27 Kasım 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
21 Kasım 17:16
Yorum Yok
1111
Kelime-i Şehadet getirdi, Müslüman oldu!

Kelime-i Şehadet getirdi, Müslüman oldu!

Dörtyol’da Alman Gerd Walther düzenlenen ‘ihtida’ töreni ile Müslüman oldu.İlçe Müftüsü Hüseyin Taner tarafından gerçekleştirilen ihtida töreninde Gerd Walther, Kelime-i Şehadet getirerek Müslümanlığı seçti.

 

İlçe Müftüsü Hüseyin Taner tarafından gerçekleştirilen ihtida töreninde Gerd Walther, Kelime-i Şehadet getirerek Müslümanlığı seçti. Gerd, Müftü Taner’in söylediği Kelime-i Şehadeti tekrar ederek Müslüman olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadığını dile getirdi. Müslümanlığa geçen Gerd, ismini Muharrem ayında olmamız sebebi ile Peygamber Efendimizin torununun ismi olan Hüseyin olarak değiştirdi. Dinini değiştirerek Müslüman olan Hüseyin ve Türk olan eşi Hatice Şahin, İlçe Müftüsü Taner’den dini nikah kıymasını istedi. Çiftin nikahını ise Numune Camii İmam Hatib’i Ali Tekeci tarafından kıyıldı.

 

Tören sonrasında Müslüman olan Hüseyin’e ‘ihtida belgesi’ takdim edildi.

 

KELiME-i-SEHADET-GETiRDi-MUSLUMAN-OLDU

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

Başkan Güngör’den Açıklama

Hak iş Hatay il başkanı veÖzçelik iş İskenderun şube başkanı Mehmet Güngör açıklamalarda bulundu. Başkan Güngör; “Torba yasa teklifinde bulunan belirli iş... Devamı..

Kara Gün Dostu Abdülkerim Güven

AK Parti İskenderun ilçe başkanı Abdülkerim Güven yangından zarar gören bölge vatandaşlara destek çıktı. Başkan Güven yaptığı açıklamada; “AZGANLIK, SARISEKİ VE AKARCA’... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: