15 Aralık 2017 Cuma
    Hava durumu güncelleniyor...
4 Ekim 11:36
Yorum Yok
302
İTSO Sertifikalarını Verdi

İTSO Sertifikalarını Verdi

İTSO’da Girişimcilik Kursunu Tamamlayanlar Sertifikalarını Aldı

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen ‘Uygulamalı Girişimcilik’ kursunun tamamlayanlara belgeleri verildi.
Belge dağıtım törenin açılış konuşmasını yapan İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz; “ KOSGEB; KOBİ nitelikleri taşıyan işletmelere maddi destek sağlayan çok önemli bir kurumumuzdur. Kurulduğu günden bu yana, hizmetlerini aralıksız olarak sürdüren KOSGEB’in; KOBİ’lerin iş dünyasındaki etkinliğini ve rekabet güçlerini artırmak amacıyla geri ödemeli ve geri ödemesiz olmak üzere birçok destek programı bulunmaktadır. Ülkemizin öncelikleri ve ihtiyaçları doğrultusunda verilen bu destekler, KOBİ’lerimizin her geçen gün
değişen ticari hayata adaptasyonlarını artırıcı bir etki yaratmaktadır. Yine son dönemde, KOBİGEL KOBİ Gelişim Destek Programı çağrıya çıkmış olup, bu yeni proje çağrısı kapsamında; işletmelere üst limitleri 300 bin lira geri ödemesiz, 700 bin lira faizsiz geri ödemeli olmak üzere toplam 1 milyon liraya kadar destek sağlanacaktır.
Bugün burada, KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini başarıyla tamamlayarak girişimcilik desteğini almaya bir adım daha yaklaşmış değerli kursiyerlerimizle bir aradayız. KOSGEB desteğiyle iyi bir başlangıç yapmış olduğunuz iş hayatınızda, hepinize başarılar diliyorum. Sizlerin mesleki gelişiminde oda olarak elimizden gelen her türlü desteği sağlamaktayız.” KOSGEB İl Müdürü Kenan Sert de girişimcilere yönelik yaptığı konuşmasında; Girişimcilik kursuna katılan ve kendiişlerini kurmak isteyen kursiyerler için bu belgelerin fırsat olduğunu, ülkelerin gelişmesinde cesur girişimcilere her zaman ihtiyaç duyulduğunu aktardı.
İskenderunlu Girişimcilere eğitim kursların yanı sıra, faaliyet gösterecekleri iş kollarına göre uzun vadeli krediler de verdiklerini belirten KOSGEB Hatay İl Müdürü Kenan Sert konuşmasının devamında ise şu ifadelere yer verdi: “Kursları başarı ile tamamlayan ve
yeni iş yeri açarak istihdama katkı verecek kursiyerlerimize şimdiden hayırlı işler diliyoruz. Ülkemizde Girişimcilere en çok destek veren kuruluşlardan başta geleni KOSGEB dir. Bölgemizdeki yeni girişimcilerimizin ortaya çıkartılması, desteklenmesi ve katkı sağlanması için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. Bu konuda Ticaret Odamız ile de birlikte çalışıyoruz. Ticaret Odamıza da desteklerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz. Uygulamalı Girişimcilik kurslarımız yoğun taleplerle devam ediyor.
Hatay ilimiz, Türkiye genelinde Bu kurslarda 15. Sırada yer almaktadır. KOSGEB Hatay İl Müdürlüğü olarak, 2011 yılından itibaren 360 eğitim verilmiş, toplam da 9.bin 200 civarında sertifika dağıtılmıştır. Bu da Girişimcilik açısından sevindirici bir durum.
Kadın Girişimci sayımızın da yüzde 50’den fazla olduğunu söyleyebiliriz. Gelen taleplere bakıldığında Hatay’ın Kadın Girişimcilik konusunda aktif olduğu görülmektedir. Girişimcilerimize yönelik hibe desteklerimiz de devam ediyor.
Temennimiz, Girişimcilerimiz aldıkları bu sertifikalarla kuracakları yeni işlerinde, hem istihdama, hem de ülke ekonomisine katkı sağlarlar. Şimdiden yeni kuracağınız işlerinizin hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.
İTSO Halil Şahin Meclis salonunda gerçekleştirilen Belge dağıtım töreninde yapılan konuşmaların ardından KOSGEB Hatay İl Müdürü Kenan Sert, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve İTSO Muhasip üye Necat Özkaya, kursiyerlere belgelerini takdim
ettiler. Belgelerini alan Kursiyerler de, İTSO ve KOSGEB yetkililerine kendilerine sağladıkları bu imkânlardan dolayı teşekkür ettiler.
Belge Dağıtım Töreninde İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez ve KOSGEB İskenderun Temsilcisi Dilek Yalçın da yer aldı.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Türemiş Ailesinin Acı Günü

İskenderun siyasetinin tanınmış simalarından Önder Türemiş babasını kaybetmenin acısını yaşıyor. İskenderun’un ve Karaağaç’ın tanınmış simalarından Önder ve Öner Emre Türemiş’in babaları Tarık... Devamı..

Seyfi Dingil Aşkarbeyli Mahallesini Denetledi

AŞKARBEYLİ MAHALLESİNDEKİ PARK YENİLENİYOR İskenderun merkezi ve köylerden mahalle statüsüne geçen yerlerde sosyal alanların arttırılması, vatandaşların hoş vakit geçirebilecek alanların oluşturulması, yeşil alanların... Devamı..

iTSO’ da Akreditasyon Başarısı

İTSO Akreditasyon denetiminden başarı ile geçti İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’na Akreditasyon yeni puanlama sistemi baz alınarak 11 Aralık 2017 Pazartesi günü... Devamı..

Arsuz Karaağaçspor Bilal Özdemir’le Anlaştı

Arsuz Karaağaçspor 1967 Teknik Direktör Bilal Özdemir ile el sıkıştı. Arsuz Karaağaçspor Bilal Özdemir’ e Emanet Başarılı Teknik Direktör Özdemir önceki gün... Devamı..

İskenderun BLD Turnuvası Bitti

İSKENDERUN BELEDİYESİ BİRİMLERİ ARASI FUTBOL TURNUVASI SONA ERDİ İskenderun Belediyesi tarafından düzenlenen birimler arası futbol turnuvasının şampiyonu zabıta müdürlüğü oldu. Belediye sosyal... Devamı..

İskenderun Kaldırım Çalışmalarına Devam Ediyor

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI SEYFİ DİNGİL: 5 TEMMUZ CADDESİNDE KALDIRIMLAR YENİLENİYOR İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, eski adliye binası arkasında ve çevresinde kaldırımların... Devamı..

Suriyeli Yeni Nesil Yemekte buluştu

SURİYELİ YENİ NESİL GENÇLERLE ETKİLEŞİM PROJESİ İsimder Önder İmam Hatipler Derneği ile Gençlik ve Spor Bakanlığımızın birlikte tertiplediği Suriyeli Yetişen Nesiller İle... Devamı..

HBB’ den Kaldırım İşgallerine Uyarı

HBB KALDIRIM İŞGALİ YAPAN İŞYERLERİNİ UYARDI Hatay Büyükşehir Belediyesi 3.Bölge Zabıta Müdürlüğü, kaldırım işgallerinin önüne geçebilmek amacıyla denetimler gerçekleştirmeye devam ediyor. Kaldırım işgallerine... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: