02 Aralık 2020 Çarsamba
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
17 Ağustos 01:19
Yorum Yok
624
Kaymakam’dan İGC’ye Veda

Kaymakam’dan İGC’ye Veda

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezi’nde Başkan Şehmus Aslan, yönetim kurulu üyeleri ve basın mensuplarıyla bir araya gelen Düzce Valisi Ali İhsan Su üç yıl birlikte çalıştığı basın mensuplarından, kentin güzel insanlarından ayrılmanın hüznünü yaşadığını ifade etti.

 

Meslek hayatı boyunca temel şeyin insana hizmet olduğunu vurgulayan Ali İhsan Su  “Makamlar, mevkiler, para, pul hepsi insana hizmet için vardır. Bunu dile getirmek lazım. Bu yüzden de hep insanımıza çok güzel şeyler yapmaya çalıştık. Çünkü bizim insanlarımız gerçekten en güzel şeylere layıktır. İnsanlarımız küçük şeylerle mutlu olabilesin. Yeter ki dinleyelim onları, kulak verelim onlara. Yoksa hizmet tabi ki sağlık, alt yapı, üst yapı yapıldı ama tüm bunlar yapılırken bunların merkezinde esas durmak lazımdır. Hepimiz insanız. En iyisini yapmaya çalışıyoruz ama her zaman en iyisini göremeyebiliriz, düşünemeyebiliriz. Basın veya sivil toplum kuruluşları niçin vardır? Aksaklık varsa eksik varsa bunları dile gündeme getirmek için vardır. Burada görev yaptığım sürece basından gerçekten çok olumlu tepkiler aldım. Bize de yol gösterdiler. Bize de bu anlamda daha iyi hizmet etmek imkânımız oldu. Gösterdiğiniz ilgiden başta Cemiyet Başkanı Şehmuz Bey ve onun şahsında tüm basın camiasına en içten teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

 

İskenderun’dan ve İskenderunlulardan oldukça memnun ayrılacağının altını çizen Vali Su “En çok özleyeceğim buranın insanlarıdır. Bunu çok net söyleyebilirim. Doğa güzelliklerini birçok yerde bulabilirsiniz ama buranın insanları çok ayrı bir yer bırakacak bana. Burada çok yönlü hizmetler yaptık. Eğitim, sağlık, tarım, turizm vb. bunlar çok önemli hizmetler ama bir lojistik köy proje olayının olmasını arzu ederim. İnşallah yapılacak. Benim için mesela çok önemlidir ve yapılması gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

Bir süre karşılıklı keyifli sohbet eden Vali Su, üç yıldır birlikte çalıştığı basın mensuplarından da helallik alarak İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezi’nden ayrıldı.

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Güven’den “Dünya Engelliler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, engellilerin haklarını elde etmeleri, sosyal hayata iştirak... Devamı..

Sokağa Çıkma Yasağı

Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı? 30 Kasım sokağa çıkma yasağı var mı? Sorularının yanıtlarını sıklıkla araştırmaya başladı. Günlük corona vaka... Devamı..

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: