Kimyeci Cumhuriyet Kutlaması

BAŞKAN KİMYECİ’DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

        Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yıldönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

        Başkan Kimyeci yayınladığı kutlama mesajında şu sözlere yer verdi; “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yıldönümünü büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde kazanılan Milli Mücadele ile tarihte eşine çok az rastlanır bir başarı gerçekleştirilmiştir. Yaşanılan tüm zorluk ve sıkıntılara karşın inanç ve kararlılık örneği olarak kazanılan bu zafer, Milletimize kayıtsız şartsız egemenliği sağlayan Cumhuriyet rejimini armağan etmiştir.

          Cumhuriyet; dili, bayrağı, marşı ve başkenti, temel nitelikleri ile ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü ifade eder. Bu sebeple biz asil Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vatandaşları olarak Atatürk’ün kurduğu çağdaş, demokratik ve laik cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacağız.

           Bu duygu ve düşüncelerle, başta hemşehrilerim olmak üzere aziz milletimizin ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı’ kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükran duygularımla anıyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”