23 Ağustos 2019 Cuma
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
11 Mart 16:43
Yorum Yok
1274
İTSO’ da SODES  Sertifikası

İTSO’ da SODES Sertifikası

“Marka Kent Hatay’da Turizmde Eğitimden İstihdama” Projesi sertifika töreni İTSO’da Gerçekleştirildi.
Hatay Valiliği Sosyal Destek Programı kapsamında İTSO tarafından yürütülen “Marka Kent Hatay’da Turizmde Eğitimden İstihdama” Projesi sertifika töreni gerçekleştirildi. Sertifika töreni öncesi bir konuşma yapan İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz; “Bilindiği üzere SODES; İstihdam, sosyal sorumluluk, kültür ve sanat, spor alanlarında; işsizlik gibi sorunlar ile değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçları karşılamayı amaçlayan, yerel düzeyde hazırlanan ve uygulanan projelerden oluşmaktadır. İl düzeyinde Valiliklerin koordinasyonunda yürütülen, uygulama sürecinde yerel aktörlerin geniş bir biçimde yetkilendirildiği sosyal sorunlara kısa sürede karşılık vermeyi hedefleyen bir programdır.
SODES ile insan kaynağının geliştirilmesi ve toplumsal birliğin ağlanmasına yönelik olarak, uygulandığı illerde, yerel dinamikleri harekete geçirerek ihtiyaçlara karşılık vermek, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak amaçlanmaktadır.
Bu noktada İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası olarak yürüttüğümüz SODES Projesi kapsamında, kadınlarımıza ve gençlerimize yönelik 450 saatlik Aşçı Yardımcılığı kursu ile 288 saatlik Servis Görevlisi kursu olmak üzere iki mesleki kurs açılmıştır. Başarıyla tamamlanan mesleki kurslar ile bölgemizin ihtiyacı olan nitelikli işgücü eksiğinin giderilmesi ve kadınlarımızın mesleki bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi sağlanmıştır. Umuyoruz ki bu projemiz, tüm kadınlarımızın iş hayatında aktif olarak yer almasına katkıda bulunacak çalışmaların bir örneğini oluşturur ve bu gibi projeler artarak devam eder” şeklinde konuştu.
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen projekapsamında kadın ve genç olmak üzere toplam 50 kursiyer mesleki eğitimlerini tamamlayarak Sertifikalarını almaya hak kazanmıştır.
Gerçekleştirilen törende, kursiyerlere sertifikalarını İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez, İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Yeşim Ugutmen, taktim etti.
Haber Tarihi : 08.03.2019

Anahtar Kelime: ,

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

BAŞKAN SAVAŞ’TAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 21 Ağustos Çarşamba günü Beyzade FM’ in canlı yayın konuğu oldu. Programda gündeme ilişkin... Devamı..

TISİAD’ dan İTSO’ ya Ziyaret

Türkiye-Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TISİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nevaf Kılıç ve Limakport İskenderun Genel Müdür yardımcısı Mehmet Ünlü İTSO’yu ziyaret etti.... Devamı..

Obezite’de Mide Balonu

OBEZİTE İLE MÜCADELEDE MİDE BALONU UYGULAMASI Obeziteyle mücadelede uygulanan yöntemlerden ‘mide balonu’ hakkında bilgiler veren İskenderun Gelişim Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op.... Devamı..

BAŞKAN SAVAŞ’ IN GADİR HUM BAYRAMI MESAJI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Gadir Hum Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yayımladığı mesajda Gadir Hum’un önemine vurgu yapan... Devamı..

Tosyalı Şoförleri Dinledi

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,kent içerisinde trafik yoğunluğunu en aza indirmek için bir takım çalışmaların yapılmakta olduğunu belirtti. Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,İskenderun... Devamı..

Nevzat İnan’ dan Bayram Kutlaması

Hatayspor Yönetim Kurulu Üyesi ve Altyapı sorumlusu Başarılı işadamı Nevzat İnan bayram mesajı yayımladı. “Bu bayramın birlik beraberlik, kardeşlik, saygı sevgi getirmesi... Devamı..

Işık Şener; “HADO Siyaseti”

Lütfü Savaş ne yapsın? HADO’ yu İskenderun’ a getiriyoruz dedi itiraz. Arsuz’ a götürüyoruz dedi itiraz. Şimdi Lütfü Savaş “Buyurun yer gösterin!”... Devamı..

HBB’ den Sağlık Denetimi

HBB ZABITASINDAN BAYRAM ÖNCESİ GIDA DENETİMİ YAPILDI Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde gıda denetimi gerçekleştirdi. Vatandaşların... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: