22 Kasım 2019 Cuma
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
22 Haziran 16:36
Yorum Yok
299
Karayılan Su Taşması

Karayılan Su Taşması

KARAYILAN KANALİZASYON TERFİ İSTASYONU AKTİF BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), yoğun yağış nedeniyle İskenderun ilçesine bağlı Karayılan Mahallesi’nde oluşan taşma problemi ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Karayılan Mahallesi İbni Sina Anadolu Lisesi çevresinde bulunan muayene bacalarından geçtiğimiz günlerde yoğun yağış ve pompa arızası nedeniyle oluşan taşma problemi ile alakalı yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Genel Müdürlük, “17 Haziran Pazartesi günü yağan sağanak yağış nedeniyle kanalizasyon muayene bacalarına bölgede bulunan çakıl ve taşların girmesi sonucu Karayılan 1 No’lu Kanalizasyon Terfi İstasyonu’nda pompa arızası meydana gelmiştir. Gece saatlerine kadar yapılan müdahaleler kapsamında 2 adet pompa değiştirilerek ve vidanjörler tarafından yapılan takviyeler ile tesis aktif hale getirilmiştir. 19 Haziran Çarşamba günü sabaha karşı tesisin kablolarına yıldırım düşmesi nedeniyle tesis tekrardan durmuş ve ekiplerin müdahalesi ile jeneratör sisteminin devreye alınmasıyla tesis tekrardan aktif hale getirilmiştir” açıklamalarına yer verdi.

Karayılan 1 No’lu Kanalizasyon Terfi İstasyonu’nda ve bölgede bulunan muayene bacalarında bakım onarım çalışmalarını gerçekleştirerek oluşabilecek sorunların önlendiğini ayrıca tesisin aktif bir şekilde çalıştığını belirten İdare, sağanak yağış nedeniyle yağmur sularının yoğun bir şekilde kanalizasyon muayene bacalarına karışması sonucu böyle sorunlar ile karşılaşıldığını ve Hatay genelinde mobil ekipler tarafından yağmur sırasında gerekli müdahalelerin düzenli bir şekilde yapıldığını aktardı.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

75.Yıl Anaokulu Öğretmen Günü’nü Kutladı

Uzun Yıllar Başarılı Eğitim Sunan Gani Bahadırlı 75.Yıl Anaokulu Öğretmenler Günü’nü Kültürel Gezi ile Kutladı. Ara Tatil sürecinde Okul Müdürü Hasan Akdoğan... Devamı..

İskenderun 1.si N.S.O.T Anokulu

İskenderun geneli “24 Kasım Öğretmenler Günü” etkinlikleri kapsamında yapilan yarışmayı Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu öğrencisi Ada Gülaydın birinci oldu Okul Müdürü... Devamı..

Savaş’tan Yönden’ e Ziyaret

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Sn. Lütfü Savaş,İlçemiz Kaymakamı Sayın İskender Yönden’i ziyaret etti. 21 Kasım 2019 Perşembe günü saat 11.30’ da... Devamı..

Başarılı Polislere Ödül

İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, başarılı trafik polislerini ödüllendirdi. İlçemizde görev yapan,  gece gündüz sıcak soğuk demeden özverili çalışan trafik polislerini... Devamı..

İTSO-AlbarakaTürk Kobi Anlaşması

Albaraka Türk’ten İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Üyelerine Özel Kobi Destek Finansmanı Kampanyası Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. İskenderun Şube müdürü Fikret... Devamı..

Karaağaç Sahil Yolu İncelemesi

Karaağaç Sahil Yürüyüş Yolu İnşaatında Incelemede bulunuldu Arsuz Karaağaç Sahil Yürüyüş Yolunun 2.5 Km’lik bölümünde bordür döşeme çalışmaları başladı. Arsuz Kaymakamı Musa... Devamı..

Hatay Kış Şöleninde

HATAY KIŞ ŞÖLENİNİN ONUR KONUĞU OLUYOR Tarihi, kültürel ve ekonomik zenginlikleri ile birlikte mutfak kültürü ve tıbbi aromatik bitkileriyle eşsiz yapıya sahip... Devamı..

Verginin Son Günü 2 Aralık

EMLAK VE ÇEVRE TEMİZLİK VERGİSİNDE SON GÜN 2 ARALIK İskenderun Belediyesi, mükelleflere hatırlatmada bulunarak, Emlak, Çevre Temizlik, İlan ve Reklam Vergisi ikinci... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: