27 Eylül 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
4 Ağustos 21:43
Yorum Yok
4963
Kaşıkçı’ dan Baro Açıklaması

Kaşıkçı’ dan Baro Açıklaması

Hatay MHP Milletvekili Lütfi Kaşıkçı Hatay Baro Başkanı Ekrem Dönmez’ in Polis ile ilgili yaşadığı olayı değerlendirdi.

İçişleri Bakanlığımızın olurlarıyla vatandaşlarımızın Kurban Bayramını Huzur ve Güven ortamında geçirmelerini sağlamak başta asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere suç işleme amacındaki kişilerin caydırılması aranan şahısların yakalanması varsa suç delillerinin ele geçirilmesi amacıyla halkın yoğun olarak bulunduğu park-bahçe, banka-bankamatik çevreleri, kurbanlık hayvan satışının ve kesimin yapıldığı yerler, toplu taşıma yapılan gar/istasyon, iskele/liman, otogar/terminal girişleri ile havaalanları güzergâhlarında ayrıca alışveriş merkezleri(AVM) ,fuar ve etkinlik alanları, kamu binaları (Valilik, Okul, Hastane vb.)çevreleri, eğlence mekânları ile umuma açık yerler ve ülke genelinde eş zamanlı olarak 29.07.2020 tarihinde Türkiye Güven Huzur (2020-9) uygulaması yapılmıştır.
Bu kapsamda ilimiz genelinde de Emniyet teşkilatımız çeşitli faaliyetlerde bulunmuştur. Basına konu olan görüntülerde ise yukarıda belirtildiği üzere kahraman polisimiz bir asayiş uygulaması sırasında kimlik kontrolü gerçekleştirmiş. Polis tarafından kimliği sorulan Hatay Baro başkanı ise kimliğini görevli arkadaşlara vermeyerek anlamsız bir polemiği başlatmıştır. Oysaki sn Ekrem Dönmez kimliğini görevli arkadaşa uzatsa veya Baro Başkanı olduğunu ifade etse polislerimiz en fazla “afiyet olsun, iyi bayramlar” temennisi ile masadan ayrılır ve böyle bir talihsiz olayda yaşanmamış olurdu. Ancak sn Dönmez yaşadığı bu olayı kameraya aldırıp onu da sosyal medyada yaymak suretiyle bir taraftan görevli polisleri zan altında bırakırken bir taraftan da kendi siyasi kariyeri için ilgili yerlere selam göndermekle meşgul olmuştur.
Emniyette ki ifadesinde “polislerin vatandaşlara nasıl davrandığını görmek için kimliğimi göstermedim” diyebilen sn Dönmez acaba bu hareketi ile sosyal deney mi gerçekleştiriyordu. Türk polisinin nezaketi ve en çetin olaylar karşısındaki vakur duruşu toplumumuzun her kesimi tarafından bilinirken sizin ne yapmaya çalıştığınızı anlamak ve bu olay vesilesi ile polisimize karşı olan tutumunuz ayrıca düşündürücü.
Hatay Baro Başkanı sn Ekrem Dönmez’e şunu ifade etmem gerekir ki kanunlar karşısında herkes eşittir. Milletvekili olduğum halde bir emniyet mensubu kardeşimizin yol kontrolünde veya asayiş uygulamasında birçok defa milletvekili olduğumu dahi söylemeden kimliğimi teslim etmiş ve görevli arkadaşların görevini yapmaları için yardımcı olmuşumdur. Polisimizin kimlik sormasından ancak kanun kaçakları korkar.
Unutulmamalıdır ki polisimiz başta olmak üzere kolluk kuvvetlerimiz yalnız değildir. Sn Dönmez tarafından adliyeye intikal ettirilen bu olayında yakından takipçisi olacağımızı ve polislerimizi yalnız bırakmayacağımızı da özellikle bildirmek isterim.
Aynı zamanda bir Devlet görevini ifa eden ,bizlerin güveni ve huzuru için mesai gözetmeden çalışan tüm emniyet teşkilatımıza şükranlarımı sunar böyle bir konu ile gündemi meşgul edenleri ise kamuoyuna havale ediyorum.30.07.2020
Lütfi Kaşıkçı
MHP Hatay Milletvekili

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Abdülkerim ‘GÜVEN’ Tazeledi

AK Parti İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi geniş katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi. Ak Parti İskenderun 7.Olağan kongresi Hatay İl Koordinatörü Çankırı Milletvekili... Devamı..

EXPO 2021 Forumu Gerçekleşti

EXPO 2021 Hatay Turizm Forumu, 23 Eylül Çarşamba günü farklı birçok sektörden önemli isimlerin katılımıyla gerçekleşti.Moderatörlüğünü gazeteci Özlem Gürses ve Goodworks İletişim... Devamı..

Güven: Kaldığımız Yerden Devam

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av. Abdülkerim Güven bugün İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi için açıklamalarda bulundu. Güven; “Salgın sebebiyle ara vermek... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: