24 Mart 2019 Pazar
    Hava durumu güncelleniyor...
11 Mart 16:43
Yorum Yok
1173
İTSO’ da SODES  Sertifikası

İTSO’ da SODES Sertifikası

“Marka Kent Hatay’da Turizmde Eğitimden İstihdama” Projesi sertifika töreni İTSO’da Gerçekleştirildi.
Hatay Valiliği Sosyal Destek Programı kapsamında İTSO tarafından yürütülen “Marka Kent Hatay’da Turizmde Eğitimden İstihdama” Projesi sertifika töreni gerçekleştirildi. Sertifika töreni öncesi bir konuşma yapan İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz; “Bilindiği üzere SODES; İstihdam, sosyal sorumluluk, kültür ve sanat, spor alanlarında; işsizlik gibi sorunlar ile değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçları karşılamayı amaçlayan, yerel düzeyde hazırlanan ve uygulanan projelerden oluşmaktadır. İl düzeyinde Valiliklerin koordinasyonunda yürütülen, uygulama sürecinde yerel aktörlerin geniş bir biçimde yetkilendirildiği sosyal sorunlara kısa sürede karşılık vermeyi hedefleyen bir programdır.
SODES ile insan kaynağının geliştirilmesi ve toplumsal birliğin ağlanmasına yönelik olarak, uygulandığı illerde, yerel dinamikleri harekete geçirerek ihtiyaçlara karşılık vermek, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak amaçlanmaktadır.
Bu noktada İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası olarak yürüttüğümüz SODES Projesi kapsamında, kadınlarımıza ve gençlerimize yönelik 450 saatlik Aşçı Yardımcılığı kursu ile 288 saatlik Servis Görevlisi kursu olmak üzere iki mesleki kurs açılmıştır. Başarıyla tamamlanan mesleki kurslar ile bölgemizin ihtiyacı olan nitelikli işgücü eksiğinin giderilmesi ve kadınlarımızın mesleki bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi sağlanmıştır. Umuyoruz ki bu projemiz, tüm kadınlarımızın iş hayatında aktif olarak yer almasına katkıda bulunacak çalışmaların bir örneğini oluşturur ve bu gibi projeler artarak devam eder” şeklinde konuştu.
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen projekapsamında kadın ve genç olmak üzere toplam 50 kursiyer mesleki eğitimlerini tamamlayarak Sertifikalarını almaya hak kazanmıştır.
Gerçekleştirilen törende, kursiyerlere sertifikalarını İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez, İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Yeşim Ugutmen, taktim etti.
Haber Tarihi : 08.03.2019

Anahtar Kelime: ,

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Cumhur İttifakı Gültepe’de

Azganlık-Karayılan, Sakarya, Aşkarbeyli, Suçıkağı ve Gültepe de, Cumhur İttifakı’na sımsıkı bağlı olduğunu gösterdi. Başkan Adayı Fatih Tosyalı halka seslendi; ‘BİZ KENDİ MENFAATİMİZ... Devamı..

Mete Aslan Akçay Mintingi Yaptı

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal İskenderun Belediye Başkan Adayı Mete Aslan ile birlikte Akçay mitingine katılarak İskenderun ittifakının önemine işaret etti... Devamı..

Şahutoğlu Görevlilerle Biraraya Geldi

CHP Adayı Şahutoğlu, Sandık Görevlileriyle Bir Araya Geldi “Zaferi Birlikte Kazanacağız” Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr. Yılmaz... Devamı..

47 Yaşında Askere Çağırıldı

Hatay’da künefe ustası Cevdet Kutlu, askerlik yaşı geldiği dönemlerde Hatay İl Nüfus Müdürlüğü ve askerlik şubesi arasında yaşanan yazışma ve iletişim eksikliği... Devamı..

Güler: Beka Meselesi Vardır

Cumhur İttifakı HBB Adayı İbrahim Güler ve beraberindeki heyet ile birlikte seçim çalışmaları kapsamında Antakya Haraparası Ayakkabıcılar Çarşı esnafını ziyaret ettiler. Güler,... Devamı..

İSTE Rüzgarı Esti

Hatay Fen Lisesi Kariyer Günleri’nde İSTE Rüzgârı Esti Hatay Fen Lisesi’nde düzenlenen “KARİYER GÜNLERİ” etkinlikleri kapsamında İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve... Devamı..

HBB’den Yapay Zeka Konferansı

YAPAY ZEKÂ İLE BELEDİYE YÖNETİMİ KONFERANSI DÜZENLENDİ Dijitalleşen dünyaya adapte olmak için Türkiye’de ilk defa Yapay Zekâ Destekli Belediyecilik çalışmalarına başlayan Hatay... Devamı..

CHP Adım Adım Zafere

Şahutoğlu, Yenişehir, Süleymaniye ve Hürriyet’i Fethetti Yenişehir, Süleymaniye ve Hürriyet Mahallelerine, meclis üyeleri adayları ve kalabalık bir partili topluluğu ile çıkartma yapan... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: