Karantinadakiler KYK’ dan Memnun

Vatandaşlar İskenderun KYK’dan Memnun Ayrıldı
Yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle Gençlik ve Spor Bakanlığı Hatay İl Müdürlüğü İskenderun İbn-İ Arabi Yurdu ve Gaziye Hatun Kız Yurdu 26 Mart 2020 tarihinden bu yana Kıbrıs-Suudi Arabistan ve halen çeşitli ülkelerden gelen Türk vatandaşlarına karantina olarak ev sahipliği yapıyor.
İskenderun Kaymakamlığı, İskenderun Gençlik ve Spor Müdürlüğü koordinasyonu ile İskenderun KYK İbn-i Arabi Yurt Müdürü Mehmet Ali Yılmaz, Gaziye Hatun Kız Yurdu Müdürü Ayşegül Kanca ve tüm personelleri ile bu güne kadar yaklaşık 600 vatandaşı ağırladı.
İskenderun KYK yurtlarında gözlem altına alınan misafirlerin karantina şartlarından memnuniyet duyduklarını belirten İbn-i Arabi Yurt Müdürü Mehmet Ali Yılmaz, “İhtiyacı olan kişisel bakım malzemesi havlu, terlik, diş fırçası, kağıt havlu, şampuan, çay, kahve, yeme içme ve daha birçok şey devletimiz tarafından karşılanmaktadır. Konuklarımıza sürpriz doğum günleri, hatıra gülfidanı dikimi, çocuklara ikramlar, anneler günü sürprizleri gibi birçok etkinlik yapılmaktadır. Yurtlarımız temizlik ve dezenfekte işleri her gün titizlikle personellerimiz tarafından yapılıyor” diyerek vatandaşların KYK yurtlarında memnun ve mutlu şekilde ayrıldıklarını söyledi.
Tüm personellere özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eden İskenderun Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Ferit Ali Gündel ise, yeni tip korona virüs salgını nedeniyle İskenderun KYK Yurtlarında 14 günlük karantinaya alınan yaklaşık 600 vatandaşın karantina sürecini tamamlayıp memleketlerine gönderildiğini ve ayrıca Orman Bölge Müdürlüğü tarafından fidan dağıtımı yapıldığını belirtti.
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’de, yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle karantina sürecinde İskenderun’daki yurtlarda misafir edilen vatandaşların, memnuniyeti noktasında özverili çalışmalar gerçekleştiren tüm personellere teşekkür etti.