03 Aralık 2020 Perşembe
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
14 Aralık 11:24
Yorum Yok
1782
Lütfü Savaş CHP’den Aday mı?

Lütfü Savaş CHP’den Aday mı?

Hatay Büyükşehir Belediyesi için Lütfü Savaş – CHP temasları gündeme bomba gibi düştü.

 

Ak Parti’nin Adalet Bakanı Sadullah Ergin’i aday göstermesiyle birlikte; kendisine teşekkür edilen Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Yerel Yöneticilikten vazgeçmeye sıcak bakmıyor.

Gerek CHP, gerekse de MHP ile temasa geçebileceği zaten günlerdir konuşulan Savaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti ve “Partinizin Hatay adayı olmak istiyorum” dedi.

 

Kılıçdaroğlu’ndan sonra Milletvekilleri Hasan Akgöl ve Genel Başkan yardımcısı Nihat Matkap ile temaslarını hızlandırdı.

 

”CHP’nin Hatay Belediye Başkan Adayı olmak istiyorum” diyen Savaş, Ankara’ya davet edildi. Hasan Akgöl ve Nihat Matkap, AKP’li Belediye Başkanı Savaş’ı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştürdü. Yaklaşık 40 dakika süren görüşme sonrası, Kılıçdaroğlu’nun “Lütfü Savaş ismini de anketlere koyun. Duruma baktıralım” dediği öğrenildi.

 

Bilindiği üzere, CHP’de bir süre önce Mete Aslan ismi gündeme gelmiş, ancak tepkiler üzerine bu isimden vazgeçilmişti. İbre ise Sanayi eski Bakanı Mehmet Dönen’e çevrilmişti. Lütfü Savaş’ın da potaya girmesiyle birlikte, Hatay’daki belediye başkanlığı yarışı hızlandı.

 

Bazı CHP’liler ise, Lütfü Savaş isminin CHP Belediye Başkan Aday Adayı olarak geçmesine tepki gösterdi. CHP’liler, “Lütfü Savaş, AKP’nin Suriye politikasının uygulayıcılarından biridir. Biz sokağa çıkıp Hataylılara ne diyeceğiz?” diye konuştu.

 

lutfu-savas-chp

 

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Bağışıklığınızı Güçlü Tutun

KIŞ MEVSİMİNDE METABOLİZMA VE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN ÖNERİLERArtan duygusal yeme atakları, kendini sürekli yorgun hissetme durumu, azalan hareketsizlik ve beraberinde gelen... Devamı..

BAŞKAN SAVAŞ’A BİR ÖDÜL DAHA

BAŞKAN SAVAŞ “YILIN BÜYÜKŞEHIR BELEDİYE BAŞKANI” SEÇİLDİ“HATAY’IN NERESİNE DOKUNURSANIZ TARİH FIŞKIRIR”Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Özelkalem Dergisi tarafından bu... Devamı..

Güven’den “Dünya Engelliler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, engellilerin haklarını elde etmeleri, sosyal hayata iştirak... Devamı..

Sokağa Çıkma Yasağı

Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı? 30 Kasım sokağa çıkma yasağı var mı? Sorularının yanıtlarını sıklıkla araştırmaya başladı. Günlük corona vaka... Devamı..

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: