İTSO’ da Deprem Semineri

İnşaat Mühendislerine Seminer

İnşaat Mühendisleri Odası İskenderun Temsilciliği tarafından Türk Bina Deprem yönetmeliği konusunda seminer düzenledi.
TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İskenderun temsilciliği tarafından ‘Türk Bina Deprem yönetmeliği (TBDY 2017 kapsamında dayanıma göre Tasarım için Hesap esasları’ konulu seminer düzenlendi.
İTSO Halil Şahin Meclis Salonunda gerçekleştirilen seminere konuşmacı olarak TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İskenderun temsilciliği üyesi Prof.Dr.Yasin Fahjan sine vizyon destekli olarak sunum yaptı.
Seminer öncesi TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Hatay Şube Başkanı Selim Harbiyeli de söz alarak, katılımcıları selamladı ve ‘Türk Bina Deprem yönetmeliğinin önemine vurgu yaptı. Seminerde söz alan TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İskenderun Temsilcilik Başkanı Selahattin Gündüz, “Oda olarak geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da üyelerimize yönelik bilgilendirme toplantıları
ve eğitim seminerleri veriyoruz. Çağımız teknoloji çağı. Bu teknolojiye ve çağa ayak uydurabilmemiz için kendimizi de sürekli yenilememiz gerekiyor. Bu kapsamda üyelerimize yönelik eğitimlere da önem veriyoruz” dedi. ‘Türk Bina Deprem yönetmeliği (TBDY 2017 kapsamında dayanıma göre Tasarım için Hesap esasları’ konusunda TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İskenderun temsilciliği
üyesi Prof.Dr.Yasin Fahjan sine vizyon destekli olarak sunum yaptı. Seminere TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Hatay Şube Başkanı Selim Harbiyeli, TMOB İnşaat Mühendisleri Odası İskenderun Temsilcilik Başkanı Selahattin Gündüz ve yönetim kurulu üyeleri, İTSO yönetim kurulu üyesi Bülent Seküçoğlu ve üyeler katıldılar.