Kimyeci’ yi Gururlandıran Tablo

Antakya Belediyesi Eğitim ve Okuma Salonu Ücretsiz Kurslarından Faydalanan 116 Öğrenci Üniversiteyi Kazandı

BAŞKAN KİMYECİ’Yİ GURURLANDIRAN TABLO

Antakya Belediyesi bünyesinde kurulan Eğitim ve Okuma Salonu ücretsiz kurs hizmetleri ile öğrencileri eğitim öğretim hayatlarında başarıya götürmeye devam ediyor.


Antakya Belediyesi Başkanı İsmail Kimyeci konuyla ilgili yapılan açıklamada; “ Antakya Belediyesi olarak Sosyal Belediyecilik çatısı altında kurduğumuz Eğitim ve Okuma Salonunda çeşitli sınavlara hazırlanan öğrencilerimize yönelik LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) Kursumuz ile LYS sınavına hazırlanan gençlerimize hizmet sunuyoruz.
LYS Kursunda eğitim gören öğrencilerimiz, 11 – 18 Haziran tarihleri arasında yapılan LYS sınavında yüksek puanlar alarak bizleri gururlandırdılar. Sınava giren 40 öğrencimiz Önlisans bölümlerini, 76 öğrencimiz ise Lisans Fakültelerini kazanarak gurur vesilesi oldular. Anestezi’den Turizm’e, Hukuk’tan Arkeoloji’ye toplam 53 farklı alana yerleşmeye hak kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyor ve bundan sonraki eğitim öğretim hayatlarında başarılar diliyorum.” dedi.
Antakya Belediyesi tarafından yapılan açıklamada LYS kursuna katılarak başarı elde eden öğrencilerin yerleştiği bölümler ve kazanan öğrenci sayısı şöyle sıralandı;
Önlisans Bölümleri;
Anestezi 2, Ağız ve Diş Sağlığı 2, Adalet 1, Bankacılık 3, Basın Yayın 1, Büro Yönetimi 1, Acil Yardım ve Afet 3, Çağrı Merkezi 2, Harita ve Kadastro 2, Maliye 3, Tapu Kadastro 1, Sosyal Hizmet 2, İş Sağlığı 1, Paramedik 1, Pataloji 1, Halkla İlişkiler 2, Tıbbi Dök. Ve Sekreterlik 5, Eser Koruma 1, Aşçılık 2, Turizm 2, Yerel Yönetim 2.
Lisans Bölümleri;
Hukuk 3, Mühendislik 5, Mimarlık 1, Hemşirelik 5, Ebelik 1, Rehabilitasyon 2, Özel Eğitim Öğretim 2, Okul Öncesi Öğretim 5, Sosyal Bilimler Öğretim 5, Sosyal ve İlahiyat 1, Tarih ve Beden Öğretmenliği 2, Coğrafya 1, Edebiyat 1, Türk Dili ve Edebiyatı 3, Türkçe 1, Fen Edebiyat 1, Çocuk Gelişimi 8, Arkeoloji 2, Tarih 2, Sosyoloji 2, Felsefe 1, Kimya 1, Kara Harp Okulu 1, Uluslararası ilişkiler 1, Çalışma Ekonomisi 1, İktisat ve İngilizce İktisat 2, İşletme 2, Kamu Yönetimi 3, İlahiyat 8, İslami İlimler 1, İstatistik 1, Gemi Kaptanlığı 1.