Kaymakam’dan İGC’ye Veda

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezi’nde Başkan Şehmus Aslan, yönetim kurulu üyeleri ve basın mensuplarıyla bir araya gelen Düzce Valisi Ali İhsan Su üç yıl birlikte çalıştığı basın mensuplarından, kentin güzel insanlarından ayrılmanın hüznünü yaşadığını ifade etti.

 

Meslek hayatı boyunca temel şeyin insana hizmet olduğunu vurgulayan Ali İhsan Su  “Makamlar, mevkiler, para, pul hepsi insana hizmet için vardır. Bunu dile getirmek lazım. Bu yüzden de hep insanımıza çok güzel şeyler yapmaya çalıştık. Çünkü bizim insanlarımız gerçekten en güzel şeylere layıktır. İnsanlarımız küçük şeylerle mutlu olabilesin. Yeter ki dinleyelim onları, kulak verelim onlara. Yoksa hizmet tabi ki sağlık, alt yapı, üst yapı yapıldı ama tüm bunlar yapılırken bunların merkezinde esas durmak lazımdır. Hepimiz insanız. En iyisini yapmaya çalışıyoruz ama her zaman en iyisini göremeyebiliriz, düşünemeyebiliriz. Basın veya sivil toplum kuruluşları niçin vardır? Aksaklık varsa eksik varsa bunları dile gündeme getirmek için vardır. Burada görev yaptığım sürece basından gerçekten çok olumlu tepkiler aldım. Bize de yol gösterdiler. Bize de bu anlamda daha iyi hizmet etmek imkânımız oldu. Gösterdiğiniz ilgiden başta Cemiyet Başkanı Şehmuz Bey ve onun şahsında tüm basın camiasına en içten teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

 

İskenderun’dan ve İskenderunlulardan oldukça memnun ayrılacağının altını çizen Vali Su “En çok özleyeceğim buranın insanlarıdır. Bunu çok net söyleyebilirim. Doğa güzelliklerini birçok yerde bulabilirsiniz ama buranın insanları çok ayrı bir yer bırakacak bana. Burada çok yönlü hizmetler yaptık. Eğitim, sağlık, tarım, turizm vb. bunlar çok önemli hizmetler ama bir lojistik köy proje olayının olmasını arzu ederim. İnşallah yapılacak. Benim için mesela çok önemlidir ve yapılması gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

Bir süre karşılıklı keyifli sohbet eden Vali Su, üç yıldır birlikte çalıştığı basın mensuplarından da helallik alarak İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezi’nden ayrıldı.