15 Ekim 2019 Salı
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
22 Kasım 12:51
Yorum Yok
249
İSTE’li Sporcudan Milli Başarı

İSTE’li Sporcudan Milli Başarı

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) İskenderun Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı Bölümü öğrencisi Hatice Şimşek, 2018 Avrupa EMF-Muaythai Şampiyonası’nda; 60 Kilo Kategorisi’nde Avrupa üçüncüsü oldu.

Avrupa Muaythai Federasyonu ve Türkiye Muaythai Federasyonu tarafından, 14 Kasım-18 Kasım 2018 tarihleri arasında Antalya Spor Salonu’nda düzenlenen ve 15 ülkeden 495 sporcunun katıldığı Uluslararası Açık Kupa Şampiyonası’nda, İSTE İskenderun Meslek Yüksekokulu öğrencisi Hatice Şimşek, 60 Kilo’da Avrupa üçüncülüğünü elde ederek, “Milli Sporcu” olma unvanını kazandı.

İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli; başarılarıyla İSTE’yi ve İskenderun’u gururlandıran Hatice Şimşek ile annesini ve antrenörü Serdar Keskin ile İSTE Spor Koordinatörü Öğr. Gör. Sıtkı Kahvecioğlu’nu makamında ağırlayıp tebrik etti. Rektör Prof. Dr. Dereli; bilim, teknoloji, kültür, sanat konularında olduğu gibi spor faaliyetleri konusunda da öğrencilerin her zaman yanında olduklarını ve desteklediklerini, öğrencilerin derece aldığını görmenin kendilerine büyük mutluluk verdiğini ifade etti. Rektör Prof. Dr. Dereli, İSTE öğrencisi Milli Sporcu Hatice Şimşek’i gösterdiği başarıdan dolayı kutlayarak, teşekkür belgesi ve plaket ile ödüllendirdi.

Daha önce katılmış olduğu müsabakalarda, üç kez Türkiye ikinciliği, bir kez Türkiye üçüncülüğü olan Hatice Şimşek, hedefinin önce Türkiye Şampiyonluğu, ardından Dünya Şampiyonluğu olduğunu söyledi. Aynı zamanda, Muaythai milli takım antrenörü olan Hatice Şimşek’in annesi ise, kızının çok azimli olduğunu ve onunla gurur duyduğunu belirtti. İSTE Spor Koordinatörü Sıtkı Kahvecioğlu hedeflerinin, Muaythai spor dalında “Türkiye Şampiyonluğu” olduğuna vurgu yaptı.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Abdülkerim Güven’ den Operasyona Destek

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av. Abdülkerim Güven Barış Pınarı Harekâtı üzerine destek açıklamalarında bulundu. Barış Pınarı Harekâtı; Daha öncekilerde olduğu gibi... Devamı..

Ahmet Güven’den Açıklama

Eğitim Birsen İskenderun Temsilciliği başkanı olarak seçilen arkadaşımızın görevi bıraktığını öğrendik. Geçen yıl yapılan ve secime katılan üyelerin yarıya yakınının desteğini alan... Devamı..

İskenderun’ a Huzur Geliyor

İskenderun’ da vatandaşın huzur için Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki TEM (Terörle Mücadele) KOM (Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele) sıkı çalışmaları gözlerden kaçmıyor. Yeni... Devamı..

Bozatlı: “Gün Kenetlenme Günüdür”

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Hatay Başkanı Abdullah Bozatlı, Fırat’ın doğusuna yönelik gerçekleştirilmekte olan Barış Pınarı Harekâtı’ na ilişkin açıklamada bulundu.MÜSİAD... Devamı..

HBB Voleybolda’ da Başarılı

Türkiye Voleybol Federasyonu 2019-2020 1. Lig Erkekler B Grubunda yer alan Hatay Büyükşehir Belediyespor Erkek Voleybol Takımı, ligi galibiyet sevinciyle karşıladı. Ligin... Devamı..

Sağlık Çalışanları Barış Pınarı Harekatına Gönüllü Gitmek İstiyor

Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan “Barış Pınarı Harekatı”na destek sürüyor. İskenderun’... Devamı..

LİMAKPORT’tan Önemli Adım

LİMAKPORT İSKENDERUN LİMANI ERBİL’DE OFİS AÇIYOR Limakport İskenderun Uluslararası Liman İşletmeciliği Genel Müdür yardımcısı Mehmet Ünlü, Erbil’de ofis açacaklarını söyledi. Limakport’un Ana... Devamı..

Son Dakika: İskenderun Eş Başkanı Tutuklandı

HDP İskenderun İlçe Eş başkanı terör örgütü propagandası suçlaması ile tutuklandı. HDP İskenderun ilçe örgütü Eş başkanı Hülya Ateş, Suriye’de gerçekleştirilen Barış... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: