16 Ekim 2019 Çarsamba
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
29 Haziran 14:30
Yorum Yok
800
İSTE’liler Diplomalarını Aldı

İSTE’liler Diplomalarını Aldı

2015’li İSTE’liler Diplomalarını Aldı
2015 yılında yapılan üniversiteye giriş imtihanları sonucunda, 2015 yılında kurulan İskenderun Teknik Üniversitesi’ni (İSTE) tercih eden, bu bağlamda
İSTE’nin ilk göz ağrısı olan fakültelilerin de katıldığı mezuniyet töreni olma hüviyetini taşıyan2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Diploma ve Derece Töreni
Barbaros Hayrettin Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Açılış Konuşmasında, Törene katılanlara ve mezun öğrencilere teşekkür ederek sözlerine başlayan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli; “Bugün bizler için heyecanın zirve yaptığı bir gün. 2015 yılında ilk kez İSTE’yi tercih eden öğrencilerimizi bugün diplomaları ile mezun ederek uğurluyoruz. Üniversitemizin Ülkemize ve dünyaya kazandırdığı parlayan yıldızlarımızın, gözbebeğimiz öğrencilerimizin bilgi, beceri ve öz güvenle donanmış olarak yuvadan uçmalarının haklı gururunu yaşıyoruz.
Ülkemizin gelişmesinin yegâne yolu yenilikçi, girişimci olması ve üretim yapmasıdır. Biz İSTE’de öğrencilerimizi yenilikçi, girişimci ve üretken uzmanlar ve teknologlar olarak yetiştiriyoruz. Umut ediyorum ki, yarınlarımızı emanet ettiğimiz bu gençler Ülkemizi çok daha yükseklere taşıyacaklar. Bu arada, bizler mezunlarımızdan kopmak istemiyoruz. Bu nedenle, mezunlarımızın, Mezun Bilgi Sistemi’ne (https://mezun.iste.edu.tr/) kayıt olmalarını ve kendilerine tahsis ettiğimiz İSTE uzantılı e-posta adreslerini aktif olarak kullanmalarını istiyoruz. İSTE Mezun Bilgi Sistemi, bizlerle olan irtibatınızı koparmamanızı sağlayacağı gibi, kariyer planlamanız noktasında da size büyük artılar sağlayacaktır. Sözlerimi bitirirken, her zaman yanımızda olan Belediye Başkanımız Sayın Fatih Tosyalı Beyefendiye ve her yıl olduğu gibi bu yıl da dereceye giren
tüm öğrencilerimize altın hediye eden Sayın Recep Atakaş Beyefendiye huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.
Tören’de bir konuşma yapan İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı; “İSTE’nin dördüncü diploma törenindeyiz. Bu tören tercih formunda İSTE’yi tercih ederek gelen öğrencilerin mezun olduğu bir tören olduğundan ayrıcalıklı bir tören. Tanıtım videosunda izlediğimiz cennet vatanımızın güzide şehri İskenderun’u unutmamanızı istiyoruz. Birçok kamu görevlisinin İskenderun’a geldikten sonra burada yaşamayı tercih ettiğini biliyoruz. Yine birçok öğrencimizin de bundan sonraki hayatında mezun oldukları bu şehirde yaşamayı tercih ettiğini biliyoruz. Sanayisiyle turizmiyle güneyin incisi olan bu anlamlı şehrin sizler için güzel anılara ev sahipliği yapmış olmasını umuyorum. Mutluluğunuz daim olsun, hayatınız giymiş olduğunuz cübbeleriniz gibi renkli olsun” dedi. Daha sonra kürsüye davet edilen Atakaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Recep Atakaş, öğrencilere üretimin bir parçası olmaları konusunda tavsiyelerde bulundu ve tüm mezunları tebrik etti.
Diploma ve Derece Töreni’nde; mezunlar adına konuşan İSTE Sivil Havacılık Yüksekokulu Havacılık Yönetimi Bölümü mezunu Hasan Arslan, İSTE´de bilgiyle donandıklarını, girecekleri sektörlerde faydalı bireyler olacaklarını ve İSTE’deki güzel anıları her zaman kalbinde yaşayacağını belirtti. Ardından, Hasan Arslan, mezuniyet kütüğüne isminin yazılı olduğu
plaketi çaktı. Dereceye giren öğrencilere hediye altınlarının takdim edilmesinin ardından, tüm mezunlara isimleri anons edilerek diplomaları verildi ve hatıra fotoğrafları çektirildi.
2019 yılı Teknologluk sınavında başarı gösteren TEKNOVERSİTE mezunlarına Teknologluk Sertifikalarının, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında İş Dünyasıyla Entegrasyon (İDE) Programı’nı başarı ile bitirenlere İDE Sertifikalarının takdim edildiği Tören’de, sportif faaliyetlerde önemli dereceler kazanan öğrenciler de unutulmadı.
İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Diploma ve Derece Töreni’ne; İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, Atakaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Recep Atakaş, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, İskenderun Müftüsü Osman Şekerci, il müdürleri ve öğretim elemanları ile evlatlarının bu mutlu gününde onları yalnız bırakmayan veliler katıldı. İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile başlayan Tören’de, aynı gün Cuma Namazı sonrası İskenderun Şehitliği’nde son yolculuğuna uğurlanan İskenderunlu Şehit Uzman Çavuş’un anısına saygı gösterilerek, program sadeleştirildi ve müzik dinletisi yapılmadı.
Tören sonrasında; İSTE Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi mezunlarının, içine kendi yazdıkları mektupları ve çeşitli güncel materyalleri (gazete, kitap, vb) koydukları “Zaman Kapsülünün”, 23 Nisan 2045 tarihinde açılmak üzere gömülmesinin ardından, mezuniyet günü anısına fotoğraflar çektirildi.

