22 Ekim 2017 Pazar
    Hava durumu güncelleniyor...
4 Ekim 11:36
Yorum Yok
256
İTSO Sertifikalarını Verdi

İTSO Sertifikalarını Verdi

İTSO’da Girişimcilik Kursunu Tamamlayanlar Sertifikalarını Aldı

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen ‘Uygulamalı Girişimcilik’ kursunun tamamlayanlara belgeleri verildi.
Belge dağıtım törenin açılış konuşmasını yapan İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz; “ KOSGEB; KOBİ nitelikleri taşıyan işletmelere maddi destek sağlayan çok önemli bir kurumumuzdur. Kurulduğu günden bu yana, hizmetlerini aralıksız olarak sürdüren KOSGEB’in; KOBİ’lerin iş dünyasındaki etkinliğini ve rekabet güçlerini artırmak amacıyla geri ödemeli ve geri ödemesiz olmak üzere birçok destek programı bulunmaktadır. Ülkemizin öncelikleri ve ihtiyaçları doğrultusunda verilen bu destekler, KOBİ’lerimizin her geçen gün
değişen ticari hayata adaptasyonlarını artırıcı bir etki yaratmaktadır. Yine son dönemde, KOBİGEL KOBİ Gelişim Destek Programı çağrıya çıkmış olup, bu yeni proje çağrısı kapsamında; işletmelere üst limitleri 300 bin lira geri ödemesiz, 700 bin lira faizsiz geri ödemeli olmak üzere toplam 1 milyon liraya kadar destek sağlanacaktır.
Bugün burada, KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini başarıyla tamamlayarak girişimcilik desteğini almaya bir adım daha yaklaşmış değerli kursiyerlerimizle bir aradayız. KOSGEB desteğiyle iyi bir başlangıç yapmış olduğunuz iş hayatınızda, hepinize başarılar diliyorum. Sizlerin mesleki gelişiminde oda olarak elimizden gelen her türlü desteği sağlamaktayız.” KOSGEB İl Müdürü Kenan Sert de girişimcilere yönelik yaptığı konuşmasında; Girişimcilik kursuna katılan ve kendiişlerini kurmak isteyen kursiyerler için bu belgelerin fırsat olduğunu, ülkelerin gelişmesinde cesur girişimcilere her zaman ihtiyaç duyulduğunu aktardı.
İskenderunlu Girişimcilere eğitim kursların yanı sıra, faaliyet gösterecekleri iş kollarına göre uzun vadeli krediler de verdiklerini belirten KOSGEB Hatay İl Müdürü Kenan Sert konuşmasının devamında ise şu ifadelere yer verdi: “Kursları başarı ile tamamlayan ve
yeni iş yeri açarak istihdama katkı verecek kursiyerlerimize şimdiden hayırlı işler diliyoruz. Ülkemizde Girişimcilere en çok destek veren kuruluşlardan başta geleni KOSGEB dir. Bölgemizdeki yeni girişimcilerimizin ortaya çıkartılması, desteklenmesi ve katkı sağlanması için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. Bu konuda Ticaret Odamız ile de birlikte çalışıyoruz. Ticaret Odamıza da desteklerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz. Uygulamalı Girişimcilik kurslarımız yoğun taleplerle devam ediyor.
Hatay ilimiz, Türkiye genelinde Bu kurslarda 15. Sırada yer almaktadır. KOSGEB Hatay İl Müdürlüğü olarak, 2011 yılından itibaren 360 eğitim verilmiş, toplam da 9.bin 200 civarında sertifika dağıtılmıştır. Bu da Girişimcilik açısından sevindirici bir durum.
Kadın Girişimci sayımızın da yüzde 50’den fazla olduğunu söyleyebiliriz. Gelen taleplere bakıldığında Hatay’ın Kadın Girişimcilik konusunda aktif olduğu görülmektedir. Girişimcilerimize yönelik hibe desteklerimiz de devam ediyor.
Temennimiz, Girişimcilerimiz aldıkları bu sertifikalarla kuracakları yeni işlerinde, hem istihdama, hem de ülke ekonomisine katkı sağlarlar. Şimdiden yeni kuracağınız işlerinizin hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.
İTSO Halil Şahin Meclis salonunda gerçekleştirilen Belge dağıtım töreninde yapılan konuşmaların ardından KOSGEB Hatay İl Müdürü Kenan Sert, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve İTSO Muhasip üye Necat Özkaya, kursiyerlere belgelerini takdim
ettiler. Belgelerini alan Kursiyerler de, İTSO ve KOSGEB yetkililerine kendilerine sağladıkları bu imkânlardan dolayı teşekkür ettiler.
Belge Dağıtım Töreninde İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez ve KOSGEB İskenderun Temsilcisi Dilek Yalçın da yer aldı.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

İTSO ve İSTE Burs Anlaşması İmzalandı

İSTE İle İTSO Arasında Burs Protokolü İmzalandı İSTE’yi tercih eden Başarılı Üniversite öğrencilerine İTSO 400 TL Burs veriyor. İskenderun Teknik Üniversitesi’ nin... Devamı..

Arsuz’ da Satranç Şampiyonası

Spor yatırımları arasında satranca farklı bir önem veren Arsuz Belediyesi ev sahipliğinde, Türkiye Satranç Federasyonu ve Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl... Devamı..

Derbi Crystal Cafe’de İzlenir

Lig Tv Heyecanı Crystal Cafe’ de Başlıyor Crystal Cafe’ de Derbi Heyecanı İskenderun’ un nezih, seçkin ve damak tadında iddialı mekanlarından olan... Devamı..

Kimyeci Muhtarlarla Buluştu

BAŞKAN KİMYECİ, MUHTARLAR GÜNÜ MÜNASEBETİYLE ATATÜRK ANITI’NDA DÜZENLENEN ÇELENK SUNMA TÖRENİ’NE KATILDI           Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 19 Ekim Muhtarlar Günü... Devamı..

Ömürboyu Mutluluklar

Unutulmaz bir düğün gecesi daha… TUĞÇE VE ONUR’ UN EN MUTLU GÜNÜ İskenderun’ da bankacılık sektörünün başarılı isimlerinden Tuğçe Sönmez ile yine... Devamı..

Lütfü Savaş’tan Spora Destek

BAŞKAN SAVAŞ ‘IN SPOR SEVGİSİ BAŞARILARI DA BERABERİNDE GETİRMEYE DEVAM EDİYOR Çocukları ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutarak sağlıklı bir geleceğin oluşturulması... Devamı..

Zabıtadan Sıkı Denetleme

İSKENDERUN BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ KALDIRIMLARA PARK EDEN ARAÇLARA İŞLEM YAPIYOR İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, düzenli olarak yaptıkları denetimlerde, araçlarını yayalara ayrılmış... Devamı..

Antakya Belediyesi Lokaline İlgi Büyük

Hanımlar, Aile Danışmanlığı Seansları ve Özel Gün Toplantıları İle Bir Araya Geliyor ANTAKYA BELEDİYESİ HANIMLAR LOKALİ’NE HANIMLARIN  YOĞUN İLGİSİ DEVAM EDİYOR           ... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: