Lütfü Savaş Şehit Annelerinin Günün Kutladı

BAŞKAN SAVAŞ, ANNELER GÜNÜ’NDE VATANA EMANET ŞEHİT VE GAZİ ANNELERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Habib­i Neccar Sosyal Tesisleri’nde Hatay Asi Gönüllüler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Antakya Affan Kültür Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği şehit ve gazi annelerine özel Anneler Günü Etkinliği’ne katıldı.

Gerçekleşen bu etkinliğe, Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş eşi Doç. Dr. Nazan Savaş, Hatay Asi Gönüllüler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Meryem Üs, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Hatay Şube Başkanı Hakan Kokusever, Antakya Ziraat Odası Başkanı Abdulhay Denizli, Hatay Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Abdullah Korkmaz ve Hatay Büyükşehir Dernekler Federasyonu Başkanı Metin Daşçığlu katılım gösterdi.

BAŞKAN SAVAŞ: MİLLET OLARAK ŞEHİT ANNELERİNE MİNNETTARIZ 

Şehit ve gazi annelerinin Anneler Günü’nü kutlamanın, aynı zamanda vatan uğruna şehadet şerbeti içen ve bu uğurda uzuvlarını kaybetmiş evlatların anneleri olmanın gururunu taşıyan annelerle bu anlamlı günde bir arada olmanın önemini vurgulayan Başkan Savaş, millet olarak şehit ve gazi annelerine minnettar olduklarının altını çizdi.

“BÜTÜN ANNELERİMİZİN ELLERİNDEN ÖPEREK ANNELER GÜNÜ’NÜ KUTLUYORUM”

Başkan Savaş, bir evlat olmamız için temelimizin sağlam kurulmasını sağlayan annelerimizdir. Ülkemiz için gazi ve şehit olan evlatlarımız hepimizin evlatları, anneleri de bütün ülkenin anneleridir. Umarım artık şehit haberleri almayız. Başta ülkemiz olmak üzere coğrafyamızdaki annelerin üzülmediği bir “Bizlere emek vererek hayırlı dünya olmasını temenni ediyorum. Bütün annelerimizin ellerinden öperek Anneler Günü’nü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

NAZAN SAVAŞ: ANNELER GÜNÜ, DUYGULARIN EN YOĞUN YAŞANDIĞI GÜNDÜR

Başkan Savaş’ın eşi Nazan Savaş da bir anne olarak yaptığı açıklamada, günü duygularımızın en yoğun olduğu gündür. Hem sevindiğimiz hem de duygulandığımız anlamlı günlerden biri. Ama şehit ve gazi anneleri ile bir araya gelince duygularımız en üst seviyede oluyor. Çok uzun yıllar önce ve yakın zamanda oğlunu şehit veren annelerimizin acısı hiçbir gün dinmediği gibi bu cennet vatan uğruna evlatlarını şehit veren annelerin bu gurur da hiç bitmeyecektir. Umarım bundan sonraki nesiller hiç şehit ve gazi haberi duymasın istiyoruz. Tüm dünyadaki annelerin ve sizlerin Anneler Günü’nü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

ÜS: ŞEHİTLERİMİZİN GERİDE BIRAKTIKLARI BİZE EMANETTİR 

Etkinliğin organizesinde büyük rol oynayan Üs de yaptığı konuşmada, bıraktığı ailelerinin kendileri için birer emanet olduğunu ifade etti. “Şehitlerin geride  bıraktığı ailelerinin kendileri için birer emanet olduğunu ifade etti.

BAŞKAN SAVAŞ’IN DUYARLI TUTUMUNA ŞEHİT ANNELERİNDEN TEŞEKKÜR

Şehit ve gazi anneleri bu anlamlı günde kendilerini yalnız bırakmayarak acılarına ortak olup duyarlı davranışı ile onore eden Başkan Savaş’a teşekkür ettiler.

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Savaş, şehit annelerine bu günün anlamına hediyeler takdim etti.