Kimler Mutlu?

İskenderun Ak Parti İlçe Başkanlığı’na gelen Ayhan Bodur’ un pozitif yönde bütünleştirici, barışçıl, duyarlı bir başkanlık yapacağına adım gibi eminim. Parti’ ye soğuk, küs, kırgın herkesi toparlamakta, iletişim kurmakta kararlılığı dikkatimi çekiyor.
Dün Parti binasında katılım gösteren 33 mahalle temsilcisiyle toplantı yaptı, sıkıntılarını dinledi, çözüm için hasbihalde bulunuldu.
Hasbelkader takipçi olarak katıldığım toplantıda beni derinden üzen en büyük sorun Ak Partili mahalle temsilcilerin %90′ ini Belediye’den şikayetçi olmalarıydı.
Kimi Yusuf Civelek bizi daha çok dinliyordu, kimi hastanede 5 ay yatıp bir telefon gelmeyişinden bahsediyordu. Kimi seçimde mahallelerine gelen adaylardan dahi haberi olmadığını söylüyordu, kimi iki kürek asfalt için aramaktan rezil oldum diyordu.
Siyasete yıllarını veren Seyfi Dingil bilmelidir ki ağaç gövdesiyle ayakta, siyasetçi tabanıyla huzurlu durur! Eğer siyaseti bilmiyorsanız parti kurucusu Cumhurbaşkanı’ nı da emsal olarak görmek kaçınılmaz bir taktik olmalıdır siyasetçiler için.
Koskoca Cumhurbaşkanı muhtarlarla bir araya geliyor!
Ama bazıları sıradanlığa yakın bir Belediye Başkanlığı koltuğuyla tabandan uzaklaşırsa işte böyle kendi partisinden olanı değil, samimiyetinden emin olduğu adamların isimleri zikredilir!
Hadi diyelim oy veren vatandaş önyargılı, hadi diyelim belediye bünyesindekiler gergin, hadi diyelim muhtarlar beklentileri çok yüksek(!) Hadi diyelim meclis üyeleri strateji profesörü olmuş!
Yahu kendi partinin mahalle temsilcileri neden şikayetçi?
Onlara karşı bahane veya geçerli sebebiniz ne?
Bu kadar iyisiniz de halkın bir çok kitleleri neden bu kadar şikayetçi?
Sosyal sitelerde görüyorum, Belediye’yi kayıtsız şartsız savunan kişiler ya yakın kan bağı yada ticareti ve verilen görevler çok iyi!
Seyfi Dingil’ in kendi köyü olan Akçay bile homurdanırken Devletin Feyezan’ı, Hükümetin Karayolları ve iş adamının camisinin arkasına nereye kadar sığınacaksınız?
Dün yazdım!
Başbakan değişecek, 3-5 isim üzerinde duruluyor, başkanlık gündemde ve yine buraya yazıyorum son baharda seçim sizi beklerken, Allah için kermes gezmek, nadir düğünlere katılmakla bu bölgeyi 2023′ e mi hazırladığınızı sanıyorsunuz?
Yeter! İskenderunlu’ yu hakkettiği gibi yönetin veya yönetebilecek kapasitede olanlardan bir abi, kardeş olarak direktif alın.
Bu böyle gitmez, orta sahada iyi pas yapmakla şampiyon olamazsınız!
Saygılarımla,