23 Ağustos 2019 Cuma
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
16 Temmuz 16:37
Yorum Yok
702
KANSER=SİGARA!

KANSER=SİGARA!

KANSERİN EN ÖNEMLİ SEBEBİ “SİGARA”
Sigaranın; akciğer kanseri başta olmak üzere, gırtlak, mide, bağırsak, böbrek, meme ve rahim gibi birçok kanser türüne neden olduğunu belirten İskenderun Gelişim Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Dr. S. Ezgi Oymak, sigaradan uzak durarak kanserden korunmanın mümkün olduğunun altını çizdi.
Akciğer kanserinin meydana gelmesinde en önemli risk faktörünün sigara olduğunu vurgulayan Uzm. Dr. Ezgi Oymak, “ Ülkemizde; erkek ve kadınlarda kansere bağlı ölümlerin en önemli sebebi, akciğer kanseridir. Yılda 4000 kişi bu sebeple hayatını kaybetmektedir.
Akciğer kanseri, tedavisi en güç olan kanserlerin başında gelmektedir. Sigara içenlerde akciğer kanserine yakalanma riski, içmeyenlere oranla 13 kat daha fazladır. İçilen sigara miktarı arttıkça, bu risk daha da artmaktadır. Günde iki paketten fazla içen her 7 kişiden biri akciğer kanserine yakalanacaktır. Bununla birlikte sigara içenin yakınında bulunan ve dumanı soluyan sigara içmeyenlerin de kansere yakalanma riski vardır. Sigara dumanı anne karnındaki bebeği dahi etkilemektedir. Bu nedenle sigara içmeden önce ailenizi ve çevrenizi düşünmelisiniz” açıklamasında bulundu.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “HABERLER ” Haberleri

BAŞKAN SAVAŞ’TAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 21 Ağustos Çarşamba günü Beyzade FM’ in canlı yayın konuğu oldu. Programda gündeme ilişkin... Devamı..

TISİAD’ dan İTSO’ ya Ziyaret

Türkiye-Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TISİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nevaf Kılıç ve Limakport İskenderun Genel Müdür yardımcısı Mehmet Ünlü İTSO’yu ziyaret etti.... Devamı..

BAŞKAN SAVAŞ’ IN GADİR HUM BAYRAMI MESAJI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Gadir Hum Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yayımladığı mesajda Gadir Hum’un önemine vurgu yapan... Devamı..

Tosyalı Şoförleri Dinledi

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,kent içerisinde trafik yoğunluğunu en aza indirmek için bir takım çalışmaların yapılmakta olduğunu belirtti. Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,İskenderun... Devamı..

Nevzat İnan’ dan Bayram Kutlaması

Hatayspor Yönetim Kurulu Üyesi ve Altyapı sorumlusu Başarılı işadamı Nevzat İnan bayram mesajı yayımladı. “Bu bayramın birlik beraberlik, kardeşlik, saygı sevgi getirmesi... Devamı..

HBB’ den Sağlık Denetimi

HBB ZABITASINDAN BAYRAM ÖNCESİ GIDA DENETİMİ YAPILDI Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde gıda denetimi gerçekleştirdi. Vatandaşların... Devamı..

E-5 Yolu Yan Giderler Temizlendi

İSKENDERUN E-5 KARAYOLUNUN YAĞMUR MENFEZLERİ TEMİZLENDİ Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel müdürlüğü(HATSU), yağmur yağışlarının ardından çıkan sorunları bertaraf etme... Devamı..

Tosyalı: Tedbirler Alındı

BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI: KURBAN BAYRAMI İÇİN TÜM TEDBİRLER ALINDI İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların huzur içerisinde... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: