06 Nisan 2020 Pazartesi
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
27 Şubat 14:23
Yorum Yok
1064
İTSO ve Lise Ortaklığı Projesi

İTSO ve Lise Ortaklığı Projesi

İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığıyla ‘Benim Okulum Benim Sanayim” projesi hayata geçiriliyor.

İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığıyla, DOĞAKA 2019 Yılı İmalat Sanayisine Yönelik Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında ‘Benim Okulum Benim Sanayim” projesi hayata geçiriliyor.
İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Yıldırım, okul idarecileri ile birlikte İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası yönetimine nezaket ziyaretinde bulunarak, proje hakkında bilgiler verdi.
İskenderun’da geçtiğimiz yıllarda da İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte önemli projelere imza atan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Yıldırım, ziyarette proje ile ilgili bilgiler vererek; “ DOĞAKA 2019 Yılı İmalat Sanayisine Yönelik Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı Kapsamında, yürütücüsü olduğumuz “Benim Okulum Benim Sanayim” Projesi, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında
yürürlüğe girmiştir. Tümay Makina, Kahraman Sarsılmaz Makina ve Yıldırım Ahşap firmaları projemizin iştirakçileridir. Projede kapsamında, İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine CNC Torna Simülasyon, Pnömatik – Elektropnömatik, Otomatik Kumanda, CNC Plazma Kesim, Kaynak Simülasyon ve 3D Akıllı Yazıcı laboratuvarları kurulacaktır.
Laboratuvarlarda İTSO ve iştirakçiler bünyesinde çalışanlara teknolojik gelişmelere paralel Otomasyon, CNC Kodlama, 3D üretim, Plazma Kesim, makina bakım onarım eğitimleri verilecektir. İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri de bu eğitimleri alarak bölgenin kalifiye eleman ihtiyacını karşılamada önemli rol üstleneceklerdir” dedi.
İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Yıldırım, “Projenin açılış
toplantısının 11 Mart 2020 tarihinde saat 10.00 İTSO toplantı salonunda yapılacaktır.
İTSO’ya İskenderun ekonomisine, istihdamına ve böylesi önemli projelerde yanımızda
oldukları için teşekkür ediyorum” dedi.
Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı
Levent Hakkı Yılmaz, “Gerek İskenderun Teknik Üniversitesi gerekse İskenderun Mesleki ve
Teknik Anadolu Lisesi bölgemiz ekonomisine ve istihdamına yönelik önemli projeler
üretmektedir. Bizlerde bundan önce olduğu gibi bundan sonra da bu tür projelerin yanında yer
alacağız. İskenderun’da kalifiye elemanların yetiştirilmesine yönelik bu tür projeleri
önemsiyor ve destekliyoruz. Projenin bölgemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum”
şeklinde değerlendirmelerde bulundu.
İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Yıldırım ve okul
idarecilerinin ziyaretinde, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan Yardımcısı
Muhsin Yeter, İTSO Muhasip Üye Gassan Kuran, İTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Müfit
Tennioğlu, Sanem Akpınar, Yusuf Yılmaz yer aldı.
Haber Tarihi : 27.02.2020

Yorum Kapalıdır.

Diğer “EKONOMİ ” Haberleri

SON DAKİKA! Hatay’da Deprem!

Son dakika! Hatay’da 4.7 büyüklüğünde deprem Son dakika haberine göre Hatay’da 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Büyüklük : 4.7 (Mw) Yer :... Devamı..

İskenderun’da Feci Kaza!

İskenderun’da kazalarla kötü anılan mevkii de bir feci kaza daha meydana geldi. Deniz Alayı ile Doğan Petrol arasındaki yolda Koronavirüs denetim noktasında... Devamı..

SB: COVID19′ da Kullanacağız!

Sağlık Bakanlığı açıkladı: ‘İmmün plazma temini’ne ilişkin kriterler belirlendi Sağlık Bakanlığınca, Kovid-19’dan etkilenenlerden uygun görülenlerin tedavisinde kullanılacak “immün plazma temini”ne ilişkin kriterler... Devamı..

Lütfü Savaş Koronavirüs’e yakalandığını açıkladı!

ANKA’da yer alan habere göre; Koronavirüse yakalandığını açıklayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “hijyen kurallarına uyalım, sosyal mesafeyi koruyalım” dedi. Lütfü Savaş KRT ekranlarında Sisler Bulvarı’nda koronavirüsü... Devamı..

İTSO’da Telekonferans Toplantısı

İTSO’da Video Konferans Yöntemiyle Olağanüstü Meclis Toplantısı Yapıldı Haber Tarihi:... Devamı..

İskenderun Belediyesinden Vefa Destek Grubu

İSKENDERUN BELEDİYESİ “VEFA DESTEK GRUBU” YANINIZDABELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI: 65 YAŞ VE ÜSTÜ VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, 65 yaş... Devamı..

Özçelik-İş Temeli Attı

Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şubesi yeni hizmet binasının temeli dualarla atıldı. Şube başkanı Mehmet Güngör yaptığı açıklamada; Yeni hizmet binamızın temelini atmamız biraz... Devamı..

HBB’ nin Virüsle Sınavı

HBB geçtiğimiz gün Koronavirüsü ile mücadele kapsamında sokakları ilaçla dezenfekte ettiğini duyduğum an Genel Sekreter Yardımcısı Taygun Cantürk’ ü aradım. HBB Başkanımız... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: