06 Aralık 2019 Cuma
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
16 Temmuz 16:37
Yorum Yok
749
KANSER=SİGARA!

KANSER=SİGARA!

KANSERİN EN ÖNEMLİ SEBEBİ “SİGARA”
Sigaranın; akciğer kanseri başta olmak üzere, gırtlak, mide, bağırsak, böbrek, meme ve rahim gibi birçok kanser türüne neden olduğunu belirten İskenderun Gelişim Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Dr. S. Ezgi Oymak, sigaradan uzak durarak kanserden korunmanın mümkün olduğunun altını çizdi.
Akciğer kanserinin meydana gelmesinde en önemli risk faktörünün sigara olduğunu vurgulayan Uzm. Dr. Ezgi Oymak, “ Ülkemizde; erkek ve kadınlarda kansere bağlı ölümlerin en önemli sebebi, akciğer kanseridir. Yılda 4000 kişi bu sebeple hayatını kaybetmektedir.
Akciğer kanseri, tedavisi en güç olan kanserlerin başında gelmektedir. Sigara içenlerde akciğer kanserine yakalanma riski, içmeyenlere oranla 13 kat daha fazladır. İçilen sigara miktarı arttıkça, bu risk daha da artmaktadır. Günde iki paketten fazla içen her 7 kişiden biri akciğer kanserine yakalanacaktır. Bununla birlikte sigara içenin yakınında bulunan ve dumanı soluyan sigara içmeyenlerin de kansere yakalanma riski vardır. Sigara dumanı anne karnındaki bebeği dahi etkilemektedir. Bu nedenle sigara içmeden önce ailenizi ve çevrenizi düşünmelisiniz” açıklamasında bulundu.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “HABERLER ” Haberleri

Işık Şener’den”Kadın Hakları”

Bu gün 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü. Bütün dünya ülkelerinden önce 5 Aralık 1934 tarihinde Türk Kadınına “Seçme ve Seçilme Hakkı”... Devamı..

Tosyalı: Yeni Millet Parkı…

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI: YENİ MİLLET BAHÇESİ İSKENDERUN’A HAYIRLI OLSUN İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun’a Değer katacak projeleri hayata geçirecekleri... Devamı..

Nene Hatun Anaokulu’nda Resim Sergisi

“UĞUR BÖCEKLERİNİN RESİM SERGİSİNDE “GELECEĞİN RESSAMLARI” İLE BULUŞTU. İlçe Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Nene Hatun Anaokulu’nda icra edilen resim sergisi programına teşrif... Devamı..

Sağlıkta Şiddet!

İskenderun Devlet hastanesi acil serviste güvenlik görevlisi olarak çalışan Harun ECE ailesi ile birlikte Pazar alışverişine giderken darp edildi. Konuyla ilgili Hak-iş... Devamı..

Vali Doğan Sıfır Noktasında

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Karakol ve üs bölgelerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu ve görev yapan güvenlik güçlerine moral verdi.26 Kasım’da  Yayladağı ilçesindeki... Devamı..

Kediye Görülmemiş İşkence!

İskenderun’da Bir Kediyi Bacaklarını Keserek Öldürdüler Parktaki sokak kedilerini besleyen 66 yaşındaki Fadime Bastık ise vahşet sonrası gözyaşlarına boğuldu. İskenderun’da bir sokak... Devamı..

Reyhanlı’ da Uyuşturucu Ele Geçirildi

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde düzenlenen operasyonda 40 bin 82 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Alınan bilgiye göre, Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla... Devamı..

İskenderun’da DHKP/C’li Yakalandı

İskenderun’ da terör örgütü DHKP/C üyeliğinden kesinleşmiş hapis cezası bulunan hükümlü operasyonla yakalandı.İskenderun Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Amirliği ekipleri,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: