24 Mart 2019 Pazar
    Hava durumu güncelleniyor...
4 Mart 11:05
Yorum Yok
493
Lütfü Savaş İstanbul’ da

Lütfü Savaş İstanbul’ da

HATAY’IN BAŞKANI İSTANBUL’DAKİ HEMŞEHRİLERİ İLE BİR ARADA
Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Medeniyetleri Tanıtma ve Dayanışma Derneğinin(HAYMADER) İstanbul’da düzenlediği gecede hemşehrlileriyle bir araya geldi.
BAŞKAN SAVAŞ TAYFUR SÖKMEN’İ UNUTMADI
Hatay’ın ilk ve tek cumhurbaşkanı olan Tayfur Sökmen’i ölümünün 39. yılında anarak sözlerine başlayan Lütfü Savaş, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun 31 Mart seçimlerinden zaferle ayrılacağına duyduğu inancı ifade etti.
Belediye başkanlığının herkesi kucaklamak demek olduğunu belirten Lütfü Savaş, “Belediye başkanı seçildiği şehrin sadece alt ve üst yapısına değil eğitimine, kültürüne, sanatına, sporuna, manevi dünyasına da şekil vermeli. Verdiği bu şekilden dolayı belediye başkanlığı hem zor hem de kutsaldır. Ülkemizdeki tüm renkleri geleceğe umutla taşımalıyız” dedi.
HAYMADERE’DEN BAŞKAN SAVAŞ’A ANLAMLI HEDİYE
HAYMADER’ in organize ettiği geceden dolayı emeği geçen herkese teşekkürlerini ileten Başkan Savaş’a günün anısına hatıra plaketi hediye edildi.
HBB Başkanı Lütfü Savaş, gecenin sonunda CHP İstanbul BŞB adayı Ekrem İmamoğlu ile bir araya geldi. Sıcak ve samimi bir ortamda birbirini ağırlayan ikili yaklaşan yerel seçimler öncesi birlik mesajı verdi.
Lütfü Savaş ile bir arada olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu ifade ederek düşüncelerini paylaşan İmamoğlu, “Hatay’ın ruhunu İstanbul’a taşıyan Lütfü Bey ile bir arada olmaktan dolayı çok mutluyum. Burada da tıpkı Hatay’da olduğu gibi sevgiyi daha derinden yaşamaya ihtiyacımız var. Umut ediyorum biz bunu burada başaracağız. Güzel belediyecilik örneklerimizi birbirimizle paylaşacağımıza inanıyorum” diyerek Başkan Savaş’ a teşekkürlerini iletti.
BAŞKAN SAVAŞ’TAN İMAMOĞLU’NA DESTEK
Medeniyetler başkenti Hatay’da kültür başkenti İstanbul’a Hataylıların selamını getirdiğini ifade eden Lütfü Savaş, “İnanıyorum ki Sayın İmamoğlu İstanbul’da sevgi iklimini hâkim kılarak medeni topluma yakışan
şekilde hizmet edecektir. Hemşehrilerimizin yaptığı bu organizasyon İstanbul’un emin ellere teslim edilmesine katkı sunması adına çok önemidir. Ben inanıyorum ki İstanbul halkı İmamoğlu diyecek”
ifadelerini kullanarak İmamoğlu’na destek verdi.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadele yıllarında Türk halkını tek çatı altında birleştirdiğini ve bunun İstanbul’daki örneğini Ekrem İmamoğlu’nun gerçekleştireceğini de ifade eden Lütfü Savaş, İstanbul’daki hemşehrilerinin Ekrem İmamoğlu’nun çevresinde birleşmeleri gerektiğini belirtti.

Anahtar Kelime: , ,

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Cumhur İttifakı Gültepe’de

Azganlık-Karayılan, Sakarya, Aşkarbeyli, Suçıkağı ve Gültepe de, Cumhur İttifakı’na sımsıkı bağlı olduğunu gösterdi. Başkan Adayı Fatih Tosyalı halka seslendi; ‘BİZ KENDİ MENFAATİMİZ... Devamı..

Mete Aslan Akçay Mintingi Yaptı

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal İskenderun Belediye Başkan Adayı Mete Aslan ile birlikte Akçay mitingine katılarak İskenderun ittifakının önemine işaret etti... Devamı..

Şahutoğlu Görevlilerle Biraraya Geldi

CHP Adayı Şahutoğlu, Sandık Görevlileriyle Bir Araya Geldi “Zaferi Birlikte Kazanacağız” Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr. Yılmaz... Devamı..

47 Yaşında Askere Çağırıldı

Hatay’da künefe ustası Cevdet Kutlu, askerlik yaşı geldiği dönemlerde Hatay İl Nüfus Müdürlüğü ve askerlik şubesi arasında yaşanan yazışma ve iletişim eksikliği... Devamı..

Güler: Beka Meselesi Vardır

Cumhur İttifakı HBB Adayı İbrahim Güler ve beraberindeki heyet ile birlikte seçim çalışmaları kapsamında Antakya Haraparası Ayakkabıcılar Çarşı esnafını ziyaret ettiler. Güler,... Devamı..

İSTE Rüzgarı Esti

Hatay Fen Lisesi Kariyer Günleri’nde İSTE Rüzgârı Esti Hatay Fen Lisesi’nde düzenlenen “KARİYER GÜNLERİ” etkinlikleri kapsamında İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve... Devamı..

HBB’den Yapay Zeka Konferansı

YAPAY ZEKÂ İLE BELEDİYE YÖNETİMİ KONFERANSI DÜZENLENDİ Dijitalleşen dünyaya adapte olmak için Türkiye’de ilk defa Yapay Zekâ Destekli Belediyecilik çalışmalarına başlayan Hatay... Devamı..

CHP Adım Adım Zafere

Şahutoğlu, Yenişehir, Süleymaniye ve Hürriyet’i Fethetti Yenişehir, Süleymaniye ve Hürriyet Mahallelerine, meclis üyeleri adayları ve kalabalık bir partili topluluğu ile çıkartma yapan... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: