İTSO’da Ocak Ayı Toplantısı

İTSO Ocak ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi.
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi İTSO Meclisinde ekonomik güç birliği mesajları verdi
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Ocak ayı Meclis toplantısı İTSO Meclis Başkanı Okan Belli Başkanlığında gerçekleştirildi.
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasının Ocak ayı Meclis toplantısına Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı.
Hatay Temasları kapsamında İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret eden Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ve Meclis Başkanı Hamit İzol başkanlığındaki MTSO Heyeti, burada İskenderun’da devam eden projeler hakkında İTSO yönetiminden bilgiler aldılar.
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz Ocak ayı Meclis toplantısında yaptığı konuşmasında, bölgede devam eden projeleri anlattı.
İskenderun Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi çalışmaları, İskenderun’da kurulması istenen serbest bölge çalışmalarını anlatan İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz;
“Kentimize ait yatırımlar yanında bölgemizi etkileyecek yatırımları da takip ediyoruz. Valilik ve Büyükşehir Belediyesinin birlikte yürüttüğü Hatay Deniz Otobüsü Projesi var. Mayıs sonunda tamamlanması planlanan proje ile bölgemizden Mersin’e, Kıbrıs ve Beyrut’a deniz otobüsü seferleri düzenlenecek ve paralelinde hem sosyal hem de ticari iletişim artacak. Aynı şekilde bölgemiz ticaretine önemli katkılar olacağına inandığımız Hassa Tünel projesi ile Akdeniz-Karadeniz Bölünmüş Yol Projesi’ni önemsiyoruz. Bu yolun tamamlanması halinde Giresun, Ünye’den İskenderun ve Mersin’e ulaşım 670 km’ye inecek. Bu da bölgemize daha çok ilden talep geleceği anlamı taşıyor. Büyük projelerde ortak menfaatler gözetilerek birlikte hareket edilmesinin fayda getireceğine inanıyorum. Ayrıca meslek komitelerimizden ve meclis üyelerimizden yönetim kurulumuza iletilen bölge sorunlarını ve çözüm önerilerini, ilgili mercilerle yazışmalar yapmak suretiyle takip ediyor, sorunlara çözüm üretilmesi noktasında girişimlerimizi aralıksız sürdürüyoruz.” dedi.
İTSO Meclisinde konuşan Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, MTSO’nun Çukurova Stratejik Yatırım ve Kalkınma Planı’nın detaylarını anlattı. Ayhan Kızıltan, bölgenin sınırlı arazi olanaklarını hatırlatıp, bu arazilerin hep birlikte en verimli şekilde planlanması gerektiğini vurguladı. Kızıltan, “Birbirimizi rakip olarak görmez de, güçlerimizi birleştirirsek, bu bölgeyi dünyanın en gelişmiş ekonomi bölgesi haline getirebiliriz” dedi. Dünya ölçeğinde düşünmek gerektiğini vurgulayan Kızıltan, “Bölgemizi ve ülkemizi dünyada rekabet edebilir hale getirmemiz için artık birlikte olmalıyız. Hem güçlerimizi hem de sermayelerimizi bir araya getirmeliyiz. Ziyaretimiz bu anlamda önemli” dedi.
İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, günün anısına Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan’a plaket takdim ederken, Mersin TSO Başkanı Ayhan Kızıltan’da İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’a tablo hediye etti.
İTSO Ocak ayı meclisinde Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanı Tuncay Paşaoğlu’da Aralık ve Ocak ayı gelir giderleri ile ilgili bilgiler vererek, yapılan harcamaların bütçe esaslarına uygun olarak gerçekleştirildiğini söyledi.
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Ocak ayı Meclisinde Meslek Komite üyeleri de sorunlarını anlattılar.
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası 21.Meslek Komite Üyesi Rafi Sümbültepe, Kooperatifler başta olmak üzere meslek mensuplarının yaşadıkları sorunlar hakkında İTSO Meclisini bilgilendirdi.

  1. Meslek Komite üyesi Zeki Altun, Yaş sebze meyve ihracatı olmak üzere kendi gurubu ve meslek kollarında üyelerinin yaşadıkları sorunlar ve çözüm öneriler hakkında görüşlerini aktardı.
    İTSO Ocak ayı meclisinde gündemdeki konular görüşülerek kabul edildi.
    Haber Tarihi : 27.01.2020