19 Eylül 2020 Cumartesi
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
22 Ocak 00:50
Yorum Yok
861
Kendimiz İçin Değil Memleket İçin Kavga Ettik

Kendimiz İçin Değil Memleket İçin Kavga Ettik

AK Parti 22. dönem Hatay Milletvekili ve İskenderun belediye başkan aday adayı olan Mehmet Soydan aday belirleme çalışmalarının sonuna geldiği şu günlerde bile durmaksızın çalışmalarına devam ediyor. Dumlupınar mahallesinde mahalle toplantısında halk ile bir araya gelen Mehmet Soydan geçmişte verilen görevleri en iyi şekilde yaptığını ve yine yapmaya hazır olduğuna vurgu yaptı.

Oldukça kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılanan Mehmet Soydan kadın ve erkeklerden oluşan kalabalığı yaptığı konuşmada İskenderun’a en iyi hizmet edebilecek kişinin aday gösterilmesi gerektiğinin altını çizdi. Soydan şöyle konuştu. Bizler İskenderun’da görev almak için yola çıktık yarın en geç öbürgün aday belirlenecek. Bu göreve İskenderun’a hizmet etmek için tecrübelerimize bilgimize güveniyor ve İskenderun’un beklentilerini karşılayabileceğimize inandığımız için yola çıktık. Durmak yok yola devam dediğimiz için bu akşam burada aranızdayız. İskenderun’un sınırları artık genişledi.

Beldeleri ve köyleriyle İskenderun’ u yeniden yapılandırarak önümüzdeki yıllarını da planlayacak şekilde yola çıktık. Rabbim bizler için İskenderun halkı için hayırlı hizmetler yapabileceksek bu görevi temenli ettik. İnşallah bu memlekete hizmet edebilecek bu görevi hak edebilen bir arkadaşımız görev alsın diye bekliyoruz.

İskenderun’da geleceğimizi planlayabilecek tecrübe birikimde ve pozisyondayız. İskenderun’a her manada hizmet etmek ve doğru kaynaklarla doğru hizmetleri getirebilmek kavga ederek değil uzlaşıyla hareket ederek hizmet etmek istiyoruz. İskenderun’un haklarını korumak için , haklarını koruyabilmek için sadece kavga ederiz. Yoksa kendimizi tatmin etmek için asla kavga etmedik. Halkın çıkarını memleketin çıkarına olacak şekilde bizler kavga ettik. Zaman zaman Soydan dik başlıdır,masaya vuruyor sert diyorlar.

Biz kendimiz için hiç masaya vurmadık, değişik dönemlerde aday adayı da olduk aday gösterilmediğimiz de çekilip kenarda beklemesini de bildik, bize görev düşen yerlerde seçim çalışması yapmayı da bildik, dolayısı ile bizim dikliğimiz halkımızın ve İskenderun’un çıkarı içindir. Bizler koltuklara gelmek için değil o koltukların hakkını vermek için memleketin yararına işler yapmak için o makamlara gelmek istiyoruz. İçinizden biri olduğumuzu asla unutmadığımız makamları her zaman insanımız için kullandık. O koltuğa gelecek insanın İskenderunun çıkarlarını savunacak biri olmasını istiyoruz biz bunun için bu yoldayız” dedi.

AMANOS TÜNELİNE PKK TÜNELİ DEMEK VİCDANSIZLIKTIR

Mehmet Soydan konuşmasında Hassa Amanos tünel projesiyle ilgili gündemde yapılan eleştirelerede cevap verdi. Amanos tünelinin bölgede yatırım alanı kalmaması nedeniyle yapıldığını ve bölge insanınına iş istihdam kapısını açacağını belirten Mehmet Soydan şöyle konuştu. “Birileri diyor ki bu tünel PKK için yapılıyor, Allah’tan korkmak lazım insaf ölçüsünde olmak lazım ve bir şey söylerken de biraz aklı ile vicdanı ile tartmak lazım.

Bu tünelin memleketin kalkınması yeni yatırımların önünün açılması ve bölge insanına iş imkanı sağlanması için yapıyoruz bu açık ve net ortada iken 40 bin dönüm arazi tahsisi yapılmış iken çıkıp bu şekilde vicdansızca konuşmak ve yapılan hizmetlerden başka anlamlar çıkartmak böyle bir şeyi kimseye yakıştıramıyorum. Bu ülkede söz değil karar milletindir. Bu millet kimi getirip kimi götüreceğini çok iyi biliyor” dedi.

SU BAĞLANTI ÜCRETLERİNİN GEREĞİNİ YAPACAĞIZ

Mehmet Soydan vatandaşların İskenderun belediyesinin aldığı su bağlantı ücreti paralararı ile ilgili sıkıntılarını dinleyerek onlara bilgiler verdi. Soydan aday olup seçilmesi halinde bu konunun gözden geçirileceğini ve vatandaşın derdinin çözüleceğini söyledi.

dumlu

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: