02 Aralık 2020 Çarsamba
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
22 Ocak 00:50
Yorum Yok
923
Kendimiz İçin Değil Memleket İçin Kavga Ettik

Kendimiz İçin Değil Memleket İçin Kavga Ettik

AK Parti 22. dönem Hatay Milletvekili ve İskenderun belediye başkan aday adayı olan Mehmet Soydan aday belirleme çalışmalarının sonuna geldiği şu günlerde bile durmaksızın çalışmalarına devam ediyor. Dumlupınar mahallesinde mahalle toplantısında halk ile bir araya gelen Mehmet Soydan geçmişte verilen görevleri en iyi şekilde yaptığını ve yine yapmaya hazır olduğuna vurgu yaptı.

Oldukça kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılanan Mehmet Soydan kadın ve erkeklerden oluşan kalabalığı yaptığı konuşmada İskenderun’a en iyi hizmet edebilecek kişinin aday gösterilmesi gerektiğinin altını çizdi. Soydan şöyle konuştu. Bizler İskenderun’da görev almak için yola çıktık yarın en geç öbürgün aday belirlenecek. Bu göreve İskenderun’a hizmet etmek için tecrübelerimize bilgimize güveniyor ve İskenderun’un beklentilerini karşılayabileceğimize inandığımız için yola çıktık. Durmak yok yola devam dediğimiz için bu akşam burada aranızdayız. İskenderun’un sınırları artık genişledi.

Beldeleri ve köyleriyle İskenderun’ u yeniden yapılandırarak önümüzdeki yıllarını da planlayacak şekilde yola çıktık. Rabbim bizler için İskenderun halkı için hayırlı hizmetler yapabileceksek bu görevi temenli ettik. İnşallah bu memlekete hizmet edebilecek bu görevi hak edebilen bir arkadaşımız görev alsın diye bekliyoruz.

İskenderun’da geleceğimizi planlayabilecek tecrübe birikimde ve pozisyondayız. İskenderun’a her manada hizmet etmek ve doğru kaynaklarla doğru hizmetleri getirebilmek kavga ederek değil uzlaşıyla hareket ederek hizmet etmek istiyoruz. İskenderun’un haklarını korumak için , haklarını koruyabilmek için sadece kavga ederiz. Yoksa kendimizi tatmin etmek için asla kavga etmedik. Halkın çıkarını memleketin çıkarına olacak şekilde bizler kavga ettik. Zaman zaman Soydan dik başlıdır,masaya vuruyor sert diyorlar.

Biz kendimiz için hiç masaya vurmadık, değişik dönemlerde aday adayı da olduk aday gösterilmediğimiz de çekilip kenarda beklemesini de bildik, bize görev düşen yerlerde seçim çalışması yapmayı da bildik, dolayısı ile bizim dikliğimiz halkımızın ve İskenderun’un çıkarı içindir. Bizler koltuklara gelmek için değil o koltukların hakkını vermek için memleketin yararına işler yapmak için o makamlara gelmek istiyoruz. İçinizden biri olduğumuzu asla unutmadığımız makamları her zaman insanımız için kullandık. O koltuğa gelecek insanın İskenderunun çıkarlarını savunacak biri olmasını istiyoruz biz bunun için bu yoldayız” dedi.

AMANOS TÜNELİNE PKK TÜNELİ DEMEK VİCDANSIZLIKTIR

Mehmet Soydan konuşmasında Hassa Amanos tünel projesiyle ilgili gündemde yapılan eleştirelerede cevap verdi. Amanos tünelinin bölgede yatırım alanı kalmaması nedeniyle yapıldığını ve bölge insanınına iş istihdam kapısını açacağını belirten Mehmet Soydan şöyle konuştu. “Birileri diyor ki bu tünel PKK için yapılıyor, Allah’tan korkmak lazım insaf ölçüsünde olmak lazım ve bir şey söylerken de biraz aklı ile vicdanı ile tartmak lazım.

Bu tünelin memleketin kalkınması yeni yatırımların önünün açılması ve bölge insanına iş imkanı sağlanması için yapıyoruz bu açık ve net ortada iken 40 bin dönüm arazi tahsisi yapılmış iken çıkıp bu şekilde vicdansızca konuşmak ve yapılan hizmetlerden başka anlamlar çıkartmak böyle bir şeyi kimseye yakıştıramıyorum. Bu ülkede söz değil karar milletindir. Bu millet kimi getirip kimi götüreceğini çok iyi biliyor” dedi.

SU BAĞLANTI ÜCRETLERİNİN GEREĞİNİ YAPACAĞIZ

Mehmet Soydan vatandaşların İskenderun belediyesinin aldığı su bağlantı ücreti paralararı ile ilgili sıkıntılarını dinleyerek onlara bilgiler verdi. Soydan aday olup seçilmesi halinde bu konunun gözden geçirileceğini ve vatandaşın derdinin çözüleceğini söyledi.

dumlu

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Sokağa Çıkma Yasağı

Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı? 30 Kasım sokağa çıkma yasağı var mı? Sorularının yanıtlarını sıklıkla araştırmaya başladı. Günlük corona vaka... Devamı..

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: