27 Eylül 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
4 Ağustos 21:29
Yorum Yok
4728
“İSTE’yi Tercih Edin”

“İSTE’yi Tercih Edin”

Süleyman Beledioğlu: “Gönül Rahatlığıyla İSTE’yi Tercih Edin”

Türkiye’nin önde gelen eğitimcilerinden olan ve üniversite tercihlerinde adayların otorite isim olarak görüp, Bonus Hoca lakabı taktığı Eğitimci Süleyman Beledioğlu, üniversite tercihi yapacak adaylara seslenerek; “İskenderun Teknik Üniversitesi’ni (İSTE) gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz” dedi.
TRT Haber Eğitim Editörü programı yorumcusu Süleyman Beledioğlu İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’nin konuk olduğu programda şu değerlendirmelerde bulundu:
İSTE, BURADA OKU, ŞURADA İŞE GİR DİYOR!
“Mühendis nerede iş bulur? Sanayinin bulunduğu yerde. Sanayi nerde? Sanayi İskenderun körfezinde. Malzeme ve Metalurji Bölümü İskenderun Teknik Üniversitesi’nde var. İskenderun bir demir ve çelik şehri zaten. Bizler de mühendis olacak öğrencilere şunu söylüyoruz; İSTE size sunmuş olduğu imkânlarla adeta ‘şurada okuyorsun burada işe giriyorsun’ diyor. Bu alanda İskenderun bir mühendislik merkezidir, gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Adaylar tercih yaparken bunu da göz önünde bulundursunlar. Yine Dörtyol ilçesine açılan sağlık bölümü (Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik) için de Sayın Rektörümüze ayrıca gönülden teşekkür ediyorum. Adaylar tercih yaparken İskenderun Teknik Üniversitesi’ni (İSTE) rahatlıkla yazabilirler.”

Yorum Kapalıdır.

Diğer “EĞİTİM ” Haberleri

Abdülkerim ‘GÜVEN’ Tazeledi

AK Parti İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi geniş katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi. Ak Parti İskenderun 7.Olağan kongresi Hatay İl Koordinatörü Çankırı Milletvekili... Devamı..

EXPO 2021 Forumu Gerçekleşti

EXPO 2021 Hatay Turizm Forumu, 23 Eylül Çarşamba günü farklı birçok sektörden önemli isimlerin katılımıyla gerçekleşti.Moderatörlüğünü gazeteci Özlem Gürses ve Goodworks İletişim... Devamı..

Güven: Kaldığımız Yerden Devam

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av. Abdülkerim Güven bugün İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi için açıklamalarda bulundu. Güven; “Salgın sebebiyle ara vermek... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: