KİM VEKİL OLACAK?

Yukarısı zor kararlar veriyor zor olduğu kadarıyla liste reformu artık kaçınılmaz. Önceki gün ülke gündemine bomba gibi düşen İskenderun eski ilçe başkanlarının Orhan Karasayar üzerine ciddi birlik kent için son damla olmuş psikolojinin dilekçe almış halidir.
Kimse kimsenin çakallığını yapmasın. Bu memleket her partinin birey ve sevdalıları dava uğruna iyi niyetle oy verirken öteki yanda kendi çıkar ve menfaatleri doğrultusunda çıkarıyla bağdaşan istekler kovalıyor.
Eğer bu memlekette birşeyler ters gidiyorsa dur diyeceksin hele yaşını başını almışsan adam gibi duracaksın vicdanınla hareket edeceksin.
Değerli takipçilerim Ak Parti 132 vekil aday adayını 32 ‘ye bugün de 11 e düşürdü!
İçlerinde bir mevcut vekil ve 10 tazecik isim olduğu konuşuluyor.
Dörtyol da iki isim öne çıkıyor ikisi de sevdiğim isim sonlara doğru gencecik siyasette gelecek vaat edecek isimlerde var. 8 sıralarda anlı şanlı isimlerde var. Biri siyasi geçmişi yüksek en az 2 kadın vekil adayımız var…
Ama mevcut 5 vekilden sadece 1 isim devam edecek tabi haftasonu film değişmezse!
Vekil adayı olması yönünde 15 isimde rapor verildiğini gece telefonda konuştuğum kişiye söylemedim(!) hele o 15 kişinin ismini öğreneyim birde liste açıklansın ne kadar etkili olduğunu istişare ederiz.
Haydi rastgele…
IŞIK ŞENER / BÜYÜKŞEHİR GAZETESİ