17 Temmuz 2019 Çarsamba
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
22 Haziran 16:36
Yorum Yok
221
Karayılan Su Taşması

Karayılan Su Taşması

KARAYILAN KANALİZASYON TERFİ İSTASYONU AKTİF BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), yoğun yağış nedeniyle İskenderun ilçesine bağlı Karayılan Mahallesi’nde oluşan taşma problemi ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Karayılan Mahallesi İbni Sina Anadolu Lisesi çevresinde bulunan muayene bacalarından geçtiğimiz günlerde yoğun yağış ve pompa arızası nedeniyle oluşan taşma problemi ile alakalı yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Genel Müdürlük, “17 Haziran Pazartesi günü yağan sağanak yağış nedeniyle kanalizasyon muayene bacalarına bölgede bulunan çakıl ve taşların girmesi sonucu Karayılan 1 No’lu Kanalizasyon Terfi İstasyonu’nda pompa arızası meydana gelmiştir. Gece saatlerine kadar yapılan müdahaleler kapsamında 2 adet pompa değiştirilerek ve vidanjörler tarafından yapılan takviyeler ile tesis aktif hale getirilmiştir. 19 Haziran Çarşamba günü sabaha karşı tesisin kablolarına yıldırım düşmesi nedeniyle tesis tekrardan durmuş ve ekiplerin müdahalesi ile jeneratör sisteminin devreye alınmasıyla tesis tekrardan aktif hale getirilmiştir” açıklamalarına yer verdi.

Karayılan 1 No’lu Kanalizasyon Terfi İstasyonu’nda ve bölgede bulunan muayene bacalarında bakım onarım çalışmalarını gerçekleştirerek oluşabilecek sorunların önlendiğini ayrıca tesisin aktif bir şekilde çalıştığını belirten İdare, sağanak yağış nedeniyle yağmur sularının yoğun bir şekilde kanalizasyon muayene bacalarına karışması sonucu böyle sorunlar ile karşılaşıldığını ve Hatay genelinde mobil ekipler tarafından yağmur sırasında gerekli müdahalelerin düzenli bir şekilde yapıldığını aktardı.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

KANSER=SİGARA!

KANSERİN EN ÖNEMLİ SEBEBİ “SİGARA” Sigaranın; akciğer kanseri başta olmak üzere, gırtlak, mide, bağırsak, böbrek, meme ve rahim gibi birçok kanser türüne... Devamı..

Işık Şener’den “15 TEMMUZ”

Yazım uzun olacak aklı kısa olanlar okumayacak. Zaten bu yazıyı aklı kısalar ile FETÖCÜLER OKUMASIN!3 yıl önce bugün saatler kala Fetöcüler ve... Devamı..

HBB’den 15 Temmuz Şehitlerine Ziyaret

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, şehitlik ziyareti gerçekleştirdi. 15 Temmuz... Devamı..

İTSO’dan 15 Temmuz Açıklaması

15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin 3. Yıldönümünde; Unutmadık, Unutturmayacağız İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla... Devamı..

İSTE’ de Unutulmayacak Konferans

“Milletin İradesinin Devletin İdaresine Dönüşme Süreci” Konulu Konferansı İSTE’de yoğun bir katılımla gerçekleşti İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), İskenderun Belediyesi ve Belen Belediyesi... Devamı..

Başkan Yılmaz Basınla KahvaltıdaBuluştu

31 Mart’tan Bu Yana Yapılan Hizmetler ve Önümüzdeki Süreçte Planlanan Projelerle İlgili Bilgilendirmede Bulunuldu. Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, basın mensuplarıyla buluştu.... Devamı..

HBB’ den Trafik Psikolojisi” Eğitimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi İmar A.Ş. İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi tarafından Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı şoförlerine “Trafikte Davranış Psikolojisi” eğitimi... Devamı..

Hatay Ak Parti İl Yönetimi Belli Oldu

Yakın tarihte İl Başkanlığına atanan Mehmet Yeloğlu yonetim listesini oluşturdu. HATAY AK PARTİ YENİ YÖNETİMİ BELLİ OLDU 1 İL BAŞKANI MEHMET YELOĞLU... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: