Limak İskenderun Basketbol Galip

Limakport İskenderun sezona galibiyetle başladı.

Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden İskenderun Engelliler Cumartesi günü kapalı spor salonunda oynanan müsabakada Ankara Büyükşehir Belediyesini ağırladı. Müsabakaya Hüseyin, Mevlüt ,Aydın, Umut ve Arda ilk 5 i ile başlayan İskenderun Engelliler maça karşılıklı basketlerle başladı. Çekişmeli geçen 2 periyot sonunda tabelada 45-43 lük üstük yakalayan takımımız 3. periyotta oyuna tecrübesini koyarak bu periyodu 67-58 galip geçerken final periyotunda oyunu iyi dengeledi ve müsabakayı 84-75 kazanmasını bildi.Sezona iyi bir başlangıç yapan İskenderun takımında Hüseyin 40 sayı atarak yıldızlaşırken takıma bu sene katılan 19 yaşındaki Genç Milli oyuncu Mevlüt Erdenci etkin,baskılı oyunu yanı sıra 14 sayılık katkısı ile göz doldurdu.
Müsabaka sonunda konuşan takım Kaptanı Umut Akbay ; ‘’Sezonun ilk maçında bu sezon ligimizde bulunan en iyi rakiplerimizden biri ile karşılaştık. Heyecanlı ve çekişmeli geçen maçı kazanmasını bildik. Bu maçtaki asıl kazancımız Mevlüt’ün takımımıza çok hızlı uyum sağlaması olmuştur. Bu sezonki hedefimizi 1. Lig şampiyonluğu olarak belirledik ve bu doğrultuda çok çalışıyoruz. Bu galibiyeti tribündeki yerinde olamayan ama kalbinin bizimle olduğunu bildiğimiz kulüp başkanımız Semir Yıldız’a armağan ediyoruz. Mevlüt’ün takımımıza katılması için kendisine istihdam sağlayan ve 4 sezondur destekçimiz olan Limakport İskenderun yönetimi adına Sayın Mehmet Ünlü’ye ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Ayrıca her zaman olduğu gibi tribünde yerini alan İskenderun Şehir Kulübü üyelerine ve taraftarımıza arkadaşlarımız adına teşekkür ediyorum’’ dedi.
Bu hafta zorlu Çanakkale deplasmanına gidecek olan İskenderun Engelliler Spor Kulübü çalışmalarına aralıksız devam ediyor.