18 Eylül 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
23 Eylül 15:01
Yorum Yok
264
MASUM TÜRKER: BU İKTİDAR VEBALİ SIRTINDA TAŞIYOR

MASUM TÜRKER: BU İKTİDAR VEBALİ SIRTINDA TAŞIYOR

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Mahsum Türker, Ak Parti iktidarının Türkiye’de bir sivil darbeyle göreve geldiğini iddia ederek parlamentoda 2002 yılının siyasal olaylarını krizden başlayarak araştırmak üzere bir komisyon oluşturmalarını istedi.

Irak tezkeresine onay vermeyen Ecevit Hükümetinin bir sivil darbeyle düşürüldüğünü iddia eden DSP Genel Başkanı Masum Türker, Başbakan Erdoğan’ı 2002 yılı sonrası darbe konusunun açıklığa kavuşması için TBMMigc1 ’nde araştırma komisyonu kurmaya davet etti.

Ecevit Hükümeti Sivil Darbeyle Düşürüldü!!!

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Masum Türker, parti binasından sonra İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ne geçti. İGC Başkanı Şehmus Aslan tarafından karşılanan Masum Türker ve beraberindeki heyet, tarihi binayı gezdikten sonra gazetecilerle bir araya geldi.

Parti binasında yaptığı iddialı zehir zemberek açıklamalarını İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’nde de sürdüren Masum Türker, Hatay’lı politikacıların dahi Hatay’ın gündemine ilişkin bir çok konuyu konuşamadığını iddia ederken, Reyhanlı katliamında hayatını kaybeden kişi sayısının açıklanan resmi rakam olan 53’ün çok üzerinde olduğunu söyleyerek iddiasını sürdürdü.

Ölü sayısını 53’ün üzerinde duyuran gazetecilerin tutuklandığını belirten Türker, Hatay’la ilgili gerçeklerin gizlendiğini iddia etti.

2002 yılının siyasal olaylarla ilgili sürecinden de TBMM’nde araştırılması isteklerini ilettiklerini, ancak bu tekliflerinin olumlu yanıt bulmadığını belirten DSP Genel Başkanı Masum Türker, sivil darbeyle iktidara geldiğini iddia ettiği AK Parti’nin, darbeyle iktidardan uzaklaştırılmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

Irak tezkeresi dönemine dikkat çeken Masum Türker, merhum Ecevit’in tezkereye izin vermemesi üzerine üç ay sonrası ABD Başkan Yardımcısı Cherry’nin Irak’taki insanların Şii olduğuni söylemesi üzerine Ecevit’in, “Şii de, Caferi de, Alevi de müslüman’dır. Müslümanların orada öldürülmesi bizi incitir” dediğini hatırlattı.

Irak tezkeresi sürecinin ardından Ecevit’in ağır hastalık süreci ve sonrasında yaşananların TBMM’nde araştırılarak bir sivil darbe olup olmadığının araştırılması isteğini bir kez daha yineleyen Masum Türker, DSP olarak silahla, zorlamayla olacak her türlü darbeye karşı olduklarını söyledi.

 

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: