29 Kasım 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
23 Eylül 15:01
Yorum Yok
329
MASUM TÜRKER: BU İKTİDAR VEBALİ SIRTINDA TAŞIYOR

MASUM TÜRKER: BU İKTİDAR VEBALİ SIRTINDA TAŞIYOR

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Mahsum Türker, Ak Parti iktidarının Türkiye’de bir sivil darbeyle göreve geldiğini iddia ederek parlamentoda 2002 yılının siyasal olaylarını krizden başlayarak araştırmak üzere bir komisyon oluşturmalarını istedi.

Irak tezkeresine onay vermeyen Ecevit Hükümetinin bir sivil darbeyle düşürüldüğünü iddia eden DSP Genel Başkanı Masum Türker, Başbakan Erdoğan’ı 2002 yılı sonrası darbe konusunun açıklığa kavuşması için TBMMigc1 ’nde araştırma komisyonu kurmaya davet etti.

Ecevit Hükümeti Sivil Darbeyle Düşürüldü!!!

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Masum Türker, parti binasından sonra İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ne geçti. İGC Başkanı Şehmus Aslan tarafından karşılanan Masum Türker ve beraberindeki heyet, tarihi binayı gezdikten sonra gazetecilerle bir araya geldi.

Parti binasında yaptığı iddialı zehir zemberek açıklamalarını İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’nde de sürdüren Masum Türker, Hatay’lı politikacıların dahi Hatay’ın gündemine ilişkin bir çok konuyu konuşamadığını iddia ederken, Reyhanlı katliamında hayatını kaybeden kişi sayısının açıklanan resmi rakam olan 53’ün çok üzerinde olduğunu söyleyerek iddiasını sürdürdü.

Ölü sayısını 53’ün üzerinde duyuran gazetecilerin tutuklandığını belirten Türker, Hatay’la ilgili gerçeklerin gizlendiğini iddia etti.

2002 yılının siyasal olaylarla ilgili sürecinden de TBMM’nde araştırılması isteklerini ilettiklerini, ancak bu tekliflerinin olumlu yanıt bulmadığını belirten DSP Genel Başkanı Masum Türker, sivil darbeyle iktidara geldiğini iddia ettiği AK Parti’nin, darbeyle iktidardan uzaklaştırılmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

Irak tezkeresi dönemine dikkat çeken Masum Türker, merhum Ecevit’in tezkereye izin vermemesi üzerine üç ay sonrası ABD Başkan Yardımcısı Cherry’nin Irak’taki insanların Şii olduğuni söylemesi üzerine Ecevit’in, “Şii de, Caferi de, Alevi de müslüman’dır. Müslümanların orada öldürülmesi bizi incitir” dediğini hatırlattı.

Irak tezkeresi sürecinin ardından Ecevit’in ağır hastalık süreci ve sonrasında yaşananların TBMM’nde araştırılarak bir sivil darbe olup olmadığının araştırılması isteğini bir kez daha yineleyen Masum Türker, DSP olarak silahla, zorlamayla olacak her türlü darbeye karşı olduklarını söyledi.

 

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

Başkan Güngör’den Açıklama

Hak iş Hatay il başkanı veÖzçelik iş İskenderun şube başkanı Mehmet Güngör açıklamalarda bulundu. Başkan Güngör; “Torba yasa teklifinde bulunan belirli iş... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: