04 Ağustos 2020 Salı
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
22 Haziran 16:36
Yorum Yok
369
Karayılan Su Taşması

Karayılan Su Taşması

KARAYILAN KANALİZASYON TERFİ İSTASYONU AKTİF BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), yoğun yağış nedeniyle İskenderun ilçesine bağlı Karayılan Mahallesi’nde oluşan taşma problemi ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Karayılan Mahallesi İbni Sina Anadolu Lisesi çevresinde bulunan muayene bacalarından geçtiğimiz günlerde yoğun yağış ve pompa arızası nedeniyle oluşan taşma problemi ile alakalı yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Genel Müdürlük, “17 Haziran Pazartesi günü yağan sağanak yağış nedeniyle kanalizasyon muayene bacalarına bölgede bulunan çakıl ve taşların girmesi sonucu Karayılan 1 No’lu Kanalizasyon Terfi İstasyonu’nda pompa arızası meydana gelmiştir. Gece saatlerine kadar yapılan müdahaleler kapsamında 2 adet pompa değiştirilerek ve vidanjörler tarafından yapılan takviyeler ile tesis aktif hale getirilmiştir. 19 Haziran Çarşamba günü sabaha karşı tesisin kablolarına yıldırım düşmesi nedeniyle tesis tekrardan durmuş ve ekiplerin müdahalesi ile jeneratör sisteminin devreye alınmasıyla tesis tekrardan aktif hale getirilmiştir” açıklamalarına yer verdi.

Karayılan 1 No’lu Kanalizasyon Terfi İstasyonu’nda ve bölgede bulunan muayene bacalarında bakım onarım çalışmalarını gerçekleştirerek oluşabilecek sorunların önlendiğini ayrıca tesisin aktif bir şekilde çalıştığını belirten İdare, sağanak yağış nedeniyle yağmur sularının yoğun bir şekilde kanalizasyon muayene bacalarına karışması sonucu böyle sorunlar ile karşılaşıldığını ve Hatay genelinde mobil ekipler tarafından yağmur sırasında gerekli müdahalelerin düzenli bir şekilde yapıldığını aktardı.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Kızılay’dan Güngör’e Plaket

Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör’e kan bağışına vermiş olduğu destek ve kan bağışını teşvik edici çalışmaları nedeniyle Kızılay İskenderun Şubesi... Devamı..

HBB Zabıtası’ndan Denetim

Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, vatandaşların huzurlu ve güvenli bir yolculuk yapmaları amacıyla Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde denetim gerçekleştirdi.Halkın can ve mal güvenliğini... Devamı..

Güven’den Bayram Kutlaması

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven’ den Bayram Kutlaması Başkan Güven; “Kurban Bayramınızı en kalbi duygularımla tebrik eder, sevdiklerinizle sağlık ve... Devamı..

Başkan Savaş’tan Kutlama

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Kurban Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.Yayımladığı mesajda Kurban Bayramı’nı karşılamanın mutluluğu içinde olduğunu... Devamı..

HGC Başkanı Temizyürek’ten Kutlama

HGC Başkanı Abdullah Temizyürek:BASIN EMEKÇİLERİNİN VE TÜM HALKIMIZIN KURBAN BAYRAMI KUTLU OLSUNHatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdullah Temizyürek, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama... Devamı..

Sancar Denizcilik’ten Kutlama

İskenderun’ da Deniz Ticareti’ nin nabzını tutan Sancar Denizcilik şirketinin ortaklarından Cengizhan Sancar ve Hasan Yener’ den Bayram Kutlaması Sancar Denizcilik ortaklarından... Devamı..

Savaş-Çirkin Gerilimi Büyüyor

İYİ PARTİ İL BAŞKANI A. ŞEFİK ÇİRKİN DÖRTYOL’DAN HBB BAŞKANI LÜTFÜ SAVAŞ’A SESLENDİ; “YA HAKKIMIZI ALIRIM; YA HAKKINDAN GELİRİM!” Dörtyol İyi Parti... Devamı..

Turizm Yolu Hız Limiti Belirlendi

TURİZM YOLUNUN HIZ SINIRI BELİRLENDİHatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi(UKOME), kent içi ulaşımın rahatlatılması amacıyla yeni kararlar aldı. HBB Meclis Salonu’nda... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: