30 Mayıs 2020 Cumartesi
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
22 Kasım 12:51
Yorum Yok
318
İSTE’li Sporcudan Milli Başarı

İSTE’li Sporcudan Milli Başarı

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) İskenderun Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı Bölümü öğrencisi Hatice Şimşek, 2018 Avrupa EMF-Muaythai Şampiyonası’nda; 60 Kilo Kategorisi’nde Avrupa üçüncüsü oldu.

Avrupa Muaythai Federasyonu ve Türkiye Muaythai Federasyonu tarafından, 14 Kasım-18 Kasım 2018 tarihleri arasında Antalya Spor Salonu’nda düzenlenen ve 15 ülkeden 495 sporcunun katıldığı Uluslararası Açık Kupa Şampiyonası’nda, İSTE İskenderun Meslek Yüksekokulu öğrencisi Hatice Şimşek, 60 Kilo’da Avrupa üçüncülüğünü elde ederek, “Milli Sporcu” olma unvanını kazandı.

İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli; başarılarıyla İSTE’yi ve İskenderun’u gururlandıran Hatice Şimşek ile annesini ve antrenörü Serdar Keskin ile İSTE Spor Koordinatörü Öğr. Gör. Sıtkı Kahvecioğlu’nu makamında ağırlayıp tebrik etti. Rektör Prof. Dr. Dereli; bilim, teknoloji, kültür, sanat konularında olduğu gibi spor faaliyetleri konusunda da öğrencilerin her zaman yanında olduklarını ve desteklediklerini, öğrencilerin derece aldığını görmenin kendilerine büyük mutluluk verdiğini ifade etti. Rektör Prof. Dr. Dereli, İSTE öğrencisi Milli Sporcu Hatice Şimşek’i gösterdiği başarıdan dolayı kutlayarak, teşekkür belgesi ve plaket ile ödüllendirdi.

Daha önce katılmış olduğu müsabakalarda, üç kez Türkiye ikinciliği, bir kez Türkiye üçüncülüğü olan Hatice Şimşek, hedefinin önce Türkiye Şampiyonluğu, ardından Dünya Şampiyonluğu olduğunu söyledi. Aynı zamanda, Muaythai milli takım antrenörü olan Hatice Şimşek’in annesi ise, kızının çok azimli olduğunu ve onunla gurur duyduğunu belirtti. İSTE Spor Koordinatörü Sıtkı Kahvecioğlu hedeflerinin, Muaythai spor dalında “Türkiye Şampiyonluğu” olduğuna vurgu yaptı.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Dr. Berktaş:Sigara Canınızı Yakmasın

Tüm dünyada en sık ölüm ikinci ölüm nedeninin tütün ürünleri kullanımından kaynaklandığını ifade eden İskenderun Palmiye Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Özlem... Devamı..

Savaş:HADO Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Hatay Büyükşehir belediyesinin şehre kazandıracağı en önemli kazanımlardan biri olan Hatay Deniz Otobüsü(HADO) projesinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.Arsuz Madenli’deki iskelede Büyükşehir Fen... Devamı..

Başkan Güven’den Vali Doğan’a Teşekkür

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Kale Mahallesi ziyareti sırasında, Arsuz – Samandağ yolunun son durumunu yerinde gördü.Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf... Devamı..

İbrahim Yavuz’ dan Bayram Kutlaması

Başarılı Meclis Üyesi İbrahim Yavuz Hatay’lı Hemşehrilerinin Ramazan Bayramını Kutladı. İskenderun Belediyesi MHP Meclis Üyesi İbrahim Yavuz yaklaşan Ramazan Bayramı üzerine açıklamalarda... Devamı..

Hüseyin Yayman’ dan Kutlama

Hatay AK Parti Milletvekili Hüseyin Yayman tüm Hatay’ lı hemşehrilerinin Ramazan Bayramını Kutladı. Mübarek Ramazan Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayınlayan Hatay Milletvekili Hüseyin... Devamı..

Arsuz İlçe Komutanlığı’ndan Ziyaret

Bayram Öncesi Şehitlik Ziyareti ve Bakımı YapıldıYaklaşan Ramazan Bayram öncesi İlçe Jandarma Komutanlığımızca şehitliklerde ziyaret ve bakım çalışmaları gerçekleştirildi.Başımızın tacı şehitliklerimize düzenli... Devamı..

Fırın Borçları Kapatıldı

Dörtyol Kışlalar Mahallesi’ nde İsmail Orhan’a ait ekmek fırınına gelen bir hayırsever, vatandaşların 3 bin lira tutarındaki borcunu ödeyip sildirdi. Yaşadığı durum karşısında şaşkınlık... Devamı..

E. Selim Yazar’ dan Kutlama

Diş Hekimi ve MHP İskenderun Meclis Üyesi Emir Selim Yazar yaklaşan Ramazan Bayramı Dolayısıyla Kutlama Mesajı Yayımladı. Başarılı Diş hekimliği ve siyaseti... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: