MEB’den Sertifika

Iskenderun Milli Eğitim Müdürlüğünden “Okulum Temiz Belgesi” Sertifika Töreni Yapıldı.

Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu; “Eğitim kurumlarımızda ve sunulan eğitim hizmetlerinde standart kazanabilmesi için, ülkemizin kalite kontrol alanında marka kuruluşu olan Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile iş birliği yapılarak yayımlanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu” rehberliğinde, okul/kurumlarımız tarafından yürütülen çalışmaların yerinde kontrolü için yapılan tetkik çalışmaları sonucunda “Okulum Temiz Belgesi” almaya hak kazanan okullara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal KÖSEOĞLU ve Şube Müdürü Ahmet YANMAZ tarafından belgeleri verilmiştir. Sosyal mesafeye dikkat ederek gerçekleştirilen törene tetkik çalışmalarda görev alan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanı Kerem DEVECİ de katıldı.

İskenderun’daki okullarımızın tamamına yakını standartları sağlayıp Okulum Temiz Belgesi almak için başvuruda bulunmuştur. Hijyen şartlarının sağlanarak, Covid-19 ve benzeri salgınlara karşı güvenli eğitim ortamları oluşturulması için yapılan çalışmaların yerinde kontrol edilmesi süreci ve belgelendirme işlemleri devam etmektedir.

Pandemi sürecinde Sevgili Öğrencilerimizin sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim görmeleri için emek veren herkese teşekkür ediyoruz.” Dedi.