Kaymakam- Ukome Dikkatine

İskenderun’ da çarşı içi trafiği çıkılmaz bir halde. Sıkışık yollar, kaldırıma park eden araçlar, hata parklar ve gereksiz çift yönlü yollar.
HBB’ nin UKOME görevlileri bu kadar geniş yetkilere sahipken gözleri nasıl görmüyor anlamış değilim. Adı üstünde Ulaşım Koordine Merkezi!
Ama Hatay’ ın genelinde ulaşım denince sanırım düşündükleri tek şey asfalt dökmek. Yeni alternatif yollar, düzenlemeler ne yazık ki yetersiz.
Buradan İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit’ e ve Lütfü Savaş’ a sesleniyorum trafikte daha etkin yönler bulmanız ve mevcut kısır döngüyü alternatif yollarla düzeltmeniz gerekmektedir.
Mesela İskenderun N.Kemal Caddesi (İkram Şekerleme) üç şeritli yola resmen iki şerit park yapılıyor ve bu durumdan ne emniyet ne sürücüler ne de esnaf memnun. Daha evvel orası tek şeritli yolken çift şeride dönüştürülmesi herkes tarafından ızdırap niteliği taşımaktadır. HBB oraya defalarca trafik işaretleri koymasına rağmen ezilme, kırılmalar ve hatta araçların birbirine sürtmeleri sonucu maddi hasarlar meydana geldi.
Değerli okuyucularım orasının çift yön olmasının hiçbir esprisi yok çünkü o yolun karşısı tek yön yani dönüş mecburi, bir önceki cadde (Büyük çarşı işhanı önü) yine çift şerit bu kadar arka arkaya çift şehit olması gerekmemektedir.
Buradan özellikle İskenderun kaymakamımıza sesleniyorum derhal Ukome’yi harekete geçirmeli ve bu trafik çeşmekeşliğine son vermelidir.
Hergün orası hakkında başta esnaf ve halk olmak üzere çok şikayet almaktayım.
Lütfen daha düzenli daha huzurlu kent için bu ufak şeyleri gözardı etmeyelim!
Esen kalın
Işık Şener / Büyükşehir Gazetesi