“İSTE’yi Tercih Edin”

Süleyman Beledioğlu: “Gönül Rahatlığıyla İSTE’yi Tercih Edin”

Türkiye’nin önde gelen eğitimcilerinden olan ve üniversite tercihlerinde adayların otorite isim olarak görüp, Bonus Hoca lakabı taktığı Eğitimci Süleyman Beledioğlu, üniversite tercihi yapacak adaylara seslenerek; “İskenderun Teknik Üniversitesi’ni (İSTE) gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz” dedi.
TRT Haber Eğitim Editörü programı yorumcusu Süleyman Beledioğlu İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’nin konuk olduğu programda şu değerlendirmelerde bulundu:
İSTE, BURADA OKU, ŞURADA İŞE GİR DİYOR!
“Mühendis nerede iş bulur? Sanayinin bulunduğu yerde. Sanayi nerde? Sanayi İskenderun körfezinde. Malzeme ve Metalurji Bölümü İskenderun Teknik Üniversitesi’nde var. İskenderun bir demir ve çelik şehri zaten. Bizler de mühendis olacak öğrencilere şunu söylüyoruz; İSTE size sunmuş olduğu imkânlarla adeta ‘şurada okuyorsun burada işe giriyorsun’ diyor. Bu alanda İskenderun bir mühendislik merkezidir, gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Adaylar tercih yaparken bunu da göz önünde bulundursunlar. Yine Dörtyol ilçesine açılan sağlık bölümü (Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik) için de Sayın Rektörümüze ayrıca gönülden teşekkür ediyorum. Adaylar tercih yaparken İskenderun Teknik Üniversitesi’ni (İSTE) rahatlıkla yazabilirler.”