22 Mayıs 2019 Çarsamba
    Hava durumu güncelleniyor...
11 Mart 16:43
Yorum Yok
1225
İTSO’ da SODES  Sertifikası

İTSO’ da SODES Sertifikası

“Marka Kent Hatay’da Turizmde Eğitimden İstihdama” Projesi sertifika töreni İTSO’da Gerçekleştirildi.
Hatay Valiliği Sosyal Destek Programı kapsamında İTSO tarafından yürütülen “Marka Kent Hatay’da Turizmde Eğitimden İstihdama” Projesi sertifika töreni gerçekleştirildi. Sertifika töreni öncesi bir konuşma yapan İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz; “Bilindiği üzere SODES; İstihdam, sosyal sorumluluk, kültür ve sanat, spor alanlarında; işsizlik gibi sorunlar ile değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçları karşılamayı amaçlayan, yerel düzeyde hazırlanan ve uygulanan projelerden oluşmaktadır. İl düzeyinde Valiliklerin koordinasyonunda yürütülen, uygulama sürecinde yerel aktörlerin geniş bir biçimde yetkilendirildiği sosyal sorunlara kısa sürede karşılık vermeyi hedefleyen bir programdır.
SODES ile insan kaynağının geliştirilmesi ve toplumsal birliğin ağlanmasına yönelik olarak, uygulandığı illerde, yerel dinamikleri harekete geçirerek ihtiyaçlara karşılık vermek, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak amaçlanmaktadır.
Bu noktada İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası olarak yürüttüğümüz SODES Projesi kapsamında, kadınlarımıza ve gençlerimize yönelik 450 saatlik Aşçı Yardımcılığı kursu ile 288 saatlik Servis Görevlisi kursu olmak üzere iki mesleki kurs açılmıştır. Başarıyla tamamlanan mesleki kurslar ile bölgemizin ihtiyacı olan nitelikli işgücü eksiğinin giderilmesi ve kadınlarımızın mesleki bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi sağlanmıştır. Umuyoruz ki bu projemiz, tüm kadınlarımızın iş hayatında aktif olarak yer almasına katkıda bulunacak çalışmaların bir örneğini oluşturur ve bu gibi projeler artarak devam eder” şeklinde konuştu.
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen projekapsamında kadın ve genç olmak üzere toplam 50 kursiyer mesleki eğitimlerini tamamlayarak Sertifikalarını almaya hak kazanmıştır.
Gerçekleştirilen törende, kursiyerlere sertifikalarını İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez, İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Yeşim Ugutmen, taktim etti.
Haber Tarihi : 08.03.2019

Anahtar Kelime: ,

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Kebapçım’dan Geleneksel İftar Programı

İskenderun’un sevilen ve esnaflarından Kebapçım Kebap Salonu sahibi Mehmet Düşer, Ramazan Ayında verdiği geleneksel iftarla gönül köprüsünü kurmaya devam ediyor. Yıllardır ‘Kebapçım’... Devamı..

İTSO-İSTE Çalıştay Düzenliyor

İskenderun’un Mekansal Gelişimine Estetik Katacak Çalıştay düzenleniyor İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mimarlık Fakültesi ve İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) İş birliğinde... Devamı..

HBB’ nin Kardeşlik Sofrası Belen’ de

Hatay Büyükşehir Belediyesinin 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayı münasebetiyle her yıl il genelinde kurduğu kardeşlik sofralarının son durağı Belen oldu. Ramazan... Devamı..

İSTE’de EN’ler Sahiplerini Buldu

Teknoversite Günleri’nin ‘EN’leri Sahiplerini Buldu! İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) tarafından bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilen Teknoversite Günleri’nin içeriğini kaydetmek ve ruhunu yansıtmak için... Devamı..

Erhan Aksay Körfez Maçları Başladı

Erhan Aksay Körfez Grubu Maçları Başladı. Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından Hatay’ın Anavatana katılışı kapsamında her yıl geleneksel olarak düzenlenen Erhan Aksay Futbol... Devamı..

İNCİ ÇİÇEK TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Hatay Büyükşehir Belediyespor’un başarılı sporcuları katıldıkları bir turnuvayı daha şampiyon tamamladı. 11-14 Mayıs tarihleri arasında Samsun’da yapılan Üniversiteler Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda 3000... Devamı..

Antakya’ da Ramazan Etkinliği

17 Mayıs Cuma Akşamı Saat 21.45’te 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nda ANTAKYA BELEDİYESİ RAMAZAN ETKİNLİĞİ’NE TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR Antakya Belediyesi Ramazan ayı... Devamı..

Belediyespor’ da Yeni Yönetim Oluştu

BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI: BELEDİYESPOR’DA YENİ YÖNETİM BELLİ OLDU İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, spora ve sporcuya her zaman destek olacaklarını belirtti.... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: