KILIÇDAROĞLU: MÜSLÜMAN’IN MÜSLÜMAN’I ÖLDÜRMESİ CAİZ Mİ?

 Genel Başkanı , demokrasi yok diye ’de kargaşa çıkartmanın Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışmadığını belirterek, “Katar’da, ’da demokrasi var mı?” dedi.
’da düzenlenen ‘Barış Mitingi’nin ardından gittiği ’da geceyi geçiren  lideri , otobüsüyle  İlçesi’ne geçti. Genel Başkan yardımcıları , Perihan Sar, Sezgin Tanrıkulu ve ’ın da eşlik ettiği Kılıçdaroğlu,  İlçe örgütünü ziyaret etti. İlçe örgütü önünde toplanan 3 bin kişiyi görünce  otobüsü üzerinde bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, dış politikaya yüklendi.

’IN ’I ÖLDÜRMESİ CAİZ Mİ?
’deki iç çatışmaya da değinen Kılıçdaroğlu sözleri şöyle sürdürdü;
’de iki taraf da birbirini Allah Allah diye öldürüyor. İnsanların eline silah verilerek masum insanlar çarpıştırılıyor. ’ın ’ı öldürmesi caiz mi? Niçin ve neden bütün dünyada  coğrafyasında kan akıyor. Biz buna karşı çıkıyoruz bir tek ’ın kanı akmasın diyoruz. Efendim ’de demokrasi yok.’da demokrasi var mı? Katar da demokrasi var mı? Biz her ülkede demokrasi olmasını isteriz. Ama demokrasi yok diye orada kargaşa çıkartmak insanı insana kırdırmak Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışmaz.”
Kılıçdaroğlu, siyasetin şikayetleri çözme sanatı olduğunu, ’ın sürekli şikayet ettiğini, “O şikayet ediyorsa ben acizim ben sorunların altında kaldım çözemiyorum demektir” dedi.Kemal Kilicdaroglu, Hatay?da