17 Temmuz 2019 Çarsamba
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
29 Haziran 14:30
Yorum Yok
735
İSTE’liler Diplomalarını Aldı

İSTE’liler Diplomalarını Aldı

2015’li İSTE’liler Diplomalarını Aldı
2015 yılında yapılan üniversiteye giriş imtihanları sonucunda, 2015 yılında kurulan İskenderun Teknik Üniversitesi’ni (İSTE) tercih eden, bu bağlamda
İSTE’nin ilk göz ağrısı olan fakültelilerin de katıldığı mezuniyet töreni olma hüviyetini taşıyan2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Diploma ve Derece Töreni
Barbaros Hayrettin Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Açılış Konuşmasında, Törene katılanlara ve mezun öğrencilere teşekkür ederek sözlerine başlayan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli; “Bugün bizler için heyecanın zirve yaptığı bir gün. 2015 yılında ilk kez İSTE’yi tercih eden öğrencilerimizi bugün diplomaları ile mezun ederek uğurluyoruz. Üniversitemizin Ülkemize ve dünyaya kazandırdığı parlayan yıldızlarımızın, gözbebeğimiz öğrencilerimizin bilgi, beceri ve öz güvenle donanmış olarak yuvadan uçmalarının haklı gururunu yaşıyoruz.
Ülkemizin gelişmesinin yegâne yolu yenilikçi, girişimci olması ve üretim yapmasıdır. Biz İSTE’de öğrencilerimizi yenilikçi, girişimci ve üretken uzmanlar ve teknologlar olarak yetiştiriyoruz. Umut ediyorum ki, yarınlarımızı emanet ettiğimiz bu gençler Ülkemizi çok daha yükseklere taşıyacaklar. Bu arada, bizler mezunlarımızdan kopmak istemiyoruz. Bu nedenle, mezunlarımızın, Mezun Bilgi Sistemi’ne (https://mezun.iste.edu.tr/) kayıt olmalarını ve kendilerine tahsis ettiğimiz İSTE uzantılı e-posta adreslerini aktif olarak kullanmalarını istiyoruz. İSTE Mezun Bilgi Sistemi, bizlerle olan irtibatınızı koparmamanızı sağlayacağı gibi, kariyer planlamanız noktasında da size büyük artılar sağlayacaktır. Sözlerimi bitirirken, her zaman yanımızda olan Belediye Başkanımız Sayın Fatih Tosyalı Beyefendiye ve her yıl olduğu gibi bu yıl da dereceye giren
tüm öğrencilerimize altın hediye eden Sayın Recep Atakaş Beyefendiye huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.
Tören’de bir konuşma yapan İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı; “İSTE’nin dördüncü diploma törenindeyiz. Bu tören tercih formunda İSTE’yi tercih ederek gelen öğrencilerin mezun olduğu bir tören olduğundan ayrıcalıklı bir tören. Tanıtım videosunda izlediğimiz cennet vatanımızın güzide şehri İskenderun’u unutmamanızı istiyoruz. Birçok kamu görevlisinin İskenderun’a geldikten sonra burada yaşamayı tercih ettiğini biliyoruz. Yine birçok öğrencimizin de bundan sonraki hayatında mezun oldukları bu şehirde yaşamayı tercih ettiğini biliyoruz. Sanayisiyle turizmiyle güneyin incisi olan bu anlamlı şehrin sizler için güzel anılara ev sahipliği yapmış olmasını umuyorum. Mutluluğunuz daim olsun, hayatınız giymiş olduğunuz cübbeleriniz gibi renkli olsun” dedi. Daha sonra kürsüye davet edilen Atakaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Recep Atakaş, öğrencilere üretimin bir parçası olmaları konusunda tavsiyelerde bulundu ve tüm mezunları tebrik etti.
Diploma ve Derece Töreni’nde; mezunlar adına konuşan İSTE Sivil Havacılık Yüksekokulu Havacılık Yönetimi Bölümü mezunu Hasan Arslan, İSTE´de bilgiyle donandıklarını, girecekleri sektörlerde faydalı bireyler olacaklarını ve İSTE’deki güzel anıları her zaman kalbinde yaşayacağını belirtti. Ardından, Hasan Arslan, mezuniyet kütüğüne isminin yazılı olduğu
plaketi çaktı. Dereceye giren öğrencilere hediye altınlarının takdim edilmesinin ardından, tüm mezunlara isimleri anons edilerek diplomaları verildi ve hatıra fotoğrafları çektirildi.
2019 yılı Teknologluk sınavında başarı gösteren TEKNOVERSİTE mezunlarına Teknologluk Sertifikalarının, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında İş Dünyasıyla Entegrasyon (İDE) Programı’nı başarı ile bitirenlere İDE Sertifikalarının takdim edildiği Tören’de, sportif faaliyetlerde önemli dereceler kazanan öğrenciler de unutulmadı.
İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Diploma ve Derece Töreni’ne; İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, Atakaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Recep Atakaş, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, İskenderun Müftüsü Osman Şekerci, il müdürleri ve öğretim elemanları ile evlatlarının bu mutlu gününde onları yalnız bırakmayan veliler katıldı. İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile başlayan Tören’de, aynı gün Cuma Namazı sonrası İskenderun Şehitliği’nde son yolculuğuna uğurlanan İskenderunlu Şehit Uzman Çavuş’un anısına saygı gösterilerek, program sadeleştirildi ve müzik dinletisi yapılmadı.
Tören sonrasında; İSTE Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi mezunlarının, içine kendi yazdıkları mektupları ve çeşitli güncel materyalleri (gazete, kitap, vb) koydukları “Zaman Kapsülünün”, 23 Nisan 2045 tarihinde açılmak üzere gömülmesinin ardından, mezuniyet günü anısına fotoğraflar çektirildi.

Anahtar Kelime: ,

Yorum Kapalıdır.

Diğer “EĞİTİM ” Haberleri

KANSER=SİGARA!

KANSERİN EN ÖNEMLİ SEBEBİ “SİGARA” Sigaranın; akciğer kanseri başta olmak üzere, gırtlak, mide, bağırsak, böbrek, meme ve rahim gibi birçok kanser türüne... Devamı..

Işık Şener’den “15 TEMMUZ”

Yazım uzun olacak aklı kısa olanlar okumayacak. Zaten bu yazıyı aklı kısalar ile FETÖCÜLER OKUMASIN!3 yıl önce bugün saatler kala Fetöcüler ve... Devamı..

HBB’den 15 Temmuz Şehitlerine Ziyaret

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, şehitlik ziyareti gerçekleştirdi. 15 Temmuz... Devamı..

İTSO’dan 15 Temmuz Açıklaması

15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin 3. Yıldönümünde; Unutmadık, Unutturmayacağız İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla... Devamı..

İSTE’ de Unutulmayacak Konferans

“Milletin İradesinin Devletin İdaresine Dönüşme Süreci” Konulu Konferansı İSTE’de yoğun bir katılımla gerçekleşti İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), İskenderun Belediyesi ve Belen Belediyesi... Devamı..

Başkan Yılmaz Basınla KahvaltıdaBuluştu

31 Mart’tan Bu Yana Yapılan Hizmetler ve Önümüzdeki Süreçte Planlanan Projelerle İlgili Bilgilendirmede Bulunuldu. Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, basın mensuplarıyla buluştu.... Devamı..

HBB’ den Trafik Psikolojisi” Eğitimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi İmar A.Ş. İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi tarafından Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı şoförlerine “Trafikte Davranış Psikolojisi” eğitimi... Devamı..

Hatay Ak Parti İl Yönetimi Belli Oldu

Yakın tarihte İl Başkanlığına atanan Mehmet Yeloğlu yonetim listesini oluşturdu. HATAY AK PARTİ YENİ YÖNETİMİ BELLİ OLDU 1 İL BAŞKANI MEHMET YELOĞLU... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: