvik etmek amacıyla düzenlenen Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) 2019 yılı Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanlarını Ödüllendirme Programı (GEBİP) kapsamında; uzman hakemler ve Akademi Konseyi tarafından yürütülen titiz çalışmalar sonucunda 20 farklı üniversiteden toplam 28 üstün başarılı genç bilim insanı TÜBA-GEBİP ödülüne layık görüldü. İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Biyomedikal Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mehmet Lütfi YOLA da 2019 yılı TÜBA-GEBİP ödülüne layık görülen bu 28 üstün başarılı bilim insanından birisi oldu.

2019 TÜBA Uluslararası Akademi ve GEBİP ödülleri, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen törende sahiplerine verildi. Doç. Dr. Yola’ya ödülünü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan verdi.

TÜBA-GEBİP ödülleri mühendislik ve doğa bilimleri, sağlık bilimleri ile sosyal bilimler alanlarında çalışan üstün başarılı genç bilim insanlarının Türkiye kaynaklı yüksek nitelikli araştırmalarını ve çalışmalarını ödüllendirmek ve teşvik amacıyla 2001 yılından bu yana veriliyor.
TÜBA-GEBİP kapsamında; Doç. Dr. Mehmet Lütfi YOLA’ ya üç yıl boyunca her yıl 20.000 TL destek verilecek. Ayrıca tez aşamasındaki doktora öğrencileri için yine her yıl 6.000 TL ek destek sağlanacak. Bunun yanı sıra, uluslararası nitelikteki bilimsel çalışmaları kapsamında düzenleyecekleri ulusal ve uluslararası toplantılar için ise 4.500 TL’ye kadar destek sağlanacak.

Törende mutluluğu gözünden okunan Doç. Dr. Mehmet Lütfi Yola, çok mutlu olduğunu belirterek, “bu ödülü almamda emeği geçen ve desteklerini hiçbir zaman eksik etmeyen başta ailem ve İSTE Rektörümüz Prof. Dr. Türkay Dereli ile birlikte tüm çalışma ve ekip arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “EĞİTİM ” Haberleri

HBB’den Kumlu’ ya Yol Yapımı

KUMLU’DAKİ ÇALIŞMALAR ÖZVERİYLE DEVAM EDİYORHatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, kent genelinde sürdürdüğü yeni yol yapım, bakım, onarım ve iyileştirme... Devamı..

Son Dakika:Bedelli Askerlik…

2020 bedelli askerlik ücreti değişti: İşte yeni rakamlar Bedelli askerlik 2020 yılı Temmuz/Aralık dönemine ilişkin tutar belirlendi. Yapılan aylık katsayı değişikliğiyle bedelli... Devamı..

Kaşıkçı’ dan Baro Açıklaması

Hatay MHP Milletvekili Lütfi Kaşıkçı Hatay Baro Başkanı Ekrem Dönmez’ in Polis ile ilgili yaşadığı olayı değerlendirdi. İçişleri Bakanlığımızın olurlarıyla vatandaşlarımızın Kurban... Devamı..

“İSTE’yi Tercih Edin”

Süleyman Beledioğlu: “Gönül Rahatlığıyla İSTE’yi Tercih Edin” Türkiye’nin önde gelen eğitimcilerinden olan ve üniversite tercihlerinde adayların otorite isim olarak görüp, Bonus Hoca... Devamı..

Antakya Bld Meclisi Toplanıyor

ANTAKYA BELEDİYE MECLİSİ 5 AĞUSTOS ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 14.00’DE TOPLANIYOR                Antakya Belediye Meclisi, 5 Ağustos Çarşamba günü saat 14.00’de Antakya Ticaret Borsası... Devamı..

Kızılay’dan Güngör’e Plaket

Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör’e kan bağışına vermiş olduğu destek ve kan bağışını teşvik edici çalışmaları nedeniyle Kızılay İskenderun Şubesi... Devamı..

HBB Zabıtası’ndan Denetim

Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, vatandaşların huzurlu ve güvenli bir yolculuk yapmaları amacıyla Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde denetim gerçekleştirdi.Halkın can ve mal güvenliğini... Devamı..

Güven’den Bayram Kutlaması

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven’ den Bayram Kutlaması Başkan Güven; “Kurban Bayramınızı en kalbi duygularımla tebrik eder, sevdiklerinizle sağlık ve... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: