Lütfü Savaş’ tan Açıklamalar

“Hatayspor´u 17 milyon liralık borçla aldık”
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, TFF Spor Toto 1. Liginde mücadele veren Hatayspor´u 17 milyon liralık borçla aldıklarını belirtti.
Savaş, HBB´den yapılan açıklamaya göre şu değerlendirmede bulundu: “Hatayspor´u aldığımızda 14.5 milyon TL bilinen 2.5 milyon TL de bilinmeyen borcu vardı. Bir kısmını ödedik. Bu sezonun başında sporcularımızın primi dışında borcumuz kalmadı. İnanıyorum Hatayspor bu yıl PlayOff´a çıkmayı garantileyecek.”
Üç ilçeye spor kompleksi
Hatay´da futbolun yanı sıra basketbol, voleybol, satranç, su topu, işitme engelliler futbol, engelli basketbol takımlarının kente gurur yaşattığını ifade eden Savaş, spora yatırıme devam edeceğini de belitti. Hatay´ın spor başarılarıyla adını zirveye yazdırmak için tüm imkanları seferber ettiklerini belirten Savaş, açıklamaya göre şnları belirtti: “Antakya´da yaptığımız spor kompleksinde 22 ayrı branşta aynı anda spor yapma imkanı sağladık. İskenderun, Defne ve Kırıkhan´a da spor kompleksi yapmaya hazırlanıyoruz. Projelerini bitirdik. Hatay kelimesinin savaştan daha çok sporla anılması için büyük çaba harcadık. Şehir böyle yönetilir, bir şehir geleceğe böyle taşınır. İnsanların moral ve motivasyonu, sosyal barışı böyle sağlanır. Kuru nutuk atmakla, iftira atmakla her şeye olmaz demekle ne şehir yönetilir ne de şehre katkı sağlanır.”