Kamuoyundan Vedat Tosun’ a

Yazdığımız haber ve gelen tepkilere karşılık sahilde direksiyon sallayarak basın açıklaması yapan Vedat Tosun bana, köşe yazıma ve köşe yazıma gelen tepkilere cevap vermiş!
Mehmet Alğan’ ın çevresinden eski yönetim üyelerine, eski yönetimden tutun mevcut yönetim ve partililere kadar yolda durdurularak takdir aldığım ve her şeyi tüm gerçekleriyle yazdığımın olumlu tepkisini aldım.
Bir kez daha mutlu oldum!
“Adnan Tink gitti, Işık Şener geldi” gibi bela iması sözlerin yerine rahmetli olana önce dua edilir ve kötü anılmaz İslami ahlaka göre!
Değerli okuyucularım Vedat Tosun şahsıma dair yaptığı açıklamada “namusum ve şerefimle bu koltukta oturuyorum” demiş. Kimse sana aksini iddia etmedi yada en azından ben etmedim. Biz işin namus ve şeref değil, makamı icra ve davaya hizmet kısmına hasbihal ediyoruz. Bunu böyle bil.
Dedikodu demişsin, güldürmüşsün milleti.
Web sayfamızda 8600 civarı okuyucuyla bu yazıyı buluşturmak dedikodu değil bilakis yüzüne yüzüne söylemektir.
Gelelim İskenderun Belediyesi ile ilgili icraatlarına.
Sadece Gayrimenkul satışları için şikayet ettiğini söylemişsin. Peki Hurdalar olayını, Envitec meselesini, Ramazan paketleri (32.binTL) ve Doğrudan Teminler dosyalarını kim götürdü?
Genel Merkeze bunları kim taşıdı?
Seyfi Dingil’ den nakit olarak Teşkilat adına para aldın mı?
Sms ve teşkilat giderleri adına alındığı iddia edilen parayı (Seyfi Dingil’in yakın akrabası olan o zaman partide muhasip olan Osman Deliveli haberi olmadığı ve parti kayıtlarına geçmediği iddia edilmişti Parti Başkanı olarak Belediye’ den Teşkilat adına alınan paralar giriş ve harcama çıkışı yapılmış olarak envanterinizi bize gösterir misin?
Seyfi Dingil’ e soruyorum. 2014 yılında “Ben Teşkilata para yetiştiremiyorum.” gibi bir serzenişte bulundunuz mu?
Sn. Tosun. İkinci bir şirketin var mı? İskenderun Belediyesi bir başkan yardımcısından o ikinci şirket için iş istedin mi?
Seçim üzeri partiyi gruplaştırırken Mehmet Alğan’ a yakın durarak sana olan gruplaşmaya Mehmet Alğan’ ı da alet ettiğini düşünüyor musun?
1 Kasım seçimlerinde Mehmet Alğan olmazsa Ak Parti Hatay’ da 3 çıkartamaz!” deyip, inanmadığın ve aranın olmadığı Orhan Karasayar’ dan ötürü 1 Kasım seçimlerine canı gönülden katılmama sebebin doğru mu?
Meclis üyelerini neden belediye icraatlarına dair tek yürek, hemfikir ve ortak fikir politikası yönetemiyorsun?
Parti Tüzüğünde İlçe Başkanı Meclis Üyelerinin başkanıdır diye defalarca dedikten sonra yeni yeni toplantı yapmalara başladın. Eskiden nerelerdeydin?
Seçimde doğru düzgün seni göremeyen seçmen ve partililere (bizzat seçim turlarına katılan biri olarak) kendini tüm seçimler bittikten sonra belediyede ve sağda solda göstermen ne kadar gurur verici?
Madem Orhan Karasayar’ da bu partinin ve senin vekilin neden “Ak Parti İskenderun” facebook sayfasında bir tek haber ve seçim gezisini yayınlamadın?
Belediyeden iş aldın mı bilmiyorum ama “ismime bir fatura bulursanız istifa edeceğim” demişsin. Kendi adına fatura yazmayacak kadar zekisindir. Araştırmaya bile lüzum görmüyorum!
Vedat Tosun istifa et!
Seçim süreci bu partiye vargücünle çalışmadığın ve belediye’ ye yaşattığın sorunlar ve götürdüğün dosyalar( Bunu da ispatlarız!) ile partinin altına ülkenin kritik seçim virajında yaptığın bu zikzaklardan ötürü gitmelisin Vedat Tosun!
Sen gitmezsen Genel Merkez seni tatlı tatlı göndermesini de bilir zamanı gelince.