Lütfü Savaş Koronavirüs’e yakalandığını açıkladı!

ANKA’da yer alan habere göre; Koronavirüse yakalandığını açıklayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “hijyen kurallarına uyalım, sosyal mesafeyi koruyalım” dedi.

Lütfü Savaş KRT ekranlarında Sisler Bulvarı’nda koronavirüsü ile ilgili “Semptomlar bende de vardı atlattım” dedi.

Lütfü Savaş, “Biz bu süreci o deprem sürecinde, Ocak 15’ten filan, Hatay’da çok şiddetli yaşadığımızı düşünüyorum. Çünkü şu anki konuşulan koronadaki semptomları ben de yaşadım. Biz sayın genel başkanımız ile Elazığ’a gideceğimiz sabah ben rahatsızdım. O süretçte 2 gün hastaydım. Geldiğim gece sabaha kadar oturamadım, yatamadım. Ayakta atlattım ama kendim tedavi gördüm. Çevremde birçok insan 3 haftalık bir rahatsızlık geçirdi. Şuanki semptomlarla birebir örtüşen rahatsızlıklar geçirdi, özellille yaşlılar…” ifadelerini kullandı.

***

Lütfü Savaş şu açıklamaları yaptı:

Dünya tarihine hazırlıksız yakalanmış bir felaket olarak yazılacak koronavirüsü salgınına karşı hepimiz hijyen kurallarına uymalı, sosyal mesafemizi korumalı ve bilhassa dezavantajlı kesim olarak görülen 65 yaş üstü vatandaşlarımız başta olmak üzere mecbur olmadıkça evlerimizden çıkmamalıyız.

“Hatay benim şahsi meselemdir” diyerek dahiyane bir fikirle Anavatana katılmamazı ve yalnızca ilmin ve fennin yaşadığımız çağda gelişmesini idrak etmek ve ilerlemesini zamanında izlemek şarttır” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylemlerine uygun olarak bu ve bunun gibi felaketleri akıl ve bilimle yenebileceğimizi bilimin ne kadar önemli olduğunu unutmamalıyız.

Atatürk’ün bu sözlerini bizlerin yollarını aydınlatan ışık olarak görmeli, bu felaketin ülkemiz üzerinden gitmesinden sonra sevgi, huzur, barış ve kardeşliğin en güzel örneklerini yaşadığımız Hatay’da sizleri ağırlamaktan mutlu olacağımızı belirtmek istiyorum.

KAYNAK: KRT TV