20 Eylül 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
14 Aralık 11:24
Yorum Yok
1697
Lütfü Savaş CHP’den Aday mı?

Lütfü Savaş CHP’den Aday mı?

Hatay Büyükşehir Belediyesi için Lütfü Savaş – CHP temasları gündeme bomba gibi düştü.

 

Ak Parti’nin Adalet Bakanı Sadullah Ergin’i aday göstermesiyle birlikte; kendisine teşekkür edilen Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Yerel Yöneticilikten vazgeçmeye sıcak bakmıyor.

Gerek CHP, gerekse de MHP ile temasa geçebileceği zaten günlerdir konuşulan Savaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti ve “Partinizin Hatay adayı olmak istiyorum” dedi.

 

Kılıçdaroğlu’ndan sonra Milletvekilleri Hasan Akgöl ve Genel Başkan yardımcısı Nihat Matkap ile temaslarını hızlandırdı.

 

”CHP’nin Hatay Belediye Başkan Adayı olmak istiyorum” diyen Savaş, Ankara’ya davet edildi. Hasan Akgöl ve Nihat Matkap, AKP’li Belediye Başkanı Savaş’ı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştürdü. Yaklaşık 40 dakika süren görüşme sonrası, Kılıçdaroğlu’nun “Lütfü Savaş ismini de anketlere koyun. Duruma baktıralım” dediği öğrenildi.

 

Bilindiği üzere, CHP’de bir süre önce Mete Aslan ismi gündeme gelmiş, ancak tepkiler üzerine bu isimden vazgeçilmişti. İbre ise Sanayi eski Bakanı Mehmet Dönen’e çevrilmişti. Lütfü Savaş’ın da potaya girmesiyle birlikte, Hatay’daki belediye başkanlığı yarışı hızlandı.

 

Bazı CHP’liler ise, Lütfü Savaş isminin CHP Belediye Başkan Aday Adayı olarak geçmesine tepki gösterdi. CHP’liler, “Lütfü Savaş, AKP’nin Suriye politikasının uygulayıcılarından biridir. Biz sokağa çıkıp Hataylılara ne diyeceğiz?” diye konuştu.

 

lutfu-savas-chp

 

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: