18 Eylül 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
17 Ağustos 01:19
Yorum Yok
553
Kaymakam’dan İGC’ye Veda

Kaymakam’dan İGC’ye Veda

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezi’nde Başkan Şehmus Aslan, yönetim kurulu üyeleri ve basın mensuplarıyla bir araya gelen Düzce Valisi Ali İhsan Su üç yıl birlikte çalıştığı basın mensuplarından, kentin güzel insanlarından ayrılmanın hüznünü yaşadığını ifade etti.

 

Meslek hayatı boyunca temel şeyin insana hizmet olduğunu vurgulayan Ali İhsan Su  “Makamlar, mevkiler, para, pul hepsi insana hizmet için vardır. Bunu dile getirmek lazım. Bu yüzden de hep insanımıza çok güzel şeyler yapmaya çalıştık. Çünkü bizim insanlarımız gerçekten en güzel şeylere layıktır. İnsanlarımız küçük şeylerle mutlu olabilesin. Yeter ki dinleyelim onları, kulak verelim onlara. Yoksa hizmet tabi ki sağlık, alt yapı, üst yapı yapıldı ama tüm bunlar yapılırken bunların merkezinde esas durmak lazımdır. Hepimiz insanız. En iyisini yapmaya çalışıyoruz ama her zaman en iyisini göremeyebiliriz, düşünemeyebiliriz. Basın veya sivil toplum kuruluşları niçin vardır? Aksaklık varsa eksik varsa bunları dile gündeme getirmek için vardır. Burada görev yaptığım sürece basından gerçekten çok olumlu tepkiler aldım. Bize de yol gösterdiler. Bize de bu anlamda daha iyi hizmet etmek imkânımız oldu. Gösterdiğiniz ilgiden başta Cemiyet Başkanı Şehmuz Bey ve onun şahsında tüm basın camiasına en içten teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

 

İskenderun’dan ve İskenderunlulardan oldukça memnun ayrılacağının altını çizen Vali Su “En çok özleyeceğim buranın insanlarıdır. Bunu çok net söyleyebilirim. Doğa güzelliklerini birçok yerde bulabilirsiniz ama buranın insanları çok ayrı bir yer bırakacak bana. Burada çok yönlü hizmetler yaptık. Eğitim, sağlık, tarım, turizm vb. bunlar çok önemli hizmetler ama bir lojistik köy proje olayının olmasını arzu ederim. İnşallah yapılacak. Benim için mesela çok önemlidir ve yapılması gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

Bir süre karşılıklı keyifli sohbet eden Vali Su, üç yıldır birlikte çalıştığı basın mensuplarından da helallik alarak İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezi’nden ayrıldı.

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: