Kimyeci’ den Öğrencilere Başarılar

BAŞKAN KİMYECİ, LGS SINAVINA GİRECEK ÖĞRENCİLERE

BAŞARILAR DİLEDİ

        Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 2 Haziran 2018 Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan LGS (Liselere Giriş Sınavı) sınavına katılacak olan öğrenciler için bir mesaj yayınladı.

        Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, mesajında şunlara yer verdi; “ Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, Liselere Giriş Sınavı (LGS) 2 Haziran 2018 Cumartesi günü saat 10.00’da yapılacaktır. Bu sınava katılacak tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Antakya Belediyesi olarak LGS sınavına katılacak olan gelir düzeyi düşük ve ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına kurs vererek çocuklarımızı en iyi şekilde sınava girmelerine destek olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum.

        Belediyemizde kurs gören çocuklarımıza öğrettiğimiz en temel unsur sınav endişesini taşımamaları. Çünkü sınava kaygıyla giren öğrencilerimiz başarısızlık korkusu ile mücadele edemez ve sınav konsantrasyonunu yitirir. Bu doğrultuda ailelerimize büyük sorumluluk düşüyor. Yavrularımızı sınav öncesinde telkin etmeli, heyecanlarını önleyecek şekilde iletişime geçmeliyiz.

        Çocuklarımız için çok önemli olduğunu bildiğim bu sınavda yavrularımıza üstün başarılar diliyorum. Sevgili öğrencilere mesajım şudur ki; sınav önemlidir, ama her şey değildir. Önemli olan yaşamda ne isteğinizi bilmek ve o yolda yürümektir. Kendinizi, bilginize, becerinize güvenerek sizin için en iyisini yapacağınıza eminim. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza ve gençlerimize, günlük ve gelecek yaşantılarında lazım gelen bilgi ve becerilerin kazandırılması, çağdaş normlara uygun bir yapıya kavuşturulması, belediye olarak bizlerinde en önemli ve öncelikli görevidir. Bu kapsamda sizlerin geleceğe hazırlanmasında üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Her şey gönlünüzce olsun. Rabbim zihin açıklığı versin.

        Bu duygu ve düşüncelerle LGS Sınavına girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, ailelerimize ve değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.”