Anahtar Kelime: ,

Yorum Kapalıdır.

Diğer “EĞİTİM ” Haberleri

Abdülkerim Güven’ den Operasyona Destek

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av. Abdülkerim Güven Barış Pınarı Harekâtı üzerine destek açıklamalarında bulundu. Barış Pınarı Harekâtı; Daha öncekilerde olduğu gibi... Devamı..

Ahmet Güven’den Açıklama

Eğitim Birsen İskenderun Temsilciliği başkanı olarak seçilen arkadaşımızın görevi bıraktığını öğrendik. Geçen yıl yapılan ve secime katılan üyelerin yarıya yakınının desteğini alan... Devamı..

İskenderun’ a Huzur Geliyor

İskenderun’ da vatandaşın huzur için Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki TEM (Terörle Mücadele) KOM (Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele) sıkı çalışmaları gözlerden kaçmıyor. Yeni... Devamı..

Bozatlı: “Gün Kenetlenme Günüdür”

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Hatay Başkanı Abdullah Bozatlı, Fırat’ın doğusuna yönelik gerçekleştirilmekte olan Barış Pınarı Harekâtı’ na ilişkin açıklamada bulundu.MÜSİAD... Devamı..

HBB Voleybolda’ da Başarılı

Türkiye Voleybol Federasyonu 2019-2020 1. Lig Erkekler B Grubunda yer alan Hatay Büyükşehir Belediyespor Erkek Voleybol Takımı, ligi galibiyet sevinciyle karşıladı. Ligin... Devamı..

Sağlık Çalışanları Barış Pınarı Harekatına Gönüllü Gitmek İstiyor

Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan “Barış Pınarı Harekatı”na destek sürüyor. İskenderun’... Devamı..

LİMAKPORT’tan Önemli Adım

LİMAKPORT İSKENDERUN LİMANI ERBİL’DE OFİS AÇIYOR Limakport İskenderun Uluslararası Liman İşletmeciliği Genel Müdür yardımcısı Mehmet Ünlü, Erbil’de ofis açacaklarını söyledi. Limakport’un Ana... Devamı..

Son Dakika: İskenderun Eş Başkanı Tutuklandı

HDP İskenderun İlçe Eş başkanı terör örgütü propagandası suçlaması ile tutuklandı. HDP İskenderun ilçe örgütü Eş başkanı Hülya Ateş, Suriye’de gerçekleştirilen Barış... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: