18 Eylül 2019 Çarsamba
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
22 Haziran 16:36
Yorum Yok
264
Karayılan Su Taşması

Karayılan Su Taşması

KARAYILAN KANALİZASYON TERFİ İSTASYONU AKTİF BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), yoğun yağış nedeniyle İskenderun ilçesine bağlı Karayılan Mahallesi’nde oluşan taşma problemi ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Karayılan Mahallesi İbni Sina Anadolu Lisesi çevresinde bulunan muayene bacalarından geçtiğimiz günlerde yoğun yağış ve pompa arızası nedeniyle oluşan taşma problemi ile alakalı yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Genel Müdürlük, “17 Haziran Pazartesi günü yağan sağanak yağış nedeniyle kanalizasyon muayene bacalarına bölgede bulunan çakıl ve taşların girmesi sonucu Karayılan 1 No’lu Kanalizasyon Terfi İstasyonu’nda pompa arızası meydana gelmiştir. Gece saatlerine kadar yapılan müdahaleler kapsamında 2 adet pompa değiştirilerek ve vidanjörler tarafından yapılan takviyeler ile tesis aktif hale getirilmiştir. 19 Haziran Çarşamba günü sabaha karşı tesisin kablolarına yıldırım düşmesi nedeniyle tesis tekrardan durmuş ve ekiplerin müdahalesi ile jeneratör sisteminin devreye alınmasıyla tesis tekrardan aktif hale getirilmiştir” açıklamalarına yer verdi.

Karayılan 1 No’lu Kanalizasyon Terfi İstasyonu’nda ve bölgede bulunan muayene bacalarında bakım onarım çalışmalarını gerçekleştirerek oluşabilecek sorunların önlendiğini ayrıca tesisin aktif bir şekilde çalıştığını belirten İdare, sağanak yağış nedeniyle yağmur sularının yoğun bir şekilde kanalizasyon muayene bacalarına karışması sonucu böyle sorunlar ile karşılaşıldığını ve Hatay genelinde mobil ekipler tarafından yağmur sırasında gerekli müdahalelerin düzenli bir şekilde yapıldığını aktardı.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

İTSO’ya Odalardan Ziyaret

DASİFED yönetim kurulu başkanı Faruk Ekinci ve ATSİAD Genel sekreteri Fatin Bereketoğlu, İTSO’yu ziyaret etti. Doğu Akdeniz Sanayici ve İş İnsanları Federasyonu... Devamı..

İSTE Rektörü Belli Oldu

Son dakika: Başkan Erdoğan 3 üniversiteye rektör ataması yaptı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üç üniversiteye rektör atamasına ilişkin kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.... Devamı..

Ayğan ve Kaya Aileleri Mutlu Günü

Kentimizin tanınmış ailelerinden Ayğan ve Kaya Ailelerin mutlu günü Mediha-Beşir Kaya çiftinin evlatları Merve Kaya ile Şükran-Ömer Ayğan’ın oğulları Emre Ayğan, güzel... Devamı..

Belediye’ den Doğa Yürüyüşü

İSKENDERUN BELEDİYESİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLEDİ İskenderun Belediyesi vatandaşların sosyal ve sportif yaşantısına, hareketli yaşam tarzına katkı sağlayabilmek, amacıyla doğa yürüyüşü düzenledi. Atik... Devamı..

75. Yıl Anaokulu Coşkuyla Açıldı

2019-2020 eğitim öğretim yılına başlayan Dr. Gani Bahadırlı 75. Yıl Anaokul müdürü Hasan Akdoğan veliler toplantısı sonrası okul tarafından yapılan asure ikramında... Devamı..

N.S.O.T Merhaba Dedi

Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu Eğitim’e Merhaba Etkinliği İskenderun’da en anaokulu olarak üst sıralarda yer alan Anaokulu Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Teksöz’ e Ziyaret

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ, HESOB BAŞKANI TEKSÖZ’Ü ZİYARET ETTİ        Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz’ü ziyaret ederek yönetim... Devamı..

HBB’ den Tarator Yapımı

TARATOR YAPIMI HİÇ BU KADAR EĞLENCELİ OLMAMIŞTI UNESCO Hatay Gastronomi Evi 11 Eylül Çarşamba günü Türkiye’nin çeşitli yerlerinden üyeleriyle Hatay’a gelen Kültürel... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